25 березня в приміщенні актового залу Ірпінської міської школи відбулися громадські слухання мешканців кварталу що навколо табору «Дружба» щодо подальшого розвитку території. Не зважаючи на те, що влада повністю усунулася від виконання своїх обов’язків з підготовки та проведення громадських слухань, і їх підготовкою займалися виключно члени ініціативної групи, вони пройшли на найвищому організаційному рівні.
На слухання були присутні представники майже всіх домогосподарств, що живуть означеному районі. Варто зауважити, що із попередньо складеного списку із 83 осіб на громадські слухання прийшли 86 тільки мешканців району, не рахуючи тітушок, яких привели представники «Розбудови», воїнів АТО, яким забудовник Ліневич пообіцяв квартири в новозбудованих будинках та групи підтримки мешканців району «Дружби» серед яких були депутати від партії «Свобода» Лаврентій Кухалейшвілі та Сергій Глиняний, голова ГО «Територіальна громада м. Ірпеня» Євген Мельничук, і просто мешканці Ірпеня, які розуміли важливість події.
Реєстрація почалася в фойє міської ради. Місце реєстрації було обумовлене тим, що заявка і оголошення подавалася на актовий зал Ірпінського міськвиконкому. Але оскільки виявилося, що саме в цей день і на цей час там був запланований інший «важливий» захід, то Громадські слухання довелося перенести в музичну школу, а реєстрацію провести в фойє, щоб не було такого, що хтось через непоінформованість щодо пріоритетів міської влади, не зміг потрапити на слухання. В пріоритеті, як уже було сказано, був «важливий» захід щодо формування тарифів в ОСББ, де сиділо півтора десятка чоловік.
Я звернулася до Керуючого справами Негреші, чи не можемо ми провести ГС в актовому залі, адже «важливий» захід, який почався о 16 годині, судячи з кількості присутніх там людей, уже висяк і йшов до свого завершення. Втім Негреша сказав, що це не можливо і почав виправдовуватися, що людей на «важливому» заході насправді мало бути більше…
Тому майже півтори сотні людей довелося переміститися до музичної школи, актовий зал якої міг вмістити лише половину з тих, хто хотіли бути присутніми на ГС. В ситуації, що склалася, організаторам довелося прийняти рішення, що в першу чергу до залу будуть допущені зареєстровані мешканці мікрорайону, щодо якого відбувалися громадські слухання з правом голосу, а потім, по можливості запрошені та інші бажаючі. Нажаль, оскільки приміщення яке надала влада було дуже малим, групам підтримки з обох сторін: тітушкам з боку «розбудови», активним мешканцям Ірпеня, які прийшли підтримати громаду і навіть депутатам довелося залишитися на вулиці і 2 години чекати закінчення ГС.
Допоки групи підтримки з обох сторін активно спілкувалися між собою, намагаючись з’ясувати, що відбувається, в залі ішли Громадські слухання, щодо розвитку території. Виявилося, що завдяки зусиллям тої ж «Розбудови» на світ появився детальний план території, де вона добряче потурбувалася про забезпечення роботою «себе рідної» на добру п’ятірку років наперед.
Так деякі люди з’ясували, що на місці їхніх приватних садиб заплановані супермаркети та багатоповерхівки, а на трьох гектарах території колишнього піонерського табору «Дружба» має бути розміщено 45(!) багатоповерхівок – це мікрорайон на 5-6 тисяч нових мешканців і на всіх них один садочок на 60 місць і жодної школи! Всі ці плани перевершили всякі можливі порушення усіх існуючих норм ДБН і щодо щільності населення, і щодо норм озеленення, і щодо забезпечення шкільними та дошкільними навчальними закладами. Жодна міська влада, яка дійсно дбає про розвиток міста та комфорт його мешканців не могла б такого затвердити якби не мала там свого інтересу.
Звісно, що добре забудовникам та владі – не добре людям, тож вини поставили на голосування питання, про те, що ні про які багатоповерхівки на місці рекреаційної зони не може бути і мови. Якийсь молодик з бетонних джунглів із Новооскольської намагався переконати присутніх, що рекреаційна зона це погано, бо це є розсадник наркоманії. Оттакої!! Я думала, що наркомани живуть в квартирах , І за статистикою чим більше багатоповерхових будинків тим більше наркоманів, а виявляється вони ростуть на деревах в рекреаційних зонах. Втім аргумент про ліс, як розсадник наркоманії та алкоголізму виявився непереконливим для місцевих мешканців і в результатів вони проголосували за збереження садибної забудови в мікрорайоні та рекреаційної зони на території колишнього піонерського табору. Для цього вирішили рекомендувати владі викупити розвалене майно «Розбудови» та розірвати договір на оренду землі, яка використовується не за цільовим призначенням .
Дарма, що юрист «Розбудови» намагалася всіх переконати, що забирати власність – це незаконно! Хотілося запитати: а вирубувати дерева які є власністю держави – це законно? Втім, насправді, мантра про «священність» приватної власності не має нічого спільного із законом де чітко передбачено, що якщо земельна ділянка не використовується за цільовим призначенням, громада може її забрати у власника, бо маємо такий ПАРАДОКС!, що згідно Конституції земля її надра в першу чергу є власністю українського народу, тому повинні використовуватися ефективно і лише на благо народу. В тім у нас це лише записано в Законі, в той час як всі цивілізовані країни, починаючи з найліберальнішої Америки, активно використовують механізм вилучення з приватної власності землі, яка не використовується згідно цільового призначення. Правда здебільшого там це застосовують до земель промислового призначення, оскільки просто там нікому в голову не прийде знищувати рекреаційні зони. Наприклад 2\3 території Каліфорнії є заповідна зона де заборонено не тільки будівництво, але і будь-яка господарська діяльність. Тож попри намагання представників громади та окремих тітушок, які потрапили до залу завадити голосуванню, громада мікрорайону прийняла практично одноголосно рішення, що на території колишнього табору має бути екопарк та дитячий садочок санаторно-оздоровчого типу на 60 місць.
Треба було бачити натхнені очі присутніх. Не знаю як буде далі, але у момент прийняття рішень, люди відчували себе справжніми господарями свого міста. І як не дивно, все це стало можливим в тому числі із завдяки, нашому міському голові, який ідучи до влади, позиціонував себе як демократичний мер, а тому сприяв прийняттю статуту територіальної громади, який дав можливість провести такі громадські слухання, та іще й так, що влада не може використати адмінресурс, щоб їм завадити або перевернути на свій лад.
Свій коментар дав Євген Мельничук: «Байдуже, що тепер цей же міський голова грубо порушує ним же прийнятий статут та ігнорує проведені ГС, байдуже, що швидше за все, в порушення закону, ці питання намагатимуться не винести на розгляд сесії і що доведеться подавати до суду…. Ми лише будуємо демократичне суспільство і формуємо механізми демократії.. Ніхто не казав, що це буде легко, але у нас не має іншого шляху, якщо прагнемо збудувати для своїх дітей справжню Європейську демократичну державу. А саме головне це МОЖЛИВО!! Маленький мікрорайон навколо табору «Дружба» вже рік тримає облогу не даючи забудувати та перетворити в бетонне гетто останню зелену зону. Вже рік протистоїть усій корумпованій державній машині, забудовникам і тітушкам. Бо це їхня земля.. На відміну від Карплюка вони не втечуть завтра до Польщі… Тут жити їхнім дітям. А як жити? – залежить від нас».
Джерело: Портал Ірпеня