Поки звільняли голову Держлісагентства, в Ірпені пиляли дерева весь день

Поки на засіданні Кабінету Міністрів серед іншого ухвалювали рішення про звільнення керівника Державного агентства лісових ресурсів, після виступу міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, в Ірпені в середу, користуючись усе ще діючим дозволом на планову вирубку лісу, спиляли понад дві сотні сосен на в’їзді в місто з боку столиці, а сьогодні вранці вивезли.

Кабмін заборонив санітарне вирубування лісів

Насамперед, вражають масштаби цієї «санітарної» вирубки лісу: наприкінці дня на ділянці площею лише 10 тис. кв. метрів лежали десятки куп і купок каліброваного брусу, діаметром до 20 см, уже звільненого від гілок і підготовленого до вивозу. Чимало ірпінчан, проїжджаючи вздовж цієї сумної картини, мабуть робили висновки щодо чергової ділянки під забудову. Адже в Ірпені на деяких житлових масивах можна зустріти багатоповерхові будинки, номери яких мають літеру «Ф» або навіть «Ю».

Отже, щоб з’ясувати, чи це дійсно відбувається на законних підставах, чи скоро від ще в недалекому минулому курортного міста Ірпінь залишаться лише самі пні, кореспондент агентства звернувся до диспетчера «Муніципальної варти» виконкому, який прийняв сигнал і запевнив, що обов’язково зв’яжеться…

І сьогодні вранці під час зворотного зв’язку диспетчер виконкому повідомив, що в Ірпінському лісогосподарстві його запевнили, що все відбувалося відповідно дозволу на планову вирубку.

Але ж сьогодні вранці вчорашня картина змінилася: калібрований брус зник (мабуть, поїхав до замовника), а на землі лишилися кілька десятків дійсно сухих та тоненьких стовбурів. Виходить, що треба шукати правду і ті, мабуть вже замасковані сотні пеньків, що мали довгі роки радувати око та очищувати повітря вже не міста-курорту державного значення, а столичного багатоповерхового супутника-спальні.

 

Тетяна ДЕЛІМАРСЬКА,

кореспондент «Укрінформу»

спеціально для «Зорі Приірпіння»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *