Ректором Мельнику більше не бути. Рада внесла зміни в закон про освіту

Ректором Мельнику більше не бути. Рада внесла зміни в закон про освітуПарламент ухвалив зміни до Закону «Про вищу освіту», згідно з якими керувати вищими навчальними закладами не зможуть особи, які підпадають під деякі критерії, зокрема ті, хто голосував за «диктаторські закони».

Відповідні зміни до закону “Про вищу освіту” вносить законопроект №2599-1″Про внесення зміни до закону України “Про вищу освіту” (щодо вимог до кандидата на посаду керівника вищого навчального закладу)”.

Даний закон попереджає можливість доступу до посади керівника або в.о. керівника вищого навчального закладу осіб, які не мають належних управлінських здібностей, бездоганної репутації, високих особистих якостей і професійних досягнень та встановлює на законодавчому рівні для них низку відповідних обмежень.

До цих критеріїв належить наявність у особи непогашеної судимості за вчинення злочину; наявність адміністративного стягнення за корупційне правопорушення, визнання особи винною у вчиненні корупційного правопорушення; також сюди відносяться особи позбавлені права обіймати відповідні посади за вироком суду та ін.

Закон також передбачає, що на посаду керівника або в.о. керівника ВНЗ не може бути обрана особа, визнана рішенням суду недієздатною або дієздатність якої обмежена,  а також колишні або діючі народні депутати, які голосували за закони 16 січня 2014.

Також закон визначає правові та організаційні засади забезпечення участі в виборах на посаду керівника вищого навчального закладу лише тих осіб, які не підпадають під відповідні критерії.

Дивно те, що автори законопроекту стверджують, що його реалізація сприятиме  призначенню на посаду керівників і виконуючих обов’язки керівників навчальних закладів високоморальних етичних і кваліфікованих осіб, при тому, що, наприклад, корупціонер вже через рік після набрання відповідним рішенням суду законної сили вже може балотуватися на керівну посаду у ВНЗ.

Про інтеграцію у світове співтовариство смішно й говорити…

 

Автор: Агнешка НОВАК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *