Про виявлення прострочених та зіпсованих продуктів

«Зоря Приірпіння» вже розповідала про реакцію виконкому Ірпіньради на випадки захворювання на сальмонельоз та ботулізм в нашому місті через неякісну продукцію ірпінських закладів торгівлі.

Наразі до Вашої уваги розширена інформація Ірпінської СЕС Про стан профілактики інфекційних та паразитарних захворювань, харчових отруєнь в місті Ірпінь.

Наводимо подання начальника Ірпінського міжрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Київській області Г.Є.Савчук до міського голови Ірпеня В.А.Карплюка:

Про виявлення прострочених та зіпсованих продуктів

 Шановний Володимир Андрійович!

Згідно із даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кількість харчових отруєнь зростає щороку. За інформацією Всесвітньої організації охорони, понад 2 мільйони людей у світі щороку помирають внаслідок харчових отруєнь. Із них більше 75% – діти до 14 років. Приблизна динаміка збільшення кількості захворювань становить 10-12% щорічно. Профілактичні заходи, завдяки яким можна уникнути харчового отруєння, є досить простими та потребують тільки відповідального ставлення до власного здоров’я. Мінімізувати ризик харчових отруєнь, знизити тяжкість і небезпеку наслідків захворювання допоможуть дотримання правил особистої та загальної санітарної гігієни.

На обліку в Ірпінському міжрайонному управлінні Головного управління Держсанепідслужби у Київській області знаходиться 395 харчових об’єктів, що функціонують в м. Ірпінь та селищах, із них 320 об’єктів торгівлі та 75 об’єктів громадського харчування.

Захворюваність на гастроентероколіти в м. Ірпінь та селищах за 5 місяців 2015 року залишається на рівні показників аналогічного періоду минулого року, зареєстровано 40 випадків, інтенсивний показник 105,2 на 100 тисяч населення, в 2014 році – 41 випадок, інтенсивний показник 107,8 на 100 тисяч населення.

В порівнянні з м. Буча: в поточному 2015 році захворюваність на гастроентероколіти знаходиться теж на рівні минулорічних показників, було зареєстровано – 22 випадки, інтенсивний показник складає 148,5 на 100 тисяч населення. В 2014 році за цей же період було зареєстровано 22 випадки, інтенсивний показник складає 155,1 на 100 тисяч населення. Інтенсивний показник захворюваності на гастроентероколіти по м. Ірпінь та селищах на 32,3% нижчий, ніж серед захворілих по м. Буча.

По м. Ірпінь та селищах за 5 місяців 2015 рік – випадки сальмонельозу не реєструвалися, в порівнянні з 2014 роком поточного періоду – 7 випадків показник 18,4 на 100 тисяч населення. В червні-липні було зареєстровано 2 випадки групових захворювань на сальмонельоз в побуті під час святкувань у м. Ірпінь та смт Ворзель захворіли 6 осіб, із них 2 дитини. Випадки захворювання пов’язані з порушенням технологічних регламентів при виготовленні страв в домашніх умовах. Для виготовлення страв використовувались харчові продукти, в тому числі яйця, що були придбані на ринках Ірпінського регіону.

В 2015 році за поточний період захворюваність на сальмонельоз в м. Буча залишається на рівні показників аналогічного періоду минулого року – за 2015 рік – 3 випадки, інтенсивний показник 20,2 на 100 тис. населення, 2014 рік – 3 випадки показник на 100 тисяч населення 21,1.

За підсумками моніторингу інфекційної захворюваності по Україні цього року відзначається зростання захворюваності гострими кишковими інфекціями в цілому по Україні в порівнянні з таким же періодом минулого року на 1,2%. Даний факт пов’язаний з вживанням неякісних харчових продуктів, що були придбані в торгівельній мережі та на ринках або виготовлялись в домашніх умовах з порушенням санітарних вимог.

Більшість групових інфекційних захворювань та отруєнь виникають під час проведення масових заходів. Основною причиною спалахів кишкових інфекцій є нехтування елементарними правилами особистої гігієни, порушення технології приготування їжі, зберігання харчових продуктів без належних температурних умов. Лише в травні місяці по Україні були зареєстровані спалахи кишкових інфекцій в Чернігівській, Херсонській, Львівській областях, м. Чернігів, внаслідок чого постраждало 124 чол., з них 6 дітей. Найбільший спалах в м. Чернігів, де постраждалих 66 чоловік, з яких 34 захворіли на сальмонельоз. Причиною захворювання було вживання майонезу «Провансаль люкс 35%», виготовленого ПП «Бест» м. Бровари.

У травні місяці 2015р.в м. Ірпінь був зареєстрований випадок ботулізму. Хвора К. 1970 р. народження вживала в’ялену рибу, яку придбала в магазині у Ірпінь. Останній раз випадок ботулізму реєструвався в 1997 р., де вживалась м’ясна продукція домашнього виготовлення.

У зв’язку зі змінами в діючих Законах України на 2015 р. заборонено проведення будь-яких перевірок зі сторони органів Держсанепідслужби за дотриманням вимог санітарного законодавства на харчових об’єктах. Збільшилась кількість звернень та скарг від громадян міста щодо реалізації харчових продуктів з вичерпним терміном реалізації, реалізацію продукції без супровідних документів, що гарантують їх якість та безпеку. Особливо часто скарги від громадян поступають на магазин ТОВ «ЕКО».

Враховуючи неможливість проведення самостійних перевірок спеціалістами Держсанепідслужби вважаю за необхідне створення комісії при Ірпінському міськвиконкомі з залученням фахівців Ірпінського міжрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Київській області щодо організації перевірок об’єктів підвищеного ризику (ринків, супермаркетів, об’єктів громадського харчування) з питань благоустрою, дотримання правил торгівлі.

З повагою

Начальник Ірпінського міжрайонного управління

Головного управління Держсанепідслужби

У Київській області                                                                      Г.Є.Савчук

 

Про виявлення прострочених та зіпсованих продуктів

Відтак, заслухавши доповідь начальника Ірпінського міжрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Київській області Савчук Г.Є. та керуючись Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», виконком міської ради

 

ВИРІШИВ:

  1. Директорам продовольчих ринків ТОВ «Вектор2002», МП ТОВ «Сотіс» та ТОВ «Ринок-Гостомель» забезпечити дотримання вимог «Ветеринарно-санітарних правил для ринків» № 314/1339 від 19.06.96 р.
  2. Керівникам підприємств торгівлі та громадського харчування всіх форм власності суворо дотримуватись санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму на об’єктах.

3.При Ірпінській міській Раді створити комісію з залученням працівників Ірпінського міжрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Київській області по проведенню щоквартальних позапланових обстежень харчових об’єктів, а саме: магазини ТОВ «Українські продуктові традиції» м. Ірпінь, вул. Грибоєдова 13; ТОВ «ЕКО» м. Ірпінь, вул. Соборна 105-а; ТОВ «Фора» м. Ірпінь, вул. Шевченка, 3 та 7, смт Коцюбинське, вул. Доківська 1, смт Гостомель, вул. Рекунова 1 та вул. Леніна 73-в; ТОВ «АТБ-маркет» смт Гостомель, вул. Кулішова 26-в; ДП «Рітейл-Вест» м. Ірпінь, вул. Ленінградська 6-а; ТОВ «Магазин №2» м. Ірпінь, вул. Соборна 103; ФОП Козицької В.П. м. Ірпінь, вул. Соборна 42-б; ринки ТОВ «Вектор-2002» м. Ірпінь, вул. З.Алієвої 65/3; МП ТОВ «Сотіс» м. Ірпінь, вул. Центральна 6; ТОВ «Ринок-Гостомель» смт Гостомель, вул. Леніна 108-б; склад ПП «Торгпродсервіс» смт Гостомель, вул. Леніна 141К/2.

4.Начальнику Ірпінського МВ ГУ МВС в Київській області вжити заходів по недопущенню стихійної торгівлі харчовими продуктами в невстановлених місцях.

5.Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника

міського голови Головкевича М.М.

 

 

Міський голова                                                                  В.А. Карплюк

 

Інші публікації на тему ВАШЕ ЗДОРОВ’Я читайте ТУТ

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *