У суботу в Центральному Будинку Культури селища Гостомель відбулася зустріч з громадськістю. Селищний голова Юрій Прилипко разом зі своїми заступниками Андрієм Друзенком та Олексієм Гончаренком прийшли на зустріч з громадськістю прямо з суботника, який зранку проходив на гостомельських вулицях.
Чимало нагальних проблем було порушено в ході обговорення та окреслено шляхи їхнього вирішення. Далі тезово про найцікавіше.
Будівництво дитсадочків
Як зазначив Юрій Прилипко, зараз шукають кошти на будівництво дитсадочка. Оскільки в селищному бюджеті їх немає. Проте, Юрій Ілліч завірив, що питання спорудження дитсадків у будь-якому разі буде вирішене. Для цього розглядаються варіанти залучення приватних інвесторів.
У центрі Гостомеля біля амбулаторії знаходиться занедбана двоповерхова будівля. Її можна перебувати на дитячий садочок. Зараз фахівці проводять експертизу цього проекту, після завершення якої розпочнеться будівництво дитячого садочка.
З залу прозвучала репліка: «Юрій Ілліч, перший садочок повинен будуватися в Баланівці». На це селищний голова відповів, що проект будівництва дитсадочка в Баланівці вже розроблений – і не на 75, як планувалося раніше, а на 160 місць. Причому, за на весь проект було затрачено 50 тисяч гривень, а не 600 тисяч, як замовила одна проектна організація. Як зазначив Юрій Прилипко, така економія коштів стала можливою завдяки проведеній роботі його першим заступником Андрієм Друзенком. Окрім того Юрій Ілліч дав зрозуміти, що роботи зі спорудження дитячих садочків у центрі Гостомеля та на Баланівці йтимуть паралельно, незалежно одне від одного.
Горіння торфів і задимлення із заплави
Раніше землі заплави годували Гостомель і навіть Київ. Там вирощували багато різноманітних сільгоспкультур. Зараз та земля не обробляється вже багато років. «Невже ми зараз так багато живемо, що наші землі не обробляються?! – зазначив Юрій Прилипко. – Не вирощувати на цих землях – це злочин!». Вихід з цього становища – зорати й посіяти сільгоспкультури. Тоді люди самі будуть обробляти землю і будуть зацікавлені, щоб вона не горіла. Раз вирощуватимуть культури, тоді їх потрібно буде поливати. Відтак, упереджувати займання торфів.
Наразі, при загоранні в заплаві – одразу потрібно повідомляти владі й пожежникам. Адже на початковому етапі ліквідувати займання значно легше й дешевше, аніж тоді, коли воно охопить цілі гектари.
Також потрібно привести до ладу меліоративні шлюзи, які вже встигли поздавати на металобрухт.
Проблеми каналізації
Усі депутати селищної ради мали змогу зробити подання, де потрібно прокласти чи відновити каналізацію. Відтак, проектантам поставлене завдання розробити проект, аби питання каналізації в Гостомелі вирішувати комплексно, а не латати частинами. Де був проект – уже розпочалися роботи з прокладання каналізації. Як, наприклад, по вулицях Пушкіна, Гагаріна та Лісовій.
Ремонти доріг і тротуарів
Так само потрібно комплексно вирішувати питання ремонту доріг, а не займатися окремими «латаннями». Через брак бюджетних коштів на ремонт доріг – шукають приватних інвесторів. Розпочаті попередньою владою роботи з прокладання бордюрів і тротуарів у центрі селища – постараються доробити до морозів. Ще Юрій Прилипко прокоментував прокладання попередньою владою внутрішньої плитки на вулиці: «Це просто викинуті на вітер кошти!».
Сміття у лісі біля нової дороги на Бучу
На одному з суботників прибрали узбіччя нової траси з Гостомеля на Бучу. Вивезли кілька машин сміття. Відтак, Юрій Прилипко закликав тих, хто ближче живе чи часто буває на тій дорозі – стежити й фіксувати та повідомляти, якщо хтось висипає там сміття. Бо ж висипають цілими машинами. Словом, якщо хтось побачить, то фотографуйте й записуйте номери тих, хто забруднює навколишнє середовище.
Про служби оперативного реагування
Таке питання постало перед нинішньою владою. Юрій Прилипко оприлюднив телефон електриків для швидкого реагування на аварійні ситуації, пов’язані електропостачанням. (098) 520-44-99 – за цим номером цілодобово чергують електрики, яких можуть викликати гостомельчани. Бо ж, наприклад, РЕМ у вихідні чи вночі не приїде. Також планується запровадити підрозділи оперативного реагування інших комунальних служб.
У селищі буде своя швидка допомога
У Гостомелі створюється своя станція медичної швидкої допомоги. Наразі відповідний договір перебуває у стадії укладання. Вже є приміщення (біля Свято-Покровської площі) й одна машина. За кілька днів це питання буде вирішене. Це дуже важливо для Гостомеля, оскільки Ірпінська станція швидкої допомоги, яка обслуговує у тім числі Гостомель, розташована в Бучі на вулиці Кірова. Звідти до Гостомеля добиратися хвилин 15, якщо не буде перекритий залізничний переїзд. Таке очікування може бути критичним для тяжко хворої чи травмованої людини. З центру Гостомеля можна за 5-7 хвилин добратися у будь-який куточок селища. Це дуже важливо для надання першої медичної допомоги.
Житло для учасників АТО
Як зазначив селищний голова Юрій Прилипко, у Гостомелі є 20 гектарів землі, які будуть роздані учасникам АТО – реально тим, хто воював і може документально це підтвердити. (На сьогодні в Гостомелі офіційно числиться 99 учасників АТО). Також є учасники інших бойових дій, які також заслуговують на земельні ділянки. Як варіант, можна запропонувати будівельним компаніям на виданій землі спорудити будинок, в якому надати квартири учасникам АТО. Наприклад, споруджується будинок на 100 квартир, 50 з яких на продаж, 50 – учасникам АТО. Для цього планується провести зустрічі з учасниками бойових дій, аби визначитися, як краще зробити?
Повноцінні будинки замість бараків біля склозаводу
Коли зайшла мова про негаразди на вулицях та в старих будинках (гуртожитках барачного типу) в районі склозаводу, Юрій Прилипко висловив пропозицію кардинального вирішення питання. «Там потрібно збудувати один хороший будинок – і всіх переселити у нього з тих бараків», – сказав Юрій Ілліч.
Злочинність та робота міліції
Присутні на зборах нарікали на часті крадіжки в Гостомелі та роботу міліції з розкриття та упередження злочинів, яка у цьому плані залишає бажати кращого. На цей закид Юрій Прилипко відповів, що міліція буде нормально працювати і відповідати про свою роботу перед громадськістю. Це таке ж нагальне питання для Гостомеля, як і робота своєї швидкої допомоги. Також проблему злочинності значною мірою вирішить встановленням камер відеоспостереження на вулицях Гостомеля. Бо вже крадуть і з салонів авто, і лавочки, і навіть куші в скверах.
Буде своя лікарня
Зайшла мова про потребу своєї поліклініки та лікарні в Гостомелі. Наразі нагальна проблема – низька зарплата медичного персоналу. За 1200-2000 гривень залучати спеціалістів, яким ще доведеться з цих грошей наймати житло в Гостомелі – не видається реальним. Для вирішення цієї проблеми планується будівництво соціального житла для молодих спеціалістів.
Також у центрі селища поряд з нинішньою амбулаторією планується спорудження нової стаціонарної лікарні.
Парк на в’їзді біля Варшавської траси
Кандидат у депутати по округу № 3 (де наразі не обрано депутата) Анна Лозова оприлюднила свій проект облаштування парку в Гостомелі у лісовому масиві на початку вулиці Свято-Покровської (з боку непарних номерів). «Чому б цей парк не зробити у лісі?! Який уже є! І не потрібно садити й чекати 50 років, доки він виросте», – звернулася до присутніх Анна Лозова. «Цілком згоден з Вами, – відреагував на цю пропозицію Юрій Прилипко. – Нехай краще будуть парки, ніж сміттєзвалища».
Енергозберігаючі ліхтарі для освітлення вулиць
Зараз на багатьох вулицях Гостомеля ліхтарі горять через один, бо немає напруги. Після опівночі вуличне освітлення взагалі вимикається. Юрій Прилипко сказав, що для вирішення цієї проблеми будуть встановлені енергозберігаючі ліхтарі. Вони значно дорожчі за звичайні, але один раз їх замінити – тоді можна буде освітлювати Гостомельські вулиці не тільки ввечері, а всю ніч.
Забудовники платитимуть по 150 грн. з метра квадратного
Шляхи вирішення багатьох проблем завдяки наповненню бюджету означив перший заступник селищного голови Андрій Друзенко. «Одне з перших рішень сесії буде, щоб забудовник сплачував не менше 150 гривень з метра квадратного, – зазначив у своєму виступі Андрій Анатолійович. – Як до цього було. Забудовник до свого будинку провів каналізацію. Вклав 100 тисяч, записав 3 мільйони – і селищна рада, виявляється, ще й винна йому. Тож нехай шановні забудовники за 4% (пайової участі – ред.) вирішують проблеми комунікацій, а 150 грн. за м. кв. перераховують до бюджету на розвиток селища».
Благоустрій вивозитиме листя
Розширено штат благоустрою, аби вони стежили за тим, люди не спалювали восени опале листя та забезпечили його вивезення. Для цього на зібранні оприлюднили телефон керівника Гостомельського благоустрою Сергія Воронецького: (096) 280-34-63. Дзвоніть, кому потрібно вивезти зібране листя. А також повідомляйте, коли хтось спалює листя, оскільки це незаконно.
Вивезення ґрунту в районі Кимерки – незаконне
Люди нарікали на вивезення землі з поля в районі Кимерки. Селищний голова Юрій Прилипко пообіцяв розібратися з цим питанням, зазначивши, що селищна рада не давав й не могла дати дозвіл на таку діяльність. Якщо хтось продовжує вивозити землю, то це не законно й буде припинено.
Зустрічі влади й громади стануть регулярними
Багато різних питань – шкільного автобуса, безплатного автобуса до «Ашану» (до речі, подібний супермаркет в майбутньому планується спорудити і в Гостомелі), туалетів на кінцевих зупинках автобусів, ремонтів будинків, вивезення сміття, кронування та знесення аварійних дерев, а також багато інших проблем було почуто владою від жителів Гостомеля.
Підсумовуючи тривале спілкування, Юрій Прилипко зазначив, що всі проблеми, пропозиції й побажання громадськості почуті й записані його помічниками. Звісно, не всі питання вирішаться одразу, але є над чим працювати. Тим більше, що як сказав Юрій Ілліч, за одну зустріч люди означили стільки проблем, що рік треба працювати, аби всі вирішити. Тим не менше, такі зустрічі з громадськістю вирішили проводити регулярно.
Наступна зустріч влади й громади запланована на суботу 14-те листопада в Будинку Культури «Чотири Леви». Початок о 12-й годині.
Автор: Олександр НАКАЗНЕНКО