Ірпінські школи реконструюють без паспортів будівництва

Хто відповідальний за безпеку та якість робіт?

«Зоря Приірпіння» вже розповідала про проблеми зі школами в Ірпінському регіоні (читайте публікацію «Переповнені класи та навчання до 7-ї вечора»).

Наразі наші кореспонденти взялися глибше вивчати тему добудов на територіях деяких шкіл Ірпеня. По закінченні навчального року почали споруджувати новий корпус на території школи № 17 та третій поверх над двома попередніми школи № 2. Також завезли щебінь на спортивний майданчик школи № 12, планується реконструкція і спортмайданчика школи № 1.

Здавалося, добре, хоча б трохи зрушилося з місця вирішення проблеми переповнення шкіл. Але у цьому зв’язку запитань виникає більше, ніж відповідей.

В усіх будівельних майданчиків бракує паспорта будівництва. Він, між іншим, є свого роду гарантією якості, безпеки й надійності споруд. Це документ, у якому має бути вказано дати початку та завершення будівництва, замовник, підрядник-виконавець робіт, зображений план-проект споруди тощо. Наразі нічого подібного на згаданих будівництвах у школах не спостерігалося.

Відтак, у пошуках відповідної документації кореспондент «Зорі Приірпіння» спробував знайти головного архітектора Ірпеня Михайла Сапона, якого сьогодні, у п’ятницю 7 липня, не виявилося на робочому місці. Міський голова Володимир Карплюк після «виробничої наради» в одному з ірпінських кафе зайшов таки до виконкому. Проте, зважаючи на його патологічне небажання спілкуватися з непідконтрольними журналістами, вважаю за доцільне звернутися через дану публікацію із запитаннями щодо документації на добудови ірпінських шкіл. Гадаю, багатьом цікаво було б дізнатися суми кошторисів та підрядників-виконавців будівельних робіт. А головне – затверджені проекти на їх виконання. Адже це насамперед безпека наших учнів.

Ірпінські школи реконструюють без паспортів будівництва Хто відповідальний за безпеку і якість робіт?
Спорудження нового корпусу школи № 17

Знаючи небажання нинішньої поки що влади відповідати на подібні «секретні» запитання, кореспондент «Зорі Приірпіння» тим часом звернувся за коментарем з цього приводу до нині вже колишнього начальника Управління освіти і науки Ірпінської міської ради Ярослава Маляренка.

– За мого перебування на посаді зі згаданих будівництв було розроблено лише проект нового корпусу школи № 17, – говорить Ярослав Олександрович. – Але наразі не знаю чи нинішні будівельні роботи проводяться відповідно до того проекту, який я бачив раніше.

– Зараз знесено дах і проводяться роботи з надбудови третього поверху школи № 2. Ви бачили проект цієї надбудови?

– За мого перебування на посаді (до січня цього року – ред.) начальника Управління освіти і науки міська влада лише займалася пошуками фінансів на замовлення цього проекту. Адже подібна надбудова ще одного поверху потребує в першу чергу фахової експертизи стану фундаменту – чи витримає він таке додаткове навантаження?

Ірпінські школи реконструюють без паспортів будівництва Хто відповідальний за безпеку і якість робіт?
Добудова третього поверху школи № 2

– То чи проводилася така експертиза?

– При мені – не проводилася, навіть проект не замовляли. Були тільки розмови про можливість такого варіанту добудови.

– Чи могли за ці півроку замовити всі потрібні експертизи й виготовити необхідні проекти?

– Про це краще запитати у нинішньої влади. Зазначу лише, що такі питання звично вирішуються досить довго. Інформація про замовлення подібних проектів проходить через відповідні відділи апарату влади, заслуховується на сесіях міськради та засіданнях виконавчого комітету – адже йдеться про використання бюджетних коштів. Після зміни місця роботи – я продовжую стежити за станом справ в освітянській сфері Ірпеня. Так-от, про щось подібне мені не доводилося чути.

– Ярославе Олександровичу, нинішня влада на чолі з мером Карплюком любить хизуватися залученнями спонсорів у всілякі проекти для міста, зокрема й освітянські. Можливо, цього разу «випливе» якийсь допоки що утаємничений спонсор?

– Усі ці розмови про начебто безкорисливу спонсорську допомогу – насправді не що інше, як пропагандистська «мильна бульбашка». Принаймні, за час моєї роботи на посаді начальника Управління освіти і науки «спонсорство» полягало в тому, що черговий забудовник спочатку піарився на тому, що він допоміг чимось тому чи іншому освітньому закладу – а потім йому все це зараховувалося за пайову участь. Таке-от «спонсорство».

Зважаючи на вище сказане редакція газети і сайту «Зоря Приірпіння» звертається із запитаннями до Ірпінської влади щодо розпочатих будівельних робіт на територіях шкіл №№ 2, 17. Чому відсутні паспорти будівництва? Які терміни, проекти й кошториси робіт? Чи проводилася експертиза фундаменту школи № 2 щодо можливості надбудови? Хто є підрядниками-виконавцями даних робіт?

 

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *