Різдвяний гусак у техніці «Паперовий печворк»

Напередодні Різдва в Ірпінському історико-краєзнавчому музеї свої роботи представила художниця Софійка Дзюблюк. В першу чергу це величезне панно – Різдвяний гусак – прекрасна ілюстрація до відомої дитячої пісні «Жили у бабусі два веселих гусі». В Ірпені цю техніку прозвали «паперовими печворком».

Що являє собою панно. В техніці водяного друку, прийоми роботи в якому розробила Лінда Маркус, робиться монотипічний відбиток, тобто у воду з розріджувачем наливається фарба, а зверху кладеться аркуш паперу. Потім з цих монотипічних паперців Софійка Дзюблюк склала колаж, де в центрі триптиху сидить бабуся, а в бокових віконцях побутовий інтер’єр прикрашений яйцями в різному їхньому стані, навіть смажені. Триптих побудований за тим самим принципом, що і відома картина Ієроніма Босха «Сад земних насолод». Бічні панелі триптиха можуть складатися, закриваючи центральну панель. На зовнішній стороні бічних панелей зображені сірий і білий гусі.

Також були представлені і деякі інші роботи художниці. Це, наприклад, графічні малюнки і інші монотипічні зображення, доповнені завершальними штрихами.

На відкритті Софійка для всіх охочих провела майстер-клас. Діти і батьки йшли з гарним настроєм і різдвяними листівками, створеними своїми руками.

Автор: Надія ФЕДЦОВА

Фото: Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *