На День Конституції та День молоді справляли свято у нас в Ірпені. Ранкова програма відбувалася в парку ім. В. Правика, а з 17-ої години центр веселощів було переміщено на площу біля міської бібліотеки. Аби довго не тягнути перейдемо до найпопулярнішого – критики. Більше за все вражає те, що в конкурсі на швидкісне поїдання консервованих помідорів та огірків було запрошено, здається, 9 чоловіків, хоча потім вони якось відсіялися і залишилося четверо конкурсантів – і ніхто з них, звичайно, не помив руки.
Зрозуміло, що емоції заважають про таке думати, та це лише в тих випадках, коли немає такої звички. Тому навожу список хвороб, які заносяться людиною самій собі до ротика чи очка через руки: холера, черевний тиф, гепатит А, дизентерія, грип та інші ГРВІ, сальмонельоз, хвороби, викликані глистами, харчові отруєння, ентерит, дизентерія, атипова пневмонія і пташиний грип, Інфекційний кон’юнктивіт, ячмінь, лямбліоз та багато-багато інших.
Як правильно мити руки
Завжди використовуйте проточну воду, навіть якщо ви не впевнені в її чистоті. Температура води не має значення – головне, щоб її потік змивав з рук бактерії і не дозволяв вам повторно з ними контактувати. Тому миття рук в тазику з водою не підходить.
Добре намилюйте кисті рук аж до зап’ясть (не менше 20 секунд). Особливу увагу приділяй брудним нігтям.
Струшуйте залишки води і ретельно витирайте руки. Якщо ви використовуєте чистий рушник або паперову серветку, щоб ретельно витерти руки вам необхідно близько 20 секунд, а якщо ви користуєтеся сушаркою – як мінімум 40 секунд.
Дитина може самостійно мити руки вже з двох років.
І ще одне. Що б ви не починали робити, через місяць воно стане звичкою і, може, навіть стане менш вагоме, ніж на початку. Тож давайте скрасимо будні помитими руками і новою корисною звичкою.
А також хочу окремо сказати про вищезазначену площу, що вона взагалі є небезпечною через голубів, які переносять пташиний грип і вошей, та бродячих собак, які вільно тиняються біля площі і також розносять хвороби на домашніх тварин.