«Літо на Парнасі» — історія Ірпеня в площині сучасності

Нещодавно відбулася презентація роману «Літо на Парнасі» нашого земляка і відомого письменника й журналіста Валентина Собчука в історико-краєзнавчому музеї міста. Це двадцята книга автора, вихід у світ припав на 30-річчя його журналістської діяльності — отже презентація пройшла під знаком двох ювілейних дат.

«Літо на Парнасі» — історія Ірпеня в площині сучасності

Захід відкрив директор історико-краєзнавчого музею Анатолій Зборовський, який зазначив, що вже давно є рецензентом творів Валентина Собчука: «В Ірпені написано сотні романів відомими класиками національної літератури, але це перший художній і краєзнавчий роман про маловідомі факти з життя великих письменників, зокрема Нобелівського лауреата Бориса Пастернака, Миколи Носова, Павла Загребельного, Максима Рильського та інших. В романі Собчука багато краєзнавчого матеріалу, який має стати путівником до історії міста й Приірпіння, і, на мою думку, повинен бути введений у шкільну програму ірпінських шкіл з вивчення славної літературної й духовної спадщини нашого краю, незважаючи на те, що автор описує інтимні моменти з життя героїв твору, котрі викладені в гарному поетичному стилі, що теж дають позитивні орієнтири для молоді…».

«Літо на Парнасі» — історія Ірпеня в площині сучасності

Редактор журналу «Оксамит»,член журі конкурсу «Коронації слова», голова «Громадської ради Ірпеня» Тамара Маркелова детально проаналізувала прозове полотно Валентина Собчука, відзначивши тонкий ліризм автора, розмаїті думок в такому невеликому форматі, почутті гумору. Тамара Іванівна також вказала на соціально-побутові аспекти твору з життя міста, котре активно перебудовується, зауваживши, що багато історичних місць вже лишилося в минулому та в книзі «Літо на Парнасі». За її словами, Валентин Собчук зумів зачепити найпотаємніші струни нашої душі, роман «загукує його придбати, я особисто з великим задоволенням прочитала його за два дні, він дає багато пізнавального матеріалу, і закликає до роздумів…».

«Літо на Парнасі» — історія Ірпеня в площині сучасності

Відомий громадський діяч Ігор Найда зазначив, що роман є не тільки віддзеркаленням історії, а й прологом до осмислення майбутнього нашого життя й міста з погляду минулого, бо той, хто його забуває, приречений на фіаско. Також він зробив наголос на новому розвитку міста, яке дуже змінилося за півтора року, але бетон і камінь не відповідає нашим духовним запитам, мовляв, Донецьк також гарно перебудували, але бездуховна порожнеча призвела до відомих усім нам наслідків. За переконанням Ігоря Найди, Ірпінь мали б розвивати, в першу чергу, з урахуванням думки громади, адже до цього закликає пам’ять загиблих під час Революції Гідності на Майдані,  на передовій у зоні АТО.

«Літо на Парнасі» — історія Ірпеня в площині сучасності

Настоятель Ірпінської церкви Різдва Богородиці отець Мирослав у своєму виступі сказав, що він, читаючи роман «Літо на Парнасі», порівнював його з попереднім романом Валентина Собчука «Князь». Якщо в ньому йшлося про добу 13 століття й доленосні роки становлення нашої держави князем Романом Мстиславовичем, батьком Данила Галицького, то в «Літі на Парнасі» — історія Ірпеня, як на долоні, а ще наші природні й духовні перлини.

Я, читаючи роман, хотів би зауважити — Ірпінь повинен мати пам’ятний символ на честь письменників, які в ньому творили.

 До Вашої уваги фотомиттєвості презентації роману «Літо на Парнасі» в Ірпінскому музеї

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *