Громадські слухання Генплану Гостомеля

Учора в Центральному Будинку Культури пройшли Громадські слухання з приводу корегування Генерального плану розвитку селища. Цей документ готувався вже кілька років. Селищна рада передала до проектувального інституту близько 200 заяв, всі які були розглянуті й по-можливості враховані при розробці Генплану. Наразі, настала  нагальна необхідність його затвердження. Адже, як зазначив відкриваючи Громадські слухання селищний голова Юрій Прилипко, доки триває тяганина з затвердженням Генерального плану, то в одному, то в іншому місці у Гостомеля відбирають землю, користуючись відсутністю чітко визначених меж селищної ради.

Громадські слухання Генплану Гостомеля

Головний архітектор проекту, підготовленого Державним підприємством «Науково-дослідний інститут містобудування», Тетяна Васильцова розповіла присутнім в ЦБК представникам влади і громади основні моменти Генерального плану Гостомеля та відповідала на численні запитання впродовж півторигодинного спілкування. До уваги читачів найцікавіша інформація, що прозвучала під час Громадських слухань.

Генеральний план розробляється з врахуванням перспективного зростання кількості населення. На початок року вона становила близько 14 з половиною тисячі людей.  На майбутнє зроблено розрахунок  перспективного зростання населення Гостомеля до 38 500 чоловік. Це вже буде повноцінне місто.

Громадські слухання Генплану Гостомеля
Опорний план Гостомеля на даний час

На сьогодні існуюча площа населеного пункту складає 1565 гектарів. З них майже 30% – садибна територія – 446 гектарів переважно садибна забудова.

На майбутнє планується 280 гектарів перспективної житлової площі. З них під середньоповерхову забудову 27 гектарів. Під багатоповерхову (10 поверхів) 20 гектарів. Це виключно нові території під багатоквартирне будівництво. На нього вже є охочі інвестори. Під садибну забудову відведено 230 гектарів, з яких 145 га – вже відведені у власність, але ще не освоєні земельні ділянки.

Генеральним планом передбачається будівництво нових шкіл, оскільки дві існуючі на 1530 місць не забезпечують повністю потреби вже проживаючого населення – не вистачає ще 650 місць, не кажучи вже про перспективи його зростання. Тому Генпланом передбачається збільшення освітніх закладів до загальної кількості 3840 місць з нормативним радіусом обслуговування населення.

zala

Також Генплан передбачає вирішення питання забезпечення гостомельчан дитячими садочками. Наразі в Гостомелі працюють два дитсадки загальною місткістю на 268  дітей, а також один початковий садочок на 50 місць. Загальна ж потреба складає 600 місць тільки для існуючого населення. Генпланом передбачається розвиток дитячих садочків загальною кількістю на 1860 місць з урахуванням існуючої та зростаючої кількості населення. У перспективі планується на нових територіях спорудження загалом дев’яти нових дитсадків. З них п’ять вже мають реальних забудовників. Вони були раніше включені в детальний план території. Зокрема, в районі Баланівка (вже є детальний план забудови садочка зі школою), також в районі Бучанського шосе та на перспективних територіях розвитку. Один з них великий комплекс ясла-дитсадок на 350 дітей в районі вулиці Вишневої.

Планується вирішувати проблему медичного обслуговування гостомельчан.  Для цього в районі Кімерка по вулиці Свято-Покровській за залізничною колією зарезервували ділянку близько чотирьох гектарів під майбутнє будівництво лікарні на 530 місць.

Зараз у Гостомелі функціонує чимало промислових підприємств а також комунально-складських територій. Загалом на них працює 4700 чоловік. Ще планується під промислове освоєння у першу чергу 80 гектарів та близько 300 гектарів на резерв.

Генеральним планом пропонується розвиток комунальної зони. Зокрема, заплановано території для нових пожежних депо, оскільки наразі у селищі лише дві відомчі пожежні частини – склозаводу та заводу ім. О.Антонова, які знаходяться на балансі цих підприємств. Генеральним планом вирахувано, що потрібно сім пожежних машино-місць, під які запропоновано три перспективні ділянки з необхідним радіусом обслуговування селища Гостомель – біля заводу ім. О.Антонова, на північному виїзді з боку Кімерки та в районі Мостища.

Кладовище в центральній частині селища пропонується закрити. Оскільки воно має санітарну зону по периметру 300 метрів, у якій вже опинився приватний сектор. Натомість пропонується розширення до шести гектарів іншого кладовища неподалік аеродрому, яке зараз займає площу 3 гектари.

Транспортні питання допоможе вирішити запланована в плані розвитку Києва кільцева об’їзна дорога, ділянка якої від Мощуна до Ворзеля проходитиме по північній окраїні Гостомеля, а також через село Озера, яке ввійде до складу об’єднаної громади. Також Генпланом передбачене прокладання об’їзної дороги в межах Гостомеля – між приватним сектором та заплавою Ірпінь-річки паралельно вулиці Свято-Покровській біля залізничної колії. Окрім того, у перспективі планується два мостові сполучення через річку Ірпінь між Гостомелем та Горенкою. Запроектована Гостомельська автостанція – попередньо в районі старого кладовища.

Громадські слухання Генплану Гостомеля
Запропонований перспективний план розвитку Гостомеля

 

Гостомель має великий рекреацій потенціал. Генпланом передбачене облаштування комплексу відпочинку в заплаві Ірпеня, який може вміщувати до 15 тисяч відпочиваючих протягом дня. Там можна розвивати зелений туризм, рибальство і т. ін. Також запланований спортивний комплекс з футбольним полем в заплаві неподалік існуючого мосту через Ірпінь-річку.

У ході Громадських слухань гстомельчани вносили свої пропозиції щодо корегування Генерального плану розвитку селища. Зокрема, говорили про необхідність Будинку Культури в Мостищах, а також медпункти та аптеки у віддалених від центру селища.

До Нового року ще можна вносити пропозиції до Генплану, передавши їх у письмовому вигляді до Гостомельської селищної ради.

Автор: Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *