Такою видалася сьогоднішня сесія Ірпінської міської ради. Спочатку депутати 24 голосами «за» (двоє було «проти») ухвалили договір між Спілкою письменників та Ірпіньрадою. Після чого одним з наступних голосувань повернули їм попередню ставку податку, тобто зменшивши її у 10 разів.
Юрій Денисенко, головуючий сьогодні за відсутності з незрозумілих причин Карплюка, поставив на голосування це питання без обговорення, мовляв, і так всі в темі – вже наобговорювалися. Це при тому, що йдеться про долю земельної ділянки 10,68 га з будівлями, які мають історико-культурну цінність. До слова, самого тексту договору депутатам не роздали. Деякі з народних обранців стверджували, що начебто щось бачили, проте ніхто толком не зміг пояснити за що ж таки проголосували на сесії. На запитання автора цих рядків щодо текст прийнятого Договору секретар Ірпіньради Денисенко відповів коротко: «Вам не дам. Подавайте офіційний запит». Відтак, прошу вважати цю публікацію офіційним запитом редакції «Зорі Приірпіння» про надання тексту Договору між Ірпінською міськрадою та Національною Спілкою письменників України, прийнятого на 32-й сесії 7 скликання 27.04.2017 р.
Власне, це рішення виявилося чи не єдиним позитивним голосуванням, вигідним нинішній поки що владі. Надалі в роботі «кнопкодавів» почалися збої. Спочатку на питанні під № 13, яким влада намагалася запровадити «порядок розміщення комунікаційних мереж, зв’язку та іншого слабкострумового обладнання». Що це означало на практиці, озвучив депутат Лаврентій Кухалейшвілі: «Ви «мочите» одного з Інтернет-провайдерів». На це відповів Юрій Денисенко: «Я нікого не «мочу», у мене взагалі нога болить». Нога – не рука, якою депутати тиснуть кнопки на пультах голосування. Тож, коли під час першого голосування не набралося необхідної кількості голосів «за», головуючий поставив це питання вдруге. Повторне голосування також виявилося не результативним.
Проте, наче відчувши смак від такого порушення Регламенту, яким є повторне переголосовування питань, які не вдалося «протягнути» з першого разу, Денисенко багаторазово під обурливі вигуки та відверте глузування частини депутатів і присутньої громадськості ставив вдруге і втретє на голосування одне й те саме питання. У більшості випадків це порушення Регламенту не допомагало. Відчувалося, що депутати просто з-під тишка саботували потрібні владній верхівці рішення, проти ухвали яких відкрито виступали депутати від ВО «Свобода» та громадські активісти.
Відтак, провалили кілька питань забудовників про зміну цільового призначення землі з особистого господарства на багатоквартирне будівництво. Також дали відкоша, не прийнявши вигідного забудовникам рішення по скандальновідомих ділянках на Єсеніна, 30 і 31. Кілька разів Денисенко ставив на голосування, мало не зі сльозами на очах благаючи депутатів прийняти рішення щодо дозволу на розробку проекту землеустрою новим власникам території колишнього комбінату «Перемога» – все одно не допомогло.
Найбільші пристрасті викликало питання у «хвості» порядку денного за № 144 про прийняття до комунальної власності м.Ірпінь будівель і споруд по вул. Соборній, 183. Як стало зрозуміло з виступів депутатів, йшлося про викуп містом Центрального будинку культури в районі БКЗ. Різко проти ціни питання виступила депутатка Марія Шевченко. «Раніше ці приміщення були виставлені на продаж за 300 тисяч доларів, а тепер нам пропонують їх викупити за 530 тисяч доларів. Хто готував таке рішення? Невже в міськраді знайшлися «зайві» 200 тисяч доларів?!», – емоційно намагалася дізнатися Марія Ігорівна. Відтак, після її виступу попри намагання Денисенка депутати провалили й це голосування.