Ірпінські депутати: голосують – картками, виганяють з сесії – руками

Час проведення сьогоднішньої 21-ї чергової сесії Ірпіньради переносили тричі. Задовго початок призначили звично на 10-ту годину. Напередодні переграли – офіційно повідомили, що на 18-ту. Натомість в обід знову переінакшили на 16:00.

Ірпінські депутати: голосують – картками, виганяють з сесії – руками

Така метушня влади викликана острахом протестів громадськості проти забудови заплави річки Ірпінь. Доволі спокійний розмірений ритм звітної сесії порушило питання № 63, сформульоване: «Про затвердження детального плану території забудови кварталу міста Ірпінь обмеженого вул. Маяковського, провул. Озерний, вул. Достоєвського та вул. Гайдара». Як стало зрозуміло з подальших пояснень Володимира Карплюка, йдеться про забудову частини заплави Ірпінь-річки (позначено на схемі Генерального плану жовтим кольором, який означає призначення «садибна та котеджна житлова забудова»).

Ірпінські депутати: голосують – картками, виганяють з сесії – руками

Проти цього рішення почав виступати відомий громадський активіст Євген Мельничук. Завелася звична словесна непарламентська перепалка між Карплюком і Мельничуком, до якої підключилися деякі депутати та представники громадськості. Спочатку Мельничука спробували вивести із зали охоронці (напевно, з «Громадської варти»). Але Карплюк зупинив їх, а потім поставив на голосування питання вилучення Є.Мельничука із сесійної зали. Міський голова скомандував, аби депутати голосували руками (це при тому, що саме на цій сесії вони успішно випробували систему поіменного електронного голосування персональними картками). У загальній метушні важко було розібратися, хто й за що голосував. Проте, міський голова швидко озвучив вирок: «одноголосно», й попросив наряд поліції вивести Євгена Мельничука. Що й було зроблено.

Ірпінські депутати: голосують – картками, виганяють з сесії – руками

З цього приводу напрошуються наступні роздуми. Звісно, що Є.Мельничук порушив регламент роботи міськради. Але з іншого боку – міський голова та деякі депутати у відповідь також не відзначалися дотриманням регламентних норм у своїх словах та діях. А по-друге, краще вже порушувати регламент міськради, аніж екосистему заплави Ірпінь-річки. Бо одні діячі півстоліття тому вже «наламали дров» з меліорацією, тепер інші намалювалися зі своєю забудовою.

Треба думати про наслідки, аби не вийшло так, як у паркових зонах із дятлами, які тепер довбають дупла у стінах новобудов. За аналогією – в будинки зведені в заплаві полізуть жаби, вужі й гадюки. Окрім того, їх будуть підтоплювати повені. Чи нинішній владі головне – збудувати і продати, а після них – хоч потоп?

Хоч рішення про затвердження плану забудови згаданої території було прийняте, одне з подальших голосувань засвідчило, що  наполегливі  протести громади, навіть у інтернет-просторі, таки мають вплив на владу. Так, після масових невдоволень ірпінської спільноти комерціалізацією міських парків під завершення сьогоднішньої сесії було проголосоване рішення «Про скасування рішення виконавчого комітету Ірпінської міської ради № 173 від 25.08.2016 р. “Про затвердження переліку та цін на платні послуги, які надають парки культури та відпочинку підпорядковані відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради”». Словом, влада таки може дослухатися думки громади, коли остання цього дуже захоче!

 

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *