Рік тому, 28 березня 2022 року, було звільнено Ірпінь на Київщині. Місто стримало ворога на шляху до столиці та отримало звання «Ірпінь – місто-Герой». УНН пропонує передивитись хронологію подій та перші кадри деокупованого міста.
“Наш Ірпінь звільнено від московської нечисті!!! Слава Україні! Слава її захисникам! Вічна пам’ять загиблим Героям”, – написав 28 березня 2022 року міський голова Олександр Маркушин у своєму Telegram-каналі.
Ірпінь витримав оборону і не дозволив військам рф захопити столицю. Мешканці, яким не пощастило евакююватись, прожили 23 дні в підвалах без електрики, зв’язку, тепла та їжі. Унаслідок запеклих боїв було зруйновано 70% соціальної та житлової інфраструктури міста. Його відбудова ще триває.
УНН підготував коротку хронологію окупації та звільнення Ірпеня.
25 лютого 2022
Генеральний штаб Збройних сил України опублікував інформацію про ситуацію із вторгненням рф: “Наразі у Київській області залишаються складними напрямки Буча – Гостомель – Ірпінь. Російські окупаційні війська намагаються прорватися останні 4 години”
27 лютого 2022
“Сьогодні в Ірпінь зайшли танки зі сторони Бучі. Ми з хлопцями відбили, дуже дякуємо… Підійшло підкріплення, Ірпінь ми тримаємо”, – повідомив міський голова.
28 лютого 2022
Генеральний штаб ЗСУ повідомив, що на Поліссі в напрямку Києва ворог намагається відновити наступ шляхом наведення понтонної переправи через р. Ірпінь в районі Демидова: “Чергова спроба окупанта захопити місто Ірпінь не принесла успіху. Українськими силами оборони знищено нову техніку противника”.
2 березня 2022
Ситуація вже критично загострилась.
“Сьомий день повномасштабної війни в Україні. Вночі бомбили місто Біла Церква та смт Бородянка. Зранку йдуть обстріли міст Ірпінь та Гостомель. Зруйнована велика кількість будівель. Пошкоджена інфраструктура. Наші військові та тероборона дають відсіч. Складна ситуація в напрямках смт Бородянка, Житомирської траси та селища Димер. Окупанти не дають ані “зелений коридор”, ані можливість проїхати волонтерам для допомоги цивільному населенню”, – розповів голова Київської ОДА Олексій Кулеба вранці у Telegram.
6 березня 2022
Як повідомили у МВС, попри обстріли та захоплення міста ворогом сьогодні поліцейські з військовими вивели з зони бойових дій 200 цивільних, з них 50 – діти та один поранений. Евакуація проводилася поблизу села Романівка під мінометним обстрілом ворога.
7 березня 2022
Під Києвом тривають запеклі бої.
Як повідомив міський голова столиці Віталій Кличко, з особливою люттю ворог знищує Бучу, Гостомель, Ворзель, Ірпінь. Цілеспрямовано вбиває мирних мешканців.
“Сьогодні зранку з окупації врятували кілька тисяч місцевих мешканців, 200 з яких – діти. Людей вивозили автобусами з-під Романівського мосту”,- додали в Нацполіції.
8 березня 2022
В Ірпені відбувається евакуація мирного населення, де російські окупанти продовжують обстрілювати цивільних.
17 березня 2022
Тривають активні бойові дії, ворог мав в Ірпені певні оборонні позиції…, створення ДРГ дозволяють йому діяти підступно по всій території Ірпеня.
23 березня 2022
Українські захисники взяли в кільце міста Ірпінь, Буча та Гостомель. Однак російські окупанти продовжують обстрілювати Макарівську, Бучанську, Ірпінську та Дмитрівську громади, багато сіл залишаються в окупації, повідомила Бучанська міська рада.
24 березня 2022
Російські окупанти обстріляли Ірпінь з “Градів”.
25 березня 2022
За даними ЗСУ, ситуація в Києві та навколо Києва – стабільна, контрольована. Є невеличка напруга в районі Ірпеня. Ворог намагається відновити наступ в районі Ірпеня, успіху його дії не мають.
28 березня 2022
Ірпінь звільнено від рашистських загарбників.
Хронологію організованого мародерства «теробороною» буде встановлено? Грабунок магазинів інструменту та ювелірних виробів з подальшим підпалом (імітація влучання) , банків , банкоматів…. Хто цим займався – це вже не великий секрет і про це чудово знають всі майже мешканці Ірпіня – як це відбувалось по «хронології». Прийде час і організатори сядуть на довго і це в кращому випадку для них. Хероі бл.я . Нема слів….