Про формальні петиції та реально «пробачені» забудовникам 5,6 мільйона

Про формальні петиції та реально «пробачені» забудовникам 5,6 мільйона В Ірпені відбулася остання цієї зими, 64-та сесія Ірпіньради. Після традиційних чергових вручень квітів та грамот, депутати розпочали пленарну роботу з розгляду низки електронних петицій, які набрали необхідні 300 голосів в інтернеті. Власне, питання зводилося до формального прийняття до розгляду цих петицій, часто взаємовиключних за своїм змістом. Наприклад, дві антагоністичні петиції – залишити й прибрати рекламу ЖК «Центральний» біля Ірпіньводоканалу – одна за одною були успішно взяті до відома 23 та 25 голосами депутатів.

Так само дружно натиснули кнопки за петицію про демонтаж лежачих поліцейських в Романівці. При тому, що кілька місяців тому приймали петицію про їхнє встановлення. Інші прийняті до відома петиції стосувалися маршрутного таксі з Ірпеня до станції метро «Сирець» у Києві, «ретельного оновлення Ірпінського Автопарку», безпеки пішоходів при переході вул. Університетської біля школи № 17.

Якщо суть петицій ще можна зрозуміти з їхніх назв у порядку денному, то про зміст проголосованих переважної більшості питань залишається лише здогадуватися. Єдиним винятком стало прийняття змін до бюджету, під час розгляду яких депутати не автоматично натиснули кнопки, а надали слово для короткої доповіді начальниці фінансового управління Євгенії Данилюк. Очевидним було навмисне бажання нинішньої поки що влади «похвалитися здобутками» – мільйонами та процентами виконання й перевиконання бюджету. Все це надто нагадало звіти компартійного керівництва наприкінці радянської епохи, коли бравади чиновників про «зростання економіки» дедалі більше розходилися з реальною дійсністю життя простих людей.

На звітній сесії наступні аналогії з «совком» виникли при розгляді блоку питань КП «Ірпіньжитлоінвестбуду». Йшлося про чергове порушення законодавства міськрадою – зарахування пайової участі  забудовникам виконаними роботами, а не «живими грошима» до міського бюджету. Скільки саме – утаємничили. На сесійному засіданні ці суми не оприлюднювалися. Про масштаби зловживання владою на сьогоднішній сесії можна зробити висновок із опублікованих в інтернеті проектів рішень депутатом Сергієм Глиняним (до слова, сьогоднішню сесію опозиційна фракція ВО «Свободи» зігнорувала повним складом).

Про формальні петиції та реально «пробачені» забудовникам 5,6 мільйона Про формальні петиції та реально «пробачені» забудовникам 5,6 мільйона Про формальні петиції та реально «пробачені» забудовникам 5,6 мільйона

Як видно з оприлюднених документів, сьогодні депутати «пробачили» забудовникам всього-на-всього 5 млн 619 тис гривень. При цьому були позитивно проголосовані три з п’яти пунктів порядку денного блоку «прощення» пайової участі. У двох випадках головуюча в. о. міського голови Анастасія Попсуй запропонувала депутатській більшості «утриматися». Мовляв, дані питання ще не пройшли комісію. Для обізнаних з підводними течіями діяльності Ірпінської влади не секрет –дипломатичне формулювання «не пройшло комісію» насправді означає, що посадовці наразі не сторгувалися із забудовниками за «комісійні».

До уваги читачів фотомиттєвості сьогоднішньої 64-ї сесії Ірпіньради

Інна МІЩЕНКО

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *