Учора в Центральному Будинку Культури пройшли Громадські слухання з приводу корегування Генерального плану розвитку селища. Цей документ готувався вже кілька років. Селищна рада передала до проектувального інституту близько 200 заяв, всі які були розглянуті й по-можливості враховані при розробці Генплану. Наразі, настала нагальна необхідність його затвердження. Адже, як зазначив відкриваючи Громадські слухання селищний голова Юрій Прилипко, доки триває тяганина з затвердженням Генерального плану, то в одному, то в іншому місці у Гостомеля відбирають землю, користуючись відсутністю чітко визначених меж селищної ради.
Головний архітектор проекту, підготовленого Державним підприємством «Науково-дослідний інститут містобудування», Тетяна Васильцова розповіла присутнім в ЦБК представникам влади і громади основні моменти Генерального плану Гостомеля та відповідала на численні запитання впродовж півторигодинного спілкування. До уваги читачів найцікавіша інформація, що прозвучала під час Громадських слухань.
Генеральний план розробляється з врахуванням перспективного зростання кількості населення. На початок року вона становила близько 14 з половиною тисячі людей. На майбутнє зроблено розрахунок перспективного зростання населення Гостомеля до 38 500 чоловік. Це вже буде повноцінне місто.
На сьогодні існуюча площа населеного пункту складає 1565 гектарів. З них майже 30% – садибна територія – 446 гектарів переважно садибна забудова.
На майбутнє планується 280 гектарів перспективної житлової площі. З них під середньоповерхову забудову 27 гектарів. Під багатоповерхову (10 поверхів) 20 гектарів. Це виключно нові території під багатоквартирне будівництво. На нього вже є охочі інвестори. Під садибну забудову відведено 230 гектарів, з яких 145 га – вже відведені у власність, але ще не освоєні земельні ділянки.
Генеральним планом передбачається будівництво нових шкіл, оскільки дві існуючі на 1530 місць не забезпечують повністю потреби вже проживаючого населення – не вистачає ще 650 місць, не кажучи вже про перспективи його зростання. Тому Генпланом передбачається збільшення освітніх закладів до загальної кількості 3840 місць з нормативним радіусом обслуговування населення.
Також Генплан передбачає вирішення питання забезпечення гостомельчан дитячими садочками. Наразі в Гостомелі працюють два дитсадки загальною місткістю на 268 дітей, а також один початковий садочок на 50 місць. Загальна ж потреба складає 600 місць тільки для існуючого населення. Генпланом передбачається розвиток дитячих садочків загальною кількістю на 1860 місць з урахуванням існуючої та зростаючої кількості населення. У перспективі планується на нових територіях спорудження загалом дев’яти нових дитсадків. З них п’ять вже мають реальних забудовників. Вони були раніше включені в детальний план території. Зокрема, в районі Баланівка (вже є детальний план забудови садочка зі школою), також в районі Бучанського шосе та на перспективних територіях розвитку. Один з них великий комплекс ясла-дитсадок на 350 дітей в районі вулиці Вишневої.
Планується вирішувати проблему медичного обслуговування гостомельчан. Для цього в районі Кімерка по вулиці Свято-Покровській за залізничною колією зарезервували ділянку близько чотирьох гектарів під майбутнє будівництво лікарні на 530 місць.
Зараз у Гостомелі функціонує чимало промислових підприємств а також комунально-складських територій. Загалом на них працює 4700 чоловік. Ще планується під промислове освоєння у першу чергу 80 гектарів та близько 300 гектарів на резерв.
Генеральним планом пропонується розвиток комунальної зони. Зокрема, заплановано території для нових пожежних депо, оскільки наразі у селищі лише дві відомчі пожежні частини – склозаводу та заводу ім. О.Антонова, які знаходяться на балансі цих підприємств. Генеральним планом вирахувано, що потрібно сім пожежних машино-місць, під які запропоновано три перспективні ділянки з необхідним радіусом обслуговування селища Гостомель – біля заводу ім. О.Антонова, на північному виїзді з боку Кімерки та в районі Мостища.
Кладовище в центральній частині селища пропонується закрити. Оскільки воно має санітарну зону по периметру 300 метрів, у якій вже опинився приватний сектор. Натомість пропонується розширення до шести гектарів іншого кладовища неподалік аеродрому, яке зараз займає площу 3 гектари.
Транспортні питання допоможе вирішити запланована в плані розвитку Києва кільцева об’їзна дорога, ділянка якої від Мощуна до Ворзеля проходитиме по північній окраїні Гостомеля, а також через село Озера, яке ввійде до складу об’єднаної громади. Також Генпланом передбачене прокладання об’їзної дороги в межах Гостомеля – між приватним сектором та заплавою Ірпінь-річки паралельно вулиці Свято-Покровській біля залізничної колії. Окрім того, у перспективі планується два мостові сполучення через річку Ірпінь між Гостомелем та Горенкою. Запроектована Гостомельська автостанція – попередньо в районі старого кладовища.
Гостомель має великий рекреацій потенціал. Генпланом передбачене облаштування комплексу відпочинку в заплаві Ірпеня, який може вміщувати до 15 тисяч відпочиваючих протягом дня. Там можна розвивати зелений туризм, рибальство і т. ін. Також запланований спортивний комплекс з футбольним полем в заплаві неподалік існуючого мосту через Ірпінь-річку.
У ході Громадських слухань гстомельчани вносили свої пропозиції щодо корегування Генерального плану розвитку селища. Зокрема, говорили про необхідність Будинку Культури в Мостищах, а також медпункти та аптеки у віддалених від центру селища.
До Нового року ще можна вносити пропозиції до Генплану, передавши їх у письмовому вигляді до Гостомельської селищної ради.
Автор: Олександр НАКАЗНЕНКО