Концерт і Марш Незламності на підтримку України у Барселоні (+ фото, відео)

У Барселоні 24 лютого 2024 року, за підтримки та благословення митрополита Іспанського і Португальського Віссаріона – у Базилиці Пурісіма-Консепсія (Basilica de la Purissima Concepcio) відбувся мистецький захід, в якому взяли участь: хор з українських вимушених переселенців «Крещендо доброти» під керівництвом Тетяни Струбчевської, солісти та інструменталісти. Окрім українських артистів з Барселони, у концерті взяли участь митці з Міста-Героя Ірпеня, що теж опинилися у Європі.

Захід пройшов під гаслом «Ми з України з любов´ю і подякою», головною метою концерту стало не тільки привернути увагу до війни в Україні, показати незламність духу українського народу, але і висловити подяку Іспанії та всій Європі, які вже протягом двох років рятують життя українців і надають допомогу Україні.

Концепцією мистецького заходу, його каркасом, навколо якого кріпилися виступи:  «Боже великий, єдиний! Нам Україну храни», «Думи мої, думи», «Два кольори» та інші — стала українська історія, що розповідала про Любов і Доброту, миролюбність нашого народу, про його культуру.

У концерті прозвучали як твори, що мають вікову історію – як «Аве Марія» Джуліо Каччіні, що була написана у 16 столітті, так і новітні – наших сучасників: Мирослава Скорика та Юрія Бліннікова. «Аве Марія» Юрія Бліннікова прозвучала вперше в камерному фортепіанному виконанні Наталії Ткаченко.

 

У концерті взяли участь різні вікові категорії. Серед учасників були і діти.

Саме це і дало змогу більш розкрити талант нашого народу, донести його волелюбний дух і світ прекрасного.

 

Наталія Ткаченко – піаністка,  концертмейстер, у якої при обороні Ірпеня загинув чоловік, а вона з двома дітьми подолає великий, складний шлях до Німеччини, пізніше скаже:

«Настав тяжкий день – друга річниця війни. Серце стискає біль, коли згадуються ті, хто вже не з нами. Пам’ять про їхні втрати залишає в нашій душі безодню скорботи. Сім’ї розриваються, долі перериваються, а країна плаче кров’ю. Нехай кожен крок, кожне слово буде кроком до миру. Нехай наша солідарність і мужність будуть могутнішими за військову силу. Нехай ми згуртуємося, щоб зупинити цей жах і забезпечити мирне майбутнє для нашої країни».

 

 Особливою  для всіх стала пісня «Розстріляна весна», яка прозвучала у виконанні Анни Кириченко.

«Здригнувся світ це біль пекуча
Мов на хресті розп’ята Буча
Немає сонця тільки ночі
Нема життя закриті очі…»

 

Тетяна Струбчевська — ведуча та організатор мистецького заходу – на завершення не тільки зачитала лист-звернення до Європарламенту, але і організувала збір підписів та відправила його адресату:

 

                      Лист-Звернення

 

«Європейській Комісії

Європейському Парламенту

 

Ми, українські організації свідомих громадян України, які стали вимушеними переселенцями в країни Європейського Союзу у зв’язку зі збройною агресією російської федерації, що нижче підписались, цим листом хочемо висловити подяку Європейській Раді за підтримку перегляду бюджету Європейського Союзу, в якому буде передбачено 50 млрд євро на макрофінансову підтримку України, що має здійснюватися в рамках програми Ukraine Facility впродовж 2024-2027 років.

Також даним листом ми звертаємось з проханням до всіх членів Європарламенту про підтримку та фінальне затвердження програми Ukraine Facility, яка стане основою для співпраці України з Європейським Союзом у найближчий період і яка забезпечить спрямування послідовної та передбачуваної підтримки Україні, щоб допомогти українському народу відновити свою країну в умовах безпрецедентних викликів, спричинених загарбницькою війною Росії.

Віримо, що Європейський Союз в особі Європарламенту буде послідовним та об’єднаним в своїй солідарній підтримці України та її народу в їхній боротьбі за спільні про-європейські цінності та свободи!

З повагою та надією у світле мирне майбутнє України в складі Європейського союзу!».

По завершенні концерту всі учасники цього заходу взяли участь в Марші Незламності, що пройшов 24 лютого у центрі Барселони.

Олена ПЛАКСІНА

Ірпінь-Барселона

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *