14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці або, як кажуть в народі, Святої Покрови. «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем». Це свято має давні традиції, котрі й до сьогодні в особливій пошані перед козацтвом та воїнством нашим.
Історія свята Покрови або Третьої Пречистої, як ще називали його в Україні, розпочалася з появи Божої Матері грецьким християнам міста Цареграда (Константинополя). На початку Х ст. у Влахернському храмі міста, що було звідусіль оточене ворогами (сарацинами (арабами) за однією версією, або русами-язичниками – за іншою), зібралося багато його мешканців, щоб помолитися Богу про порятунок. У цьому ж храмі зберігалася велика християнська святиня – риза Пресвятої Богородиці.
Під час молитви блаженний Андрій Юродивий та його учень побачили у видінні Богородицю із сонмом святих, яка молилася разом з усіма, а потім покрила християн своєю хусткою (грецькою – мафорієм), що сяяла чудесними променями. Чутка про видіння швидко облетіла місто, підбадьоривши його захисників, після чого вороги одразу ж відступили.
У Гостомелі це свято пов’язане з найдавнішим у нашому краї храмом на честь Покрови Пресвятої Богородиці, де відбулася святкова літургія, котру звершив архієпископ Макарівський, вікарій Київської митрополії, Іларій. У храмі в цей день було велелюдно, оскільки прихожани ще й прийшли аби прикластися до ікони Покрови Пресвятої Богородиці, привезеної з Афонського монастиря. По завершенні богослужіння архієпископ Іларій вручав прихожанам грамоти і подяки, а селищного голову Юрія Прилипка удостоїв орденом Почаївської Богородиці, таким же орденом був нагороджений і Олег Бондар, колишній очільник Ірпеня. Також по звершенні літургії було організовано святкову трапезу.