Відзначення 9-го Травня нині по-різному сприймається нашим суспільством. Від святкування Дня Перемоги, або ж пам’яті, скорботи й примирення до звичайного дня календаря.
Справді, наші діди воювали. Історія склалася так, що в часи Другої Світової війни українців доля розкидала по різних арміях та партизанських загонах, але найбільше наших земляків було задіяно в складі тодішньої Червоної армії. Власне, завдяки чому й вдалося тоді перемогти фашистів. Ми це пам’ятаємо. Пам’ятаємо і вшановуємо десятки мільйонів українців, які не повернулися з тієї страшної війни.
Але, на жаль, цього не хочуть пам’ятати деякі московські горе-політики, що внаслідок своєї історичної короткозорості намагаються применшити роль українців у перемозі 1945-го року над фашистською Німеччиною, а потім її союзницею Японією.
Про це говорили сьогодні на урочистостях в Ірпені, які вже звично для таких заходів відбулися без міського голови Карплюка. Його обов’язки на урочистих заходах в Ірпені та біля ДОТів в Романівці виконував перший заступник Дмитро Христюк.
Словом, цей день 9 Травня варто відзначати хоча б тому, аби всі пам’ятали завдяки кому стала можливою перемога над фашизмом. Перемогла та армія, у складі якої воювали найбільше українців. Горе тим, хто це забуває чи намагається не помічати цього факту. Особливо він актуальний з огляду на нинішню війну на Сході України.
До Вашої уваги фотомиттєвості відзначення 9 Травня в Ірпені та Романівці