Як зазначає директор ТОВ «Студениківська ФЕС» Олександр Стащенко, загалом потужність СЕС становитиме 10,6 МВт, передає Вісник Переяславщини.
«Наразі завершується монтаж третьої черги – уже встановлено більше 41 тисячі сонячних панелей, яких загалом має бути близько 50 тисяч, – уточнює він. – Наша дахова СЕС навіть без третьої черги уже перевершила потужність найбільшої дахової електростанції (7 МВт) в Європі, побудованої у Нідерландах».
Встановлені на дахах шедів – будиночків для звірків – сонячні панелі не лише дозволяють отримувати додатковий дохід: вся вироблена електроенергія продається за «зеленим» тарифом, а й знижують температуру у будівлях, продовжує Олександр Стащенко.
«Влітку дуже сильно нагрівається шифер і у шедах температура піднімається до 35-40 градусів, – розповідає він. – Розглядалось чимало різноманітних варіантів, серед яких замість додаткового тіньового даху змонтували сонячні панелі – як результат температура відчутно знизилась, додатково для звірків змонтували систему «туман», яка в разі потреби їх зволожує і охолоджує».
Для монтажу дахової сонячної електростанції ферма “Пелском” взяла у банку кредит на 6 років.
Після введення в експлуатацію третьої черги СЕС зможе забезпечити електроенергією до 15 тисяч домогосподарств, продовжує Олександр Стащенко. «Панелі китайського виробництва дозволяють генерувати електроенергію навіть під час сходу та заходу сонця, – пояснює він. – Однак оскільки сонячні панелі розташовані не на південь, а на схід та захід, то генерація електроенергії дещо нижча встановленої потужності станції».
Генерація електроенергії також знижується через забруднення сонячних панелей залишками соломи, пухом норок, а також різноманітним рослинним пилком, продовжує Олександр Стащенко. «Панелі періодично миємо без хімічних засобів, аби не зашкодити тваринам», – пояснює він.
“Пелском” отримала міжнародний сертифікат “WelFur”. Нині на фермі вирощують 250 тисяч молодняка та 50 тисяч самок американської норки.
Джерело: ecotown
