Найчесніший мер, заборонивши незаконну забудову – врятував місто від руйнації

Найчесніший мер, заборонивши незаконну забудову – врятував місто від руйнації

Всім відомі жахливі наслідки землетрусу в Туреччині. Десятки тисяч загиблих та поранених. Проте, на щастя, далеко не всі будинки завалилися в районі потужних підземних поштовхів. Інакше жертв могло бути ще більше.

Зараз інформаційні агенції наводять позитивний приклад принципової позиції мера у місті Ерзин (провінція Хатай), в якому ніхто не загинув і не травмувався під час землетрусу. Мер Оккеш Ельмасоглу пояснює феномен тим, що просто не дозволяв незаконну забудову в місті.

Найчесніший мер, заборонивши незаконну забудову – врятував місто від руйнації

«Я нікому і ніколи не дозволяв незаконне будівництво. Часом на мене злилися і казали: “У цій країні немає людини, яка була б правильнішою за тебе”.

За три місяці після обрання мій далекий родич поскаржився, що його фірму оштрафували за незаконне будівництво.

Тоді я сказав: “Я нічого не можу зробити”, він кинув мені в обличчя: “Ти що, найчесніший у Туреччині?», – розповів Ельмасоглу.

Порушення будівельних норм є однією з причин великої кількості жертв землетрусів у Туреччині. Після землетрусу правоохоронці видали понад 100 ордерів на арешт у зв’язку з руйнуванням будівель, взявши під варту щонайменше 12 приватних забудовників.

А здавалося б, як мало потрібно, аби уникнути такого нещастя: просто, всього-на-всього не дозволяти незаконне будівництво. Не пішов мер міста на повідку в місцевих скоробагатьків-забудовників – і врятував від загибелі тисячі (або й десятки тисяч) жителів, які його обирали на цю посаду. Все геніальне – дуже просто. Але, на жаль, далеко не всім це вдається збагнути…

Приклад турецьких забудовників мимоволі наштовхує на порівняння з нашим Приірпінням. Позаяк у нас також значно важче знайти сумлінного забудовника з-поміж цілого кагалу вискочок-скоробагатьок, які ладні на будь-яке правопорушення задля ситуативної комерційної вигоди.

Слід розуміти, що й до Київщини також доходять відголоски підземних поштовхів з Карпат і Кодрів. Але хто перевірить дотримання нормативів сейсмостійкості для відповідної висотності забудови у багатоповерхових «шпаківнях», які формально є індивідуальним житловим будівництвом?! До того ж їхніми відповідальними замовниками є «буратіни»-інвестори, які за документами найняли виконавцем будівельних робіт фірму, в якій офіційно працевлаштовані аж троє (!!!) працівників.

Зрозуміло, що ймовірність сильних підземних поштовхів у наших краях дуже низька. Хоча й не можна її виключати зовсім. Як-то кажуть, раз на сто років все може статися… Проте, головною небезпекою проблемних забудов є спорудження висоток у заплавних землях Ірпінь-річки. Ймовірність їхньої руйнації внаслідок підтоплень значно вища, ніж від тих же землетрусів. І хто тоді буде відповідальний?! Потрібно фіксувати всіх мерів, депутатів, суддів, прокурорів та інших посадовців, які надавали дозволи на незаконні забудови в Приірпінні. А також знати і пам’ятати і тих, хто системно і наполегливо виступав проти подібних рішень. Аби потім провладні ущербні піарники у цьому питанні не перекручували все з ніг на голову. Позаяк хитрозроблені забудовники нині навчилися таким чином оформлювати свої заплавні довгобуди, аби раптом що зробити юридично винними самих «буратін»-інвесторів. Тож пам’ятаймо, хто є хто. І нехай всім править за добрий приклад править мер турецького міста Ерзин Оккеш Ельмасоглу.

Юля СВІЧКОГАС

Олександр НАКАЗНЕНКО

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *