ГОСТОМЕЛЬСЬКИЙ «ЗЕМЛЕТРУС»

Депутат ВР Гаврилюк зажадав від селищної ради документацію про всі землевиділення

На вчорашній зустрічі депутата Верховної Ради України Михайла Гаврилюка з громадою та владою селища Гостомель основним предметом обговорення знову стали питання роздачі земельних ділянок, насамперед за недавній період (про це вже писала «Зоря Приірпіння» у статті «ТИЛОВІ МАРОДЕРИ ДЕРИБАНЯТЬ ЗЕМЛІ ГОСТОМЕЛЯ» .  Практика земельного дерибану викликала гостру реакцію гостомельчан, які на Віче 7-го лютого постановили переорати селищного голову та раду . На тому зібранні також був присутній депутат ВР Михайло Гаврилюк.

Учора він знову зі своїми помічниками прибув до Гостомеля, аби особисто запитати у депутатів-дерибанників про роздачу земель громади. У зв’язку з чим Михайло Віталійович зажадав для перевірки усю документацію про землевиділення за минулий рік. Це для початку. Якщо ж буде потрібно, то піднімемо документи на земельні ділянки і за 2007, і за 2001 рік, відтак кожен посадовець відповість за свої рішення, – наголосив народний депутат.

Тепер про події вчорашнього вечора по порядку. Людно було у фойє Гостомельської селищної ради. Гостомельчани жваво спілкуються з помічниками народного депутата Гаврилюка та збирають підписи. Жителі вулиці Ювілейної склали звернення, щоб їм надали земельні ділянки. Це переселенці з Чорнобильської зони. Свого часу їх сім’ями прописували на одній земельній ділянці у кілька соток. Відтак, вони начебто всі використали своє право на отримання землі. Звісно,  це несправедливо, оскільки по-факту правом на отримання ділянки скористався не кожен громадянин.

Тим часом депутати Гостомельської ради переважно крутяться на дворі біля входу, або ж сидять у кабінетах ради. Незадовго до приїзду депутата ВР місцеві депутати знадвору швиденько прямують до кабінету сесійних засідань. Проте, Михайло Гаврилюк, зайшовши до приміщення селищної ради у першу чергу поспілкувався з людьми – простими гостомельчанами. Він розповів, що начуваний про земельний дерибан в Гостомелі, відтак прибув з метою перевірити усі документи землевиділення, аби розібратися: кому ж насправді виділялися ділянки? «Тут у вас дуже багато депутатів, які ведуть себе непристойно. Вони не царі – потрібно «корони» зняти! А то вони за останній рік виобразили себе королями – і думають, що їм все дозволено», – так описав Михайло Гаврилюк ситуацію у Гостомельській владі.

На запитання простих людей, що їм робити, народний депутат відповів наступне: «Головне, щоб ви, прості гостомельчани, не здавали свої позиції, і далі боролися за правду та наводили порядок у своєму Гостомелі! Влада – це є народ! З-за того, що ми ходимо заляканими 23 роки – у нас відбувається війна! Через те, що ми не можемо навести порядок у своїх містах і селах, до влади прийшла якась купка бандитів! Вони розкрадають наші землі, нашу державу, а ми сидимо й дивимося, наче вони це для нас роблять! Та срати я хотів на їх усіх!».

Після такої емоційної розкачки  Михайло Гаврилюк разом з громадою пішли до кабінету сесійних засідань селищної ради. У тісному приміщенні місця вистачило далеко не всім. Більшість гостомельчан, охочих послухати, що там відбувалося, залишилися у коридорі ради. Це при тому, що раніше ця зустріч планувалася у Будинку культури, і депутат Гостомельської ради Василь Вознюк до останнього наполягав на тому, щоб вона відбулася саме там, аби могли бути присутніми усі бажаючі члени територіальної громади. Але секретар ради Олена Кислиця була проти цього, вочевидь, побоюючись великої кількості людей, які б безперечно запитали про розбазарювання земельних запасів селища на користь депутатів на їхніх підставних осіб.

Гостомельська влада наче навмисно ховається від людських вух і очей. Зібрання спеціально провели у невеличкому кабінеті, аби менше народу могло бути присутнім та ставити гострі неприємні запитання «народним обранцям». Власне, що з них можна запитати?! Михайло Гаврилюк так і сказав, що йому для спілкування гостомельські депутати не сильно то й треба. Депутата цікавлять лише селищний голова та документи на виділення земельних ділянок. Почувши таке, гостомельські депутати вже були надумати йти додому, мовляв, чому ми так пізно тут зібралися? Проте, все ж таки їх щось утримало на місці до закінчення зустрічі. Очевидно, переживають за свою майбутню долю.

До слова, селищний голова Гостомеля Анатолій Кириченко після виникнення цього земельного скандалу – пішов на лікарняний. Наразі його обов’язки виконує секретар ради Олени Кислиця. Тож на звітному зібрання вона виправдовувалася перед народним депутатом щодо землевиділень.  Секретар ради розповіла, що Гостомель найперший почав надавати земельні ділянки учасникам АТО. Наразі, вже виділено 93-ом учасникам бойових дій, або родичам загиблих.

Проте такі аргументи не переконали ані представників місцевої громади, ані Михайла Гаврилюка. Він все одно наполягав на тому, аби йому надали для перевірки усю земельну документацію. Відтак, народний депутат ВР пообіцяв розібратися та оприлюднити у ЗМІ – скільки землі в Гостомелі виділили взагалі? Скільки з них отримали учасники АТО? А скільки депутати наділили землі собі та на своїх підставних осіб?

Як зазначили присутні на цьому зібранні помічники народного депутата, хоч риба й гниє з голови, але починають чистити її з хвоста. Формально земельне законодавство не забороняє надавати землю депутатам, їхнім родичам та друзям. Проте, громада сама повинна визначити: наскільки їй потрібні такі депутати? Та сказати своє вагоме слово на наступних виборах місцевих рад, що відбудуться вже через півроку.

 

Автор: Олександр НАКАЗНЕНКО

One thought on “ГОСТОМЕЛЬСЬКИЙ «ЗЕМЛЕТРУС»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *