Причини торф’яної задимленості Ірпеня та Києва

Торф’яний дим з заплави Ірпінь-річки вже дістав у прямому й переносному значенні не тільки жителів Приірпіння, а й сусіднього Києва, де скаржаться на їдкий сморід у кількох районах столиці – переважно північно-західного краю від Троєщини до Голосієво.

У народі кажуть, що диму без вогню не буває. У випадку із загоранням торфу також. І хоча торф може диміти без видимих вогняних спалахів – вогонь як глибинна причина його займання все одно присутній, хоча на перший погляд також непомітний.

Причини торф’яної задимленості Ірпеня та Києва

Версія про умисні підпали торф’яних покладів вже давно не нова, й останнім часом набуває все більшого поширення серед мешканців Приірпіння. Адже якщо в попередні роки  загорання ставалися лише в спекотні літні місяці, то віднедавна торф горить і влітку, і восени, й навесні… перерва хіба що на снігову зиму.

Ірпінем поширюються чутки про зловмисників, які вночі то в одному, то в іншому місці підпалюють торф в заплаві Ірпінь-річки. Допоки що ніхто спійманий за руку не був. Втім, це не заважає видавати версії мотивацій подібної діяльності.

Причини торф’яної задимленості Ірпеня та Києва

Одна з них – чиновники наживаються на «відкатах» з використання паливно-мастильних матеріалів. Справді,  їх «з’їдає» чимало гасіння займань мнсниками. І біля кожної пожежної машини на місці гасіння – обліковця не поставиш. Хоча, людям вже так допекла ця перманентна задимленість, що можна й потрібно організувати представників громадськості для побідного контролю на місці подій замість того, аби скаржилися на дим в інтернеті.

Інша версія зловмисних підпалів заплави – розбірки між забудовниками. Прихід до влади минулої осені Володимира Карплюка (до слова, якраз його «інавгурація» ознаменувалася найбільшою задимленістю наприкінці жовтня – початку листопада минулого року) спричинив перерозподіл сфер впливу між забудовниками, а відтак і їхніх чималих прибутків. Тож ті, які «випали з обойми» – й почали мститися. Таким чином обґрунтована інша версія торф’яних паліїв.

Причини торф’яної задимленості Ірпеня та Києва

Мовляв, задимлене місто перестане бути таким привабливим для покупців нерухомості, як розрекламоване екологічне з чистим повітрям. Тож, мовляв, ні вашим, ні нашим. Існує й інше, більш практичне, тлумачення щодо такої діяльності паліїв. Підпали здійснюються не з сліпої помсти Карплюку та його прибічникам, а з чіткого розрахунку. Менше продаж квартир та інвестицій – значить менше грошей на вибори у тих, хто нині при владі. Відтак, менший успіх і більше голосів конкурентам на наступних місцевих виборах, що вже не за горами. Тож, у тих хто в Ірпені «випав з обойми» великого бізнесу з’являється шанс відновити свої позиції.

Причини торф’яної задимленості Ірпеня та Києва

У будь-якому разі всі ці версії, «підводні течі» й політичні маневри мало обходять простих громадян, які змушені мало не щодня дихати цією кіптявою. І згодні викривати й розвінчувати таких зловмисників, незалежно від їхніх політичних чи особистих уподобань.

Для цього потрібно не багато, ні мало – організувати свої громадські патрулі в заплаві Ірпінь-річки на торфовищах. Найбільш підходящі для цього люди без шкідливих звичок, насамперед – куріння. Адже курій легко видасть себе в темряві, окрім того сам (тобто, його недопалки) можуть стати причиною чергового займання торфу.

Також важливо для такого контролю залучати людей, здатних пересуватися без транспорту з вихлопом (тобто, з ДВЗ). Словом, для такої справи потрібні ті, хто вміє ходити пішки, або ж їздити велосипедом. Також можливі варіанти електровелосипед чи електромобіль. Але в будь-якому разі не бензиново-дизельні види транспорту, яких і чути здалеку, а їхні вихлопні труби можуть також стати причиною займання сухої трави чи торфових покладів.

 

Автор: Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *