Зараз багато розповідей, версій і легенд, про перші дні масштабного вторгнення рашистів в Україну. У тім числі й про наступ на півночі Полтавської області, де точно задокументовано втрату танків окупантів, втоплених у річці Псьол. Наразі збираємо та фіксуємо для історії всю інформацію, розповіді та перекази про ці буремні події кінця лютого – початку березня 2022 року.
Зокрема, й про те, що сталося з рашистським танками, які з боку Охтирки заїхали з північного-сходу до Полтавської області, де неподалік Гадяча спробували форсувати річку Псьол. От одна з таких розповідей діда Петра, який проживав біля Псла.
«Коли група рашиських танків проїжджала по містку через річку двигун одного з танків не запустився і вони його кинули на тому березі. За час відсутності орків дід Петро закріпив на ворожому танку Український прапор та підпалив міст. Коли повернулися окупанти і побачили на іншому березі «Український танк», то почали в паніці його розстрілювати з чотирьох танків знищивши повністю. Після чого хотіли переїхати річку пошкодженим містком. Перший же ворожий танк перекинувшись впав у воду та затонув разом з екіпажом. Отак один дід знищив два російських танки».
Інші розповідь можливо менш яскрава, але по своєму повчально-промовиста.
«Ще за совєцьких часів, у 1980 роках минулого століття, тодішні комуністичні керманичі місцевого розливу вкрали гроші на спорудженні моста. Привласнивши собі кошти, вони відрапортували у москвУ про капітальний залізобетонний міст через річку Псьол на північ від Гадяча біля села Веприк. Насправді там змайстрували невеличкий дерев’яний місток. По ньому можна було кіньми сіно возити. Максимум обережно легковою машиною переїхати. Натомість на московських картах окупантів значився капітальний міст великої тоннажності. Віруючи не очам своїм, а старій мапі, загарбники поперлися дерев’яним мостом, заїхавши на нього одразу двома танками. Відповідно, перекинулися і втопилися танкісти разом з технікою в холодних водах весняного Псла. Побачивши це, ще один екіпаж дременув навтіки, залишивши танк на березі річки».
Ось такі розповіді почули й зафіксували для історії. Цікаво дізнатися інші версії про форсування Псла та різні «щасливі» пригоди окупантів в Україні.