Як водиться для забобонних людей, п’ятниця-тринадцяте стала жахливим днем. Цього разу – для пасажирів ірпінських маршруток. Сьогодні вступили в дію підвищені тарифи на перевезення для міських маршруток. «Благословив» їх Ірпінський виконком на своєму засіданні ще в середу 11-го березня. Проте в дію їх ввели саме цього «нефартового» дня.
Тож відсьогодні тарифи на міські пасажирські перевезення для ТОВ «Ірпінське АТП 13250»: на маршрутах протяжністю до 5 км – становлять 4 гривні, від 5 до 10 км – 4,50 грн., понад 10 км – 5 грн. Зранку пасажири багатьох маршруток дивувалися підвищенню тарифів. Декому просто не вистачило грошей добратися на роботу. Зокрема, суперечки виникали у маршрутці №3, яка курсує з Лісової Бучі до Ірпінського вокзалу. Проїзд цим маршрутом тепер становить 4 грн. Ірпінем чи Бучею, або ж 5 грн. між цими двома містами. Чималим було здивування пасажирів маршруток №№ 1, 7 та 20, протяжність яких становить понад 10 кілометрів – відсьогодні вони коштують аж 5 гривень. Проїзд Ірпінем у київських маршрутках також становить 4 грн. Хоча, деякі водії сьогодні зранку за старою звичкою брали по троячці.
За коментарем з приводу підвищення тарифів на міські перевезення кореспондент «Зорі Приірпіння» звернувся до директора Ірпінського АТП-13250 Олександра Лабунського.
– Пільгові тарифи ми не чіпали, бо це окрема процедура – залишилися ті самі ціни, – говорить Олександр Валентинович. – Школярам ми так і залишили гривню на проїзд. Дітей ми не чіпали – вони не винні у цій ситуації.
Це рішення було підтримано на виконкомі. Ви ж знаєте, яка зараз ситуація в країні. Попереднє підвищення було ще 2011 року, коли були проведенні розрахунки 5 грн. за газ. У чому вся й проблема, що дизель «падає», а газ «стоїть». Як на мене, не зрозуміло з яких причин.
– Чув, що 420-й залишився 3 грн. за проїзд Ірпінем.
– Це фастівський перевізник. Відсьогодні він повинен був перевозити містом за 4 грн. За 3 грн. – це не правильно. Я буквально позавчора розмовляв з начальником колони – він говорив, що проїзд Ірпінем буде 4 грн. Тут вже не прослідкуєш. Буду дзвонити, якщо знатиму про занижений тариф. Власне, так само і наші можуть робити. Між різними маршрутами – конкуренція. Водій знає, що він гроші відпрацював, він ні запчастини не купує, ні солярку не заливає.
На приміські маршрути замовник Київська облдержадміністрація. Вона встановлює тариф. У них на сайті вже висить 0,62 коп. (очевидно, тариф за кілометр – ред.). При чому, у нас 0,42 коп. Вважаю, що у них неадекватна ціна – ніхто не буде по 15 чи 20 грн. платити в Києві. Вони по 6 грн. уже собі затвердили й радіють. Зараз хочуть взагалі по 8 затвердити. У Києві доки маршрутка доїде від початку до кінця – вона вже за один рейс солярку на день «відіб’є».
Вважаю, що у нас адекватна ціна порівняно з іншими містами, наприклад, Дніпропетровськ, Харків, в яких вимагають від місцевих виконкомів затвердити проїзд містом по 8-10 грн., незалежно від протяжності маршруту. Це, вважаю, неадекватним тарифом. Загалом, міста-мільйонники просять затвердити тарифи на проїзд містом по 5 грн. Я вважаю, що ми встановили адекватні тарифи. У нас є всі розрахунки – можемо надати.
Спілкувався Олександр НАКАЗНЕНКО