Про «Городник», перейменування та голову Леніна

68-ма сесія Ірпінської міської ради розпочалася із заслуховування звернення товариства «Городник». Виявилося, що землі, які обробляли ірпінчани 24 роки у заплаві річки Ірпінь, належать іншим особам. «Таємно, злочинно, без попередження й погодження з правлінням Товариства – передані у приватну власність, – зазначалося у зверненні «Городника», зачитаного з трибуни міським головою Володимиром Карплюком. – Після розширення меж міста мер міста Карплюк обіцяв виділити Городнику» кращі землі. Але коли це буде, а землю обробляти вже потрібно зараз – після Благовіщення щось садити. Бачимо лише один вихід – ще рік залишитися товариству «Городник» на своїх городах». Відтак, ірпінські городники попросили міську владу знайти винних та стати на захист їхніх інтересів. Карплюк сказав, що є проблема, але не Ірпінською радою були роздані ці землі, оскільки вони знаходяться поза межами міста Ірпінь. Тож міський голова порадив городникам через прокуратуру та інші інстанції розбиратися: хто і яким чином отримав ці земельні ділянки? А також звертатися до Держкомзему, в якому повинен бути реєстр громадян, які отримали ці землі. «Аби вийти на них, поспілкуватися, домовитися, щоб вони ще рік дали можливість обробляти цю землю. Дана заява має політичний характер», – охарактеризував звернення «Городника» Володимир Карплюк.

Про «Городник», перейменування та голову Леніна

Депутат Олег Сотніков сказав, що «не зрозуміло: хто і яким чином це виділяв» і порадив міській раді звернутися з офіційним запитом з цього приводу та потім на сторінках комунального видання «Ірпінський вісник» опублікувати список тих, хто отримав ділянки на землях, які «споконвіку оброблялися кооперативом «Городник»».

З-поміж інших питань порядку денного звітної сесії було прийнято зміни до бюджету, надано пільги з земельного податку. Відтак, податок за гараж становитиме від 10 до 15 грн. на місяць. Внесли зміни до програми соціально-економічного розвитку селищ Ірпінського регіону. Згідно з ними цього року заплановане у Гостомелі та Коцюбинському будівництво нових дитячих садочків. Міський голова Володимир Карплюк розповів присутнім, що в мікрорайоні Баланівка завершується реконструкція Будинку культури, 99% фінансування якого відбувається за рахунок меценатської допомоги депутата Юрія Ілліча Прилипка. Також там буде спортзал, об лаштована велика паркова зона. Цього літа розпочнуться будівельні роботи зі спорудження дитячого садочка у Коцюбинському.

Про «Городник», перейменування та голову Леніна

Далі депутати проголосували за присвоєння скверу по вул. Паламарчука імені заслуженого художника України Володимира Сидорука, який свого часу жив неподалік того місця. До слова, далеко не всі відвідувачі того парку та інші мешканці міста обізнані з творчістю видатного майстра. Тож було б доречно у сквері його імені розмістити репродукції картин Володимира Сидорука. Рішенням міської ради було перейменовано провулок Революції. Відтепер він називається іменем панотця кобзарського цеху Миколи Будника, який останні свої роки життя проживав у цьому місці. До речі, також не всі ірпінчани знають про цю легендарну постать. Тож варто більш ґрунтовно підійти до увіковічення пам’яті Миколи Будника. Наразі є меморіальна дошка на будинку, де він проживав та деякі його речі в Ірпінському історико-краєзнавчому музеї.

Ще з цікавого на цій сесії видалося списання пам’ятника Леніну з балансу відділу культури. На запитання міського голови чи вдалося знайти пам’ятник після його повалення, завідуюча відділу культури Євгенія Антонюк відповіла, що знайдено тільки голову бронзової статуї ідола комуністичного режиму.

Автор: Олександр НАКАЗНЕНКО

ФОТО ПОВАЛЕНОГО ПАМ’ЯТНИКА ЛЕНІНУ ТА ВІДБИТОЇ ГОЛОВИ ДИВІТЬСЯ НИЖЧЕ

3 thoughts on “Про «Городник», перейменування та голову Леніна

  1. ***Рішенням міської ради було перейменовано провулок Революції. Відтепер він називається іменем панотця кобзарського цеху Миколи Будника, який останні свої роки життя проживав у цьому місці.*** – прекрасно! Нарешті!.
    Пан Микола достойнний такого вшанування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *