Про пульт-невидимку, інсулін та пакетні голосування бюджету

Перша сесія нинішньої зими і третя взагалі за ліком VIII скликання Ірпінської ради відбулася не без ексцесів, але загалом пройшла спокійно і врівноважено. Її очевидці потроху почали згадувати, що ж таке насправді пленарні сесійні засідання – із доповідями, запитаннями, обговореннями – власне, як і має працювати орган місцевого самоврядування.

На жаль, таку практику забули за попередньої влади. Наразі зусиллями депутатів об’єднання «Успішна Громада» можна констатувати, що принципи й традиції народовладдя потроху повертаються у стіни Ірпінської міськради.

 

Конфлікт за депутатське місце

Хоча почалося все з конфліктної ситуації. Артем Гурін, який на минулому засіданні приймав присягу як депутат від «Батьківщини», отримав посвідчення із мокрою печаткою від ТВК, зажадав, аби йому видали пульт для голосування. Апарат ради відмовився це робити, мовляв, не мають такої технічної можливості. Натомість після несподіваного зникнення одного з пультів, таку «технічну можливість» одразу отримала Віолетта Кременчук-Дворнікова, за заявою фракції «Батьківщина» позбавлена депутатського мандата. Хто й наскільки правий у даній ситуації з’ясовуватимуть правоохоронці.

Дана конфліктна ситуація щодо справжньості депутатства Віолетти Дворнікової чи Артема Гуріна розглядається в судах і може стати вирішальною з точки визначення більшості. Позаяк сьогоднішні голосування засвідчили, що «Нові обличчя» зі своїми прибічниками у багатьох випадках ледве назбирують мінімально необхідні 20 голосів «за». Зокрема, такі результати голосування видавало табло при затвердженні порядку денного та лічильної комісії.

Та про все по порядку. Сьогоднішнє сесійне засідання розпочалося зі 40-хвилинним запізненням. Спочатку засідали на виконкомі, потім ще щось радилися… Перед початком засідання депутат від «Батьківщини» Андрій Страховський поцікавився, що у сесійній залі роблять новобрані заступники міського голови та члени виконкому. «Нехай ідуть працюють! Аби місто не стояло», – порадив  Страховський.

До слова, депутатка від «Нових облич» Юлія Устич, обрана заступником мера, на звітному засіданні брали участь в роботі сесії, голосуючи з питань порядку денного. Що суперечить законодавству, оскільки заступники міського голови автоматично входять до складу виконавчого комітету, що несумісне із депутатською діяльністю, позаяк членом виконкому може бути лише секретар ради.

 

558 інсулінозалежних ірпінчан отримають ліки

Михайлина Скорик-Шкарівська (партія «Голос») у своєму виступі вирішила прояснити тему інсуліну. Зараз в Ірпені проживає 558 інсулінозалежних громадян, життя яких залежить від того, отримують вони чи ні потрібні їм ліки. Наразі працює державна програма, яка компенсує інсулін таким людям. З Ірпінського бюджету має щомісячно надходити компенсація 460 тисяч гривень аптекам, які видають інсулін. Наразі Михайлина Скорик-Шкарівська повідомила про заборгованість 916 тисяч перед аптеками. І на сьогоднішній сесії депутати проголосували за часткову компенсацію у півмільйона гривень аптекам, які відпускали інсулін. Але проблема залишається повністю не вирішеною. Тому ірпінська депутатка закликала міського голову Олександра Маркушина та інше керівництво міста активніше вибивати гроші на інсулін із державного до міського бюджету.

Начальник фінансового управління Євгенія Данилюк виступила із доповіддю про зміни до міського бюджету. Вона зокрема повідомила про зменшення виплат на утримання КП «Муніципальна варта» – у проекті бюджетного рішення значилося 800 тисяч замість замовлених ними 1 млн 600 тисяч. Також знято 800 тисяч із фінансування КП «Ірпінькомунікаціясервіс». Депутат від «Нових облич» Андрій Літвинов висловив невдоволення зменшенням бюджетного фінансування даного КП, мовляв, воно нарощує кількість абонентів. Натомість депутатка від «Європейської солідарності» висловила свою думку з цього приводу. «Оцінку підприємства роблять не за кількістю послуг чи додаткових абонентів, а виходячи з того: прибуткове воно чи ні?», – зауважила Наталія Іздебська. На це елементарне запитання ні в кого не знайшлося відповіді. А депутат від «Батьківщини» Андрій Страховський зажадав звіту керівника цього КП на сесії, зареєструвавши відповідне звернення.

 

Пакетне голосуванню бюджету приховує фінансування виборчої кампанії

Найбільш ґрунтовний аналіз бюджетним змінам зробив депутат від «Європейської солідарності» Ярослав Куц. Якщо системно звести «хаотично розкидані» по бюджетному доповненню пункти, то вимальовується наступна картина. «Розподіл коштів на медицину – 4 млн 778 тис 474 грн (що складає 1,99%), освіта – 43,2%. Далі, майданчики на набережній – 13 млн 133 тис 395 грн (5,46%). Ірпіньводоканал – дійсно роблять гарні речі, але сума видатків має дійсно якось погоджуватися із громадою. На сьогодні вони «захмарні» – складають 52 млн 67 тис 106 грн (21,67%). Бачимо в розподілі коштів і КП «Ірпінькомунікаціясервіс» –  2 млн 39 тис 267 грн (0,84%). Ми бачимо підвищені тротуари й пішохідні переходи. Дійсно потрібні речі, але них витрачено 31 млн 461 тис 849 грн (13%).  При цьому бачимо, що на вікна у під’їздах витрачено всього-на-всього 2 млн 187 тис 743 грн (0,91%). А це утеплення старого житлового фонду. Також ми бачимо капітальний ремонт покрівель всього в п’яти будинках на загальну суму 4 млн 270 тис 165 грн (1,82%). Навіть, якби ми елементарно взяли зону розваг (до слова, на ній активно піарилися проводили передвиборчий з’їзд «Нові обличчя» – ред.) – це 13 млн 133 тис – і просто розподілили відповідно до аналогічних видатків, наприклад, на капітальний ремонт  самих покрівель, то ми б побачили, що за ці гроші можна перекрити ще 15 будинків старого житлового фонду. Якби розподілили, наприклад, по вікнах для утеплення під’їздів, то ми б утеплили ще приблизно 150 таких будинків. Тому я пропоную розподіляти витрати по галузях і окремо їх голосувати. Якщо це охорона здоровся, освіта чи зарплата, то зрозуміло, що це потрібно й нагально! Якщо це історія із фінансування чиєїсь передвиборчої кампанії, то вона має підлягати додатковому обговоренню. Ще в цьому додатку значиться, на яке потрібно звернути увагу: викуп землі на суспільні потреби на суму 5 млн 975 тис. Чиї це потреби? Також треба зрозуміти».

Незважаючи на зауваження Ярослава Куца, згадані бюджетні питання були подані для голосування пакетом. Тобто, депутатів позбавили можливості окремо щось підтримати, а щось заперечити. Відтак, голосування за бюджетні зміни назбирало 21 голос «за» від представників різних політичних угрупувань. От воно повністю поіменно:

Про пульт-невидимку, інсулін та пакетні голосування бюджету

Наприкінекць сесійного засідання депутати проявили одностайність. 34 голосами «за» прийняли на баланс Управління освіти і науки Ірпінської міськради дитячий садочок у Стоянці.

 

Олександр НАКАЗНЕНКО

 

До уваги читачів фотомиттєвості 3 сесії Ірпінської міськради

 

 

 

One thought on “Про пульт-невидимку, інсулін та пакетні голосування бюджету

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *