Провладна «критична більшість» депутатів Ірпіньради «зависла» на волосинці

Сьогодні зранку до обіду встигли відбутися засідання Ірпінського виконкому та 71 сесії Ірпінської міськради. Обидва зібрання, що називається, відбулися на критичній межі: 11 членів виконкому та 19 депутатів міськради. На один голос менше – і засідання не відбулись, бо не мали б кворуму.

 

Одними цифрами хизуються, інші – замовчують

Засідання виконкому розпочалося із доповіді начальниці фінансового відділу Євгенії Данилюк. Пані Євгенія жваво рапортувала про сотні мільйонів гривень виконання та перевиконання міського бюджету Ірпеня. Хоча по деяких питаннях цифри чомусь озвучувались ну дуже сутужно або ж взагалі замовчувались.

Наприклад, традиційно найцікавіше питання виконкомів – затвердження проектно-кошторисних документацій «Ірпіньжитлоінвестбуду» – сьогодні члени виконкому відголосували взагалі списком, не озвучивши навіть у загальному, на які об’єкти спрямовували кошти, не кажучи вже в якій кількості. При затвердженні нових кошторисів витрат на харчування у школах Ірпеня та селищ доповідач Олег Білорус лише після запитання із залу озвучив цифру харчування школярів у новому навчальному році. Тепер обід у школах зріс на цілих 10 грн і становитиме 35 грн. Минулого року батькам шкільний обід обходився 25 грн. Маркушин, який замість Попсуй вів засідання, не забув повторювати, що влада таки турбується про незахищені верстви населення, а доповідач при цьому уточнив, що певні категорії учнів матимуть право на безоплатне харчування, що становитиме пропорційно 60% на 40%.

 

Громада тисне на владу через спалення шин на Машторфі

Найболючіше питання сьогоднішнього Ірпеня – спалення автошин на території колишнього заводу «Машторф» – спочатку порушили на засіданні виконкому, а потому продовжили на сесії. На виконкомі проголосували за «звернення до директора ТОВ «Екоклінворм» Сапожнікова Л. Є. щодо припинення його діяльності в м. Ірпінь».

На сесію завітали громадські активісти та жителі того району, який зараз труять небезпечними викидами від спалення шин. Під їхнім тиском депутати прийняли звернення стосовно припинення діяльності згаданого підприємства, надавши місяць для вивезення шин з території «Машторфу». Але таке звернення не задовольнило представників громадськості. Вони вимагали негайного припинення діяльності забруднюючого підприємства і вивезення усіх шин з його території. Так, громадська активістка Маріель Славська розповіла, що спалення шин на території триває, не зважаючи на запевнення влади, минулої ночі зафіксовано їдкий дим, шкідливий для здоров’я. На звернення не зреагували ні поліція, ні муніципальна варта. На сьогоднішньому засіданні керівництву міста довелося вислухати чимало неприємних слів на свою адресу.

 

Чому «обранці» радяться не з виборцями, а «їздять у Польщу до біглого мера Карплюка»?

Одразу після представників району Машторфу на трибуну вийшов депутат облради Ігор Домбровський у супроводі однопартійців-свободівців Ірпіньради. Це дуже не сподобалось головуючій Попсуй, яка вступила у суперечку зі свободівцями. Пані Анастасія явно не хотіла давати слова Домбровському, але той пригрозив їй кримінальною відповідальністю за порушення закону. Відтак, довелося нинішній поки що владі вислуховувати своїх опонентів, чого вже давненько не випадало спостерігати на сесіях Ірпінської ради.

Провладна «критична більшість» депутатів Ірпіньради «зависла» на волосинці

«У мене питання до присутніх депутатів, а також звернення до громади. 25 серпня деякі присутні депутати, у тім числі й Анастасія Попсуй, їздили до біглого мера Ірпеня Карплюка в Польщу. У мене питання: що ви там робили? Чому ви радитеся з Карплюком, а не з громадою?! Чому ви не приходите до людей у свої округи, аби запитати у виборців, як голосувати по порядку денному?!– Домбровський різко ставив одне питання за іншим до принишклих депутатів. – Навіть перед цієї сесію депутати отримали порядок денний за півтори доби до засідання. Громадськість не бачила ані порядку денного, ані проектів рішень, які мають розглядатися на сьогоднішній сесії. Сьогодні є багато дивних питань, коли змінюється цільове призначення земельних ділянок, або надається дозвіл на індивідуальне будівництво якомусь громадянину, що потім дивним чином перетворюється на багатоквартирну забудову. КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» виступає посередником, продаючи комусь право будуватися на наших теренах. Допоки все це буде продовжуватися?! Акцентую увагу присутніх депутатів. Сьогодні у залі присутня критична більшість – 19 чоловік. Навіть якщо одна людина не проголосує за дерибанне рішення, – воно не пройде! Звертаю увагу на персональну відповідальність кожного депутата! Громада буде знати прізвище кожного, хто проголосує за дерибанні рішення!!!».

Після цього виступу Домбровський та інші депутати-свободівці пішли із сесії міськради. Попсуй навздогін намагалася апелювати, вигукнувши: «А ви будете голосувати за будівництво школи?». На що свободівці з невеселим гумором відповіли, що «у «школах» вже вся заплава».

 

Як колишнього депутата ради Михайла Ковальчука нинішні «підставили»

Ситуація з необхідною кількістю голосів справді видається дуже дивною. Депутати її використовували кожен по-своєму. До цього питання про зарахування коштів пайової участі проходили як ніж по маслу. Але й не дивно – нинішня мінімальна більшість допоки що підконтрольна депутатам-забудовникам. Не в приклад колишнім депутатам попереднього скликання. Представнику депутатської більшості 2006–10 років, а нині забудовнику Михайлу Ковальчуку нинішні депутати майже рік не дають добро по його питанню, хоча той і сплатив пайову участь понад 2,5 млн грн. Два питання по будівництвах на вулицях Пушкінській та Чехова депутати успішно провалили й цього разу. «Як це так?! – не може зрозуміти поведінки депутатів Михайло Ковальчук. – Я ж усе сплатив!». Після недовгої перепалки депутата Карпенка з Ковальчуком депутати дещо змилостивились: «Ну, гаразд, зайдіть у вівторок на комісію», – порадили попереднику нинішні обранці, відмовившись підтримати голосуванням його питання.

Провладна «критична більшість» депутатів Ірпіньради «зависла» на волосинці

Чим цікава ця історія для громади? “Бютівець” Михайло Ковальчук, будучи депутатом ради, у той час, коли в регіоні “батьківщинівці” були у керма, сам набрав ділянок під індивідуальне житлове будівництво, а тепер зі змінним успіхом змінює їхнє цільове призначення під багатоквартирне будівництво. І не заради благодійності, а комерційної вигоди. Таким чином це могло не сподобатись чинному депкорпусу, більшість депутатів якого – самі забудовники. І тут як то кажуть, що своєму можна, то чужому – зась! Для звичайних мешканців ця історія зайвий раз засвідчила те, що чинні депутати ставляться вибірково у питанні сплати пайових внесків.

 

Сім разів голосували за ремонт аптеки «дружини Карплюка»

На звітній доволі напруженій сесії депутати часто помилялися й були неуважними, натискаючи на “кнопочки”. Через що головуюча Попсуй явно втрачала самообладання і раз-по-раз була змушена ставити питання на переголосування, вже не реагуючи на репліки про порушення регламенту. На чергове запитання із залу: «Чому вдруге голосуєте?» Попсуй відповіла з усмішкою: «Бо нам так подобається». Деякі питання «уподобали» по кілька разів.

Провладна «критична більшість» депутатів Ірпіньради «зависла» на волосинці

Рекордсменом виявилося «надання дозволу ТОВ «АПТЕКА 1» на проведення робіт та капітального ремонту орендованого нежитлового приміщення». Його переголосовували сім разів, допоки на сесійному табло не з’явилися заповітні 19 «так». Спочатку питання не підтримав депутат Василь Пікулик, запитавши чому воно не проходило профільну комісію. На що Попсуй почала улесливо переконувати, начебто питання пройшло всі необхідні формальності і таки треба підтримати ремонт аптеки.

Провладна «критична більшість» депутатів Ірпіньради «зависла» на волосинці Із заповзятості, з якою «тимчасово в. о.» мера Ірпеня почала усіх переконувати у необхідності дозволу ремонту цієї аптеки, можна було запідозрити, що питання голосується не просто так. Так воно і було. Бо на питання когось із присутніх «чия аптека?» – із залу відповіли, що «аптека дружини Карплюка». І тоді все стало на місця.

 

Тисніть кнопки й «не триндіть!»

Ближче до завершення пленарного засідання депутати втомились настільки, що деякі забували натискати на кнопки, у деяких вони чомусь не спрацьовували. Крім того, один з провладних забудовників Богдан Карпенко відмовлявся підтримувати деякі рішення, й дедалі більше конфліктував з головуючою. Анастасія Попсуй мало не зі сльозами на очах умовляла його натиснути «так» за чергове «вкрай потрібне» рішення. А коли вже її остаточно вивели спроби Карпенка дізнатися у неї та інших колег, що означають проголосовані рішення, тоді «в. о.» із президії по простому звернулася до депутата:

– Богдан Валерійович, не триндіть!

– Може мені вийти? – перепитав Карпенко.

– Ні. Я не казала вам вийти, я сказала: не триндіть! – уточнила Попсуй.

На що Карпенко відповів, що, мовляв, вчасно потрібно проекти порядку денного роздавати, а не тиснути на депутатів: «А то сьогодні сесія, а деякі питання дехто із депутатів і в очі не бачив, бо роздавали за півгодини».

Попсуй було чого нервувати. Бо й справді, якби хоча б один із 19 депутатів, зареєстрованих на звітній сесії, кудись вийшов, то це б унеможливило прийняття рішень. З огляду на те, що чим далі, тим більше між депутати виникають непорозуміння, на цій сесії з’явився, хто б ви думали? Сам Юрій Денисенко, якого майже рік не було видно на сесіях! Дехто висловив припущення, що несолодко зараз біглому меру Карплюку там у Варшаві, коли навіть Денисенка з небуття дістав!

Ця сесія зайвий раз засвідчила те, що КіНОшна більшість розвалюється, на волосинці зависнувши над прірвою політичного забуття. Окрім різко опозиційної «Свободи», яка вже давно ігнорує голосування, на сьогоднішнє засідання не прийшли у повному складі дві фракції – Солідарності жінок України (голова Ольга Олійнич) та Партії захисників Вітчизни (голова Ігор Панасюк). Вихід із карплюківської більшості ще однієї фракції означатиме щонайменше припинення її існування, а в більш радикальному варіанті – формування нової більшості вже навколо іншого лідера.

 

До уваги читачів фотомиттєвості сьогоднішніх засідань виконкому та сесії Ірпіньради

 

Ніна КОСТЕНКО

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *