КОМУ СЛУЖАТЬ ПОМІЧНИКИ «СЛУГ НАРОДУ»

Якось на одному з центральних телеканалів демонструвався відео сюжет про помічників народних депутатів. Журналісти намагалися провести своє розслідування: скільки помічників у нардепа? Чим вони займаються? Скільки коштів потрібно на їхнє утримання? За чий рахунок вони існують? На жаль, конкретних відповідей на конкретно поставлені питання, телеглядач так і не отримав. З вини самих депутатів, які у категоричній формі відмовлялися взагалі спілкуватися на цю тему з журналістами. Більш того, дехто на словах навіть образився за те, що представники мас-медіа намагалися спілкуватися на «незручну» тему…

Чим же на справді займаються помічники нардепів і хто вони? Цим питанням займалися кілька громадських організацій. За їхніми даними, утримання депутатської челяді обходиться українським платникам податків в 107 мільйонів гривень на рік. У кожного нардепа може бути 4 штатних консультанти. На зарплату з бюджету їм виділяється 20 тисяч гривень на місяць. Крім того народному депутату ще можна утримувати до 27 помічників на громадських засадах. Всього ж видали більше чотирьох 4 тисяч посвідчень. Заповітну корочку консультанта отримують… і коханки, і родичі нардепів. Ось і виникають різні скандали, пов’язані з так званими помічниками нардепів, які так старанно намагаються замовчувати народні обранці.

КОМУ СЛУЖАТЬ ПОМІЧНИКИ «СЛУГ НАРОДУ»

Кілька років тому я готував матеріал про операцію, яку проводив Департамент ДАІ МВС України під умовною назвою «Маячок». У поле зору потрапляли водії, які не на законних умовах встановлювали на своїх автівках «мигалки». Операція тривала три дні. На запитання кореспондента «хто саме є найбільшим порушником?» – співробітники ДАІ у своїх відповідях були одностайні: Не стільки самі народні обранці, скільки їхні так звані «помічники», які звикли прикриватися корочками з подібним змістом: «Власнику цього посвідчення під час руху надавати підтримку всіляку допомогу». Аж кортить дізнатися, якими такими нагальними державними проблемами переймаються помічники слуг народу, що самочинно дають собі такі переваги на дорозі перед іншими учасниками дорожнього руху, і навіть спецмашинами: пожежної, міліції, швидкої?

Напевно, такий вже у них менталітет, вважати себе особою, наближеною до великих політиків. Це дає певні преференції у вирішенні перш за все їхніх шкурних інтересів, і свідомо йти на порушення закону. Пригадую, як один з помічників нардепа свою політичну діяльність розпочав… з працевлаштування своєї дружини. За його вимогою її взяли в одну з держструктур на одну з скромних посад з випробувальним терміном.  Але задовго до його закінчення збагнули, що вона займаній посаді не відповідає. Тоді  у міськраді вирішили зробити з неї журналістку. З дівчини, яка жодного дня не працювала кореспондентом. Місцевий редактор три місяці намагався уникнути спілкування з її чоловіком – молодим та нахабним, для якого була одна думка (його) і неправильна. Громадянин Воробйов, її чоловік і помічник нардепа, всі ці три місяці на своєму скромному білосніжному «Лексусі» з 9 ранку був на роботі… але не своїй, а в редакції. Влаштовував скандали та погрожував «незговірливому» редактору, який не знайшовши порозуміння з тією людиною, хто в міськраді лобіював інтереси Воробйова, звільнився за особистим бажанням… Воробйова…

А останній таки домігся свого. Для того, щоб заднім числом включити до штату його улюблену дружину, довелося переробляти всілякі редакційні накази за останні чотири місяці, а також фінансові документи на неї, перероблювати відомості, виписувати зарплату. Не лише голу зарплату, яку отримували всі працівники редакції, а їй особисто дописували всілякі премії надбавки. І всю цю документацію провели знов таки заднім числом через всі фонди і нарахували декретні (дружина була вагітна і її потрібно було відправити в оплачувану відпустку за доглядом за дитиною).

Якщо б з таким заповзяттям слуги народу та їхні помічники опікувалися інколи проблемами народу, як своїми особистими, то багатостраждальна Україна вже давно стала б однією з економічно розвинених країн світу…

 

 

Автор: Володимир ЕННАНОВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *