ПОТРЕБА СТАТЕВОГО СВЯТА

Об’єктивно чи суб’єктивно вона завжди існувала. Започатковане за радянських часів святкування 8 Березня – Міжнародного жіночого дня викликало потребу чоловічого аналогу

Тобто для гендерно-святкової рівності чоловіча частина радянського суспільства запровадила своє свято. Точніше, за “день чоловічої солідарності” взяла дату 23 лютого. (Мавпуючи  прадавню українську традицію відзначення козацтвом 14 жовтня – справді чоловічого свята.)

Жінки на виробництві та дівчата в школі цього дня робили чоловікам та хлопцям подарунки. Вшановуючи чоловічу стать, стимулювали її до взаємності на день жіночого статевого свята – 8 Березня. Із закінченням радянської епохи розвінчування та викривання її цінностей не оминули й згаданої дати. Змінилося ставлення до всього радянського, зокрема й армії. До того ж, виявилося, що 23 лютого більшовицькі війська насправді зазнали нищівної поразки. А в традиції святкування 8 Березня виявлено приховане  єврейське походження.

Відтак функцію статевого святкування дедалі більше перебирає на себе День святого Валентина – 14 лютого. Обидві статі почали відзначати його одночасно. Традиційні листівки з сердечними привітаннями, освідчення в коханні та змагання на тривалість поцілунків… Словом, повний набір імітації почуттів з урахуванням сезонно-кліматичних умов Європи цієї пори року. Не в приклад традиційному бразильському карнавалу, до якого  долучається “передова світова спільнота”, безплатно роздаровуючи мільйони презервативів.

ПОТРЕБА СТАТЕВОГО СВЯТА

 

 

 

 

 

 

 

Зовсім інший характер має недавно у нас запроваджене святкування Дня матері у другу неділю травня. Ще одна версія статевого свята жіночого плану, з огляду на яку виникає об’єктивна потреба чоловічого свята. Якась втаємничена сила під’юджує започаткувати його десь на середину серпня, точніше на другу неділю – за 9 місяців до згаданого материнського дня. Традиції відзначання якого, звісно, відрізнятимуться від урочисто-застільно-підстільними 23 лютого і 8 березня та лубочно-листівково-цілунковим 14 лютого. До того ж і долучення до нього “гумових” меценатів буде недоречним.
 

Автор: Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *