Найбільш «аварійно небезпечні» кольори машин

Ілюстративне зображення з відкритих джерел

 

Свого часу фахівці Науково-дослідного центру безпеки дорожнього руху ДАІ МВС України вивчали зв’язок різних факторів, що впливають на аварійність. Один з них – колір автомобіля. За основу дослідження було взято дорожні пригоди, зафіксовані в Україні за 11 років поспіль.

У результаті з’ясувалося, що найбільше ДТП сталося з вини водіїв автомобілів червоного, сірого, білого, синього і зеленого кольорів. Менше дорожніх неприємностей зареєстровано з вини власників чорних, жовтих, коричневих, фіолетових і помаранчевих машин.

А при аналізі співвідношення питомої ваги реєстрацій ТЗ певного кольору і ДТП, що сталися з ними, виявилося, що самі аварійно небезпечні машини – фіолетові і чорні. Питома вага аварій з їхньою участю майже в два рази перевищує їх частку в числі реєстрацій. А ось ТЗ жовтого і зеленого кольорів найбільш безпечні – питома вага зареєстрованих машин майже вдвічі більше, ніж ДТП, що відбуваються з ними.

Дослідження також підтверджували, що існує певна залежність між характером та іншими індивідуальними особливостями людини і його уподобаннями при виборі кольору транспортного засобу. Іншими словами, колір машини попереджає про те, чого можна очікувати від її водія. Наприклад, молодь часто вибирає машини одного з найбільш аварійно небезпечних кольорів – червоного. Статистика свідчить, що юнаки та дівчата віком до 21 року потрапляють у ДТП набагато частіше, ніж люди старшого віку. В силу своїх вікових особливостей водії-«юніори» часто перевищують швидкість руху і здійснюють інші порушення ПДР.

До речі, помітних відмінностей при виборі кольору автомобіля чоловіками і жінками не спостерігається.

Фахівці радять власникам автомобілів «потенційно небезпечних» кольорів суворо дотримуватися ПДР. Крім того, рекомендується оснастити такі машини додатковими стоп-сигналами – адже ДТП нерідко відбуваються через те, що водій вчасно не помітив сигналу про зупинку, який запалився на їхала попереду машині. Не зайвим буде включати ближнє світло в денний час доби. Бажано також, щоб машини завжди були чистими. Адже брудний автомобіль менш помітний в темний час доби або ж в умовах недостатньої видимості. Крім того, забруднення габаритних вогнів і стоп-сигналів підвищує ризик виникнення ДТП.

Володимир ЕННАНОВ 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *