Позасудове стягнення майна – нотаріус вище Конституції

Позасудове стягнення майна, або грошових сум за виконавчим написом нотаріуса, до сьогодні ще не врегулюване належним чином. Якщо дивитись на судову практику, то суди приймають різні рішення за ідентичними справами.

У Постанові Кабінету Міністрів України від 29 червня 1999 р. N 1172 «Про затвердження переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів» йдеться, що для одержання виконавчого напису надаються: оригінал нотаріально посвідченої угоди та документи, що підтверджують безспірність заборгованості боржника та встановлюють прострочення виконання зобов’язання.

Належними доказами, що посвідчують наявність чи відсутність заборгованості та такі, що встановлюють розмір заборгованості можуть бути виключно документи первинної бухгалтерської документації оформлені у відповідності до норм статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність». Які ж документи подає стягувач, та на які безспірні докази звертає увагу нотаріус – не зовсім зрозуміло. Адже у цьому процесі бере участь одна сторона – стягувач. Банк може написати будь-яку грошову суму, яку йому заманеться по кредиту, бо перевіряти ніхто не буде. Позичальник у цьому процесі, як третій зайвий. Бо нотаріус виконує повноваження суду та оцінює докази лише однієї сторони, хоча участь у цьому процесі повинні брати обидві сторони.

Позасудове стягнення майна – нотаріус вище Конституції У справі щодо визначення виконавчого напису такого, що не підлягає виконанню, нотаріус буде брати участь, як третя особа, та ніякої відповідальності не понесе.

Позови щодо визначення виконавчого напису подаються за місцезнаходженням банку, або за місцем виконання напису.

Якщо ж позасудовим рішенням у вигляді заборгованості стягуватимуть нерухоме майно, то взагалі виникає ситуація суперечлива Конституції України. У ній, зокрема, є дуже цікава стаття 47 – кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду. Ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду. Тут вже без коментарів.

 

 

Юрист Наталія РВАЧОВА

Тел.: (096) 55 49 510

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *