Про падіння крана в Ірпені

Будівельний кран вбив чоловіка і двох травмувавЯк повідомляється на сайті Прокуратури Ірпеня, на даний час правоохоронцями витребувано відповідні документи з контролюючих органів. Встановлено, що земельна ділянка, містобудівні умови та обмеження, декларація про початок будівельних робіт оформлені на фізичну особу, мешканку міста Ірпеня. Згідно отриманих документів, будівництво 8?поверхового 64-квартирного будинку віднесено до третьої категорії складності.

У кримінальному провадженні допитано осіб, які причетні до організації та проведення будівельних робіт. Встановлено, що всі роботи проводилися так званим «господарським чином», яких-небудь договорів з суб’єктами господарювання, не укладалося.

Аналогічно, без оформлення договірних правовідносин, залучено фізичну особу – підприємця, зареєстрованого у м. Києві, який мав змонтувати та забезпечити функціонування баштового крану. Роботи проводилися із залученням осіб, які не мають відповідних кваліфікаційних навичок. За попередньою інформацією, падіння баштового крану відбулося через порушення технологічної карти його монтажу.

З 29.02.2016 за наказом Головного управління Держпраці у Київській області буде проведено відповідне розслідування причин нещасного випадку на виробництві. Його висновки та матеріали кримінального провадження будуть використані при проведенні судово-технічної експертизи з метою визначення причин падіння крану та винних у вказаних порушень.

Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев коментує цей трагічний випадок так: «Генпідрядником будівництва багатоквартирного житлового, яке належить до ІІІ категорії складності, є будівельна компанія ТОВ «АКВАТЕХ». Дію ліцензії підприємства на виконання будівельних робіт через численні порушення призупинили ще в липні 2014 році й досі не відновили», – сказав голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев.

Він наголосив, що підприємство не мало фахівців необхідних професій та кваліфікацій, не підтвердило факт наявності будівельної техніки та обладнання, а також наявності договорів на лабораторні випробування.

«Парадоксальність ситуації полягає в тому, що навіть з призупиненою ліцензією згідно з законом ТОВ «АКВАТЕХ» має право будувати будівлі ІІІ категорії складності, адже такі будівельні роботи не потребують наявності ліцензії. Саме такий статус має будівництво, де сталася надзвичайна подія в Ірпені», – сказав Кудрявцев.

Він пояснив, що лінія розподілу об’єктів будівництва на ІІІ і IV категорію складності досить умовна, а тому забудовник може свідомо занизити категорійність будробіт, що досить часто і трапляється.

Голова ДАБІ додав, що уникнути трагедії в Ірпені могло би поширення механізму видачі дозволів і на ІІІ категорію складності будівництва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *