Міськрада – криміногенна точка Ірпеня

Цьогорічні обшуки в Ірпіньраді, загалом непевність і невизначеність у вищих ешелонах місцевої влади наштовхують на думку, що Володимир Карплюк вже не контролює ситуацію. У міськраді такі події, а він мелькає лише в Інтернеті. Та ще питання чи саме він?

Міськрада – криміногенна точка Ірпеня
Фото з офіційного сайту Ірпінської міської ради

Адже ми постійно бачимо фото обшуків та дописи з образами на адресу правоохоронних органів зі сторінки Володимира Карплюка в «Фейсбуці». Проте, не бачимо самого Карплюка, який би міг зробити поширювані світлини. Так само не маємо ніякої певності, що саме Володимир Карплюк на своїй сторінці передає ці «привіти» прокуратурі із закликом до відставки Дмитра Чібісова, які потім підхоплюють і поширюють деякі користувачі інтернет-простору.

Раніше у таких випадках очільник Ірпеня розміщав своє відеозвернення до Генпрокурора чи навіть Президента України, з якого принаймні можна було зробити один точний висновок, що автором цих звернень є сам Карплюк. Чого не скажеш про свіжі опуси на його сторінці у «Фейсбуці». Про них можна буде раптом що сказати – сторінку зламали хакери чи просто його помічники не вірно зрозуміли і від його імені щось не те написали. Воно й так ясно, що за  Карплюка ведуть сторінки в Інтернеті його помічники-радники-зрадники. Хоча б з того, що оперативно з’являються фото обшуків, від яких Карплюк тікає наче чорт від коваля Вакули.

Відчувається, що короля грає свита, і чим далі тим більше. Карплюк вже перетворився на заручника не тільки правоохоронних органів, а й власного оточення, яке не дає йому спокійно «з’їхати з базару».  Адже якщо головний КіНОшник таки злиняє за кордон, то його нинішні помічники, в яких не має можливості виїхати, залишаться тут, як політичний неліквід. Проте, вони в курсі багатьох афер нинішнього поки що очільника Ірпеня. Відтак можуть бути дуже корисними для слідства й відповідно незручними зайвими свідками для Карплюка.

Скоро правоохоронці та судові виконавці ходитимуть на засідання сесій Ірпіньради, аби вручати повістки не тільки Карплюку, а й його КіНОшним соратникам. Такий він подає їм приклад. Не даремно ж кажуть, що риба гниє з голови, а Ірпінь – з Карплюка.

Бачили таке диво – публічні діячі, які ходять голосувати за дерибан на сесіях та влаштовують акції з примірки наручників у прокуратурі, не можуть начебто знайти, аби вручити судові повістки.

З самим Карплюком вже все ясно. Після спроби продемонструвати свою «принциповість» і «сміливість» в прокуратурі та під її стінами – він перемістив свою «месіанську» керівну діяльність в інтернет-простір. Його ж соратники періодично з’являються в реалі. Щоправда, не там, де їх чекають з повістками. Якщо й вони зашифруються (а все йде до того), тоді невдовзі можна буде Ірпінську поки що владу означати точнішим терміном: інтернет-влада – керує Ірпінем по інтернету. Така-от інновація по-карплюківськи.

Розумію працівників прокуратури, які зачастили з обшуками в Ірпіньраду. Самому (й далеко не тільки мені) хочеться провести там обшук. Та, на жаль, журналісти не мають таких повноважень, як слідчі прокуратури. Про те, як «відкрито», «всебічно» й «оперативно» надають необхідну інформацію в Ірпінській міській раді відчули усі, хто з нею стикався. Порядки денні оприлюднюють із запізненням. Проекти рішень самі депутати звично отримують за день до сесії, і то не всі. То що вже говорити про широкі верстви громадськості?

Депутати на чолі з мером-мінером, який заклав соціальну міну уповільненої дії під наш Ірпінь, систематично порушують чинне законодавство та свій регламент роботи.

Візьмемо для прикладу хоча б три попередні сесії Ірпіньради. На 43-й сесії депутати віддали під забудову 15 гектарів заплави, яка адміністративно знаходиться поза межам Ірпеня.

На 44-й сесії голосували з порушенням регламенту про бюджетні виділення та прийняття на баланс «внутрішньогосподарських дренажних систем».

При цьому даного питання не було в попередньому варіанті порядку денного, проект рішення – секрет під сімома замками. Ніхто з 21-го провладного депутата не може пояснити – за що ж вони проголосували. Так само, як і опозиційні депутати, які не підтримали дане питання, ніяк не можуть допитатися в секретаріаті міськради – що ж то за рішення було прийнято?

Міськрада – криміногенна точка Ірпеня

Не дали слово для виступу депутату Київської облради Ігорю Домбровському (до речі, єдиному представнику в облраді від Ірпінського регіону).

На 45-й позачерговій сесії з трьох питань начебто ухвалили рішення, законність якого м’яко кажучи викликає сумнів: про скасування депутатських повноважень Святослава Куценка. Проте, ще й досі на офіційному сайті міськради немає поіменних результатів голосування сесії, яка відбулася ще 9-го січня. Незважаючи на те, що відповідно до  законодавства вони мають оприлюднюватися в день проведення сесії.

І це названа тільки невеличка частина очевидних правопорушень, які видно «неозброєним оком». А скільки ще прихованих закулісних маніпуляцій?

Узагальнюючи сказане мимоволі напрошується висновок, що міськрада – криміногенна точка Ірпеня. Так само, як за висловлюванням Генпрокурора Юрія Луценка: Ірпінь – точка місцевого Чикаго. Саме в сесійній залі Ірпіньради систематично коються всілякі правопорушення та інші неподобства.

Виходячи з цього, окрім регулярних обшуків кабінетів Ірпіньради, об’єктивно назріла необхідність запровадити постійне чергування працівників прокуратури на сесіях та засіданнях виконкому, а також відеофіксацію правоохоронцями цих зібрань. Звична практика, коли у злачних криміногенних місцях встановлюються камери відеонагляду та чергують патрульні поліції. Так само й на пленарних засіданнях Ірпіньради було б доречно й резонно правоохоронним органам вести постійний відеозапис цих зібрань. А також їхньої підготовки, аби фіксувати, хто ж насправді підготував провокацію з російським гімном. Зважаючи на складну криміногенну ситуацію в Ірпіньраді варто запровадити чергування слідчих прокуратури на засіданнях сесій та виконкому, аби одразу на гарячому виявляти правопорушення. Окрім того, принагідно вручати повістки до суду та прокуратури тим діячам, які всіляко уникають їхнього отримання.

Шкода, що наразі немає такого запобіжного заходу, як утримання під вартою на робочому місці, аби підозрюваний не уникав виконання своїх посадових обов’язків. Цілком можливо, що завдяки нинішньому очільнику Ірпеня Карплюку з’явиться й такий запобіжний захід. То буде справжня криміналістична інновація по-карплюківськи.

 Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *