МУЗЕЙ – ЛАСИЙ ШМАТОЧОК У ЦЕНТРІ МІСТА

МУЗЕЙ – ЛАСИЙ ШМАТОЧОК У ЦЕНТРІ МІСТА

Зборовський нічого не робить, тільки статті пише, – сказав спересердя один заступник міського голови вісім років тому. Тоді я публікував у газетах протести проти намірів перенести музей з центру міста у дві кімнати на другому поверсі Будинку культури на околиці Ірпеня. Спересердя, бо міськвиконкому доводилося письмово відповідати на ті публікації, і план тихо ліквідувати музей – не вдався. Звичайно, сказав не мені, бо говорити таку нісенітницю людині пишучій – небезпечно. Я ж це в газеті опублікую. Оте зневажливе «статті пише» називається «культурно-освітня, науково-дослідна робота» і належить до основних напрямків музейної діяльності. Солідні музеї видають збірники творів своїх працівників. Нашому музею кошти на видавничу діяльність не виділяють. Тому я оприлюднюю результати своєї дослідницької роботи у пресі. Власне, так роблять працівники всіх музеїв.

Тепер якийсь підступний хитрун підказав ту фразу згаданого заступника міського голови депутату Ірпінської ради від БЮТу Янковій. Людмила Григорівна зраділа і розпочала старанно проголошувати це звинувачення. Мовляв, послухайте всі, яка я розумна – вимагаю звільнити директора музею, бо він виконує Закон України «Про музеї та музейну справу»!

Публікація інформації про роботу музею популяризує його й допомагає в роботі. Грошей на купівлю експонатів не має. Розповідаючи на шпальтах газет, що хтось щось подарував чи зробив для музею, я заохочую інших брати приклад з таких людей. Зазвичай, люди вдячні тим, хто розповідає про них хороше у пресі. Але не всі. Наприклад, я писав і в «Ірпінському віснику», і в обласній та всеукраїнській газетах, що депутат Л. Г. Янкова бере участь у міських культурних заходах. Нехай виборці знають, що бютівські депутати культурні і дбають про культуру. Але Янкова не хоче, щоб електорат мав позитив не уявлення про БЮТ. Отож вона заходилася вимагати мого звільнення і стала негативною героїнею низки статей. «Прославилася» Людмила Григорівна на всю Україну. Прикро, що до Янкової долучилася ще одна депутат міськради від БЮТ Наталія Рохманюк. Адже Наталія Борисівна – педагог і поетеса. У музеї зберігається збірка віршів Н. Рохманюк «Перехрестя» з автографом: «Краєзнавчому музею м. Ірпеня, його натхненнику, директору А. І. Зборовському з повагою і надією на творчу співпрацю від автора. 20.04.2004 р.».

З того часу минуло чотири роки, і пані Рохманюк взялася вимагати звільнення «натхненника». Я не експонував «Перехрестя». А щоб Ви, шановний читачу, подумали про мене, якби я помістив в експозицію книгу з дарчим написом на моє ім’я? Але я писав і в «Ірпінському віснику», і в «Літературній Україні» про участь поетеси Наталії Рохманюк в семінарі у ЗОШ ІІІІ ступеня № 3.

Та приміщення в центрі міста переважує і музей, і патріотизм, і позитивний імідж своєї партії, і звичайну людську вдячність. Це почуття притаманне людям культурним.

Анатолій ЗБОРОВСЬКИЙ

директор Ірпінського

історико-краєзнавчого музею

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *