Опалювальний сезон завершився — хронічні проблеми залишились
Сьома сесія сьомого скликання розпочала роботу в складі 25 зареєстрованих депутатів, у порядку денному розглядалося понад 100 питань, переважна частина котрих стосувалася земельних відносин, однак вони були винесені в заключний розділ сесії. На початку засідання розглядалися підсумки опалювального сезону, про які доповідали керівники теплопостачальних підприємств. Спершу — директор КП «Тепленергопостач» Юрій Краснопольський, котрий запевнив, що технічні можливості тепломереж дали можливість закінчити опалювальний сезон без особливих проблем. Однак підприємство, обслуговуючи 6709 особових рахунків на сьогодні має 941 тисячу грн. боргів від населення. В цілому ж по регіоні, підприємство має 8,5 млн. грн. боргу. Така заборгованість загрожує фінансовій стабільності підприємства та нормальному проведенню наступного сезону. Де шукати вихід, особливо зважаючи на ситуацію постійного підвищення комунальних тарифів, котрі будуть вочевидь тільки збільшувати комунальну заборгованість? Цікавилися депутати, запитуючи, чи може вплинути на вирішення проблеми впровадження альтернативних джерел теплопостачання, чи дасть це можливість економії коштів. Директор згадуваного підприємства відповів, що альтернативні джерела в теплоенергетиці, зважаючи на економічні умови, можливі лише для часткового вирішення проблем, а от щодо економії, то зважаючи, на вироблення гігакалорій витрачається більше ресурсів, зокрема твердого палива, то заощаджувати на цьому не доводиться, інша річ, що це додаткові джерела, котрі можна впроваджувати на масиві військового містечка. На питання впровадження лічильників теплопостачання — то за словами керівника КП «Теплоенергопостач» є два шляхи вирішення питання: кошти на їх встановлення передбачити в бюджеті, або ж дозволити їх закладати в тарифи.
ДНЗ «Первоцвіт» буде з теплою водою.
Керівник другого теплопостачального підприємства КПП «Теплокомунсервіс» Сергій Пирч, котре обслуговує в селищі 18 будинків теж наголосив на проблемі заборгованості за сплату енергоносіїв, котра складає близько 1 млн. грн. Відповідаючи на питання щодо встановлення теплолічильників він зауважив, що 12 будинків, котрі обслуговує підприємство, обладнані пристроями теплообліку, що в цьому процесі активну участь взяли самі жителі будинків, котрі на сьогодні мають можливість контролювати процес теплопостачання й економити кошти. Щодо цілковитого вирішення проблеми, то він зіслався на досвід міста Бучі, де кошти на встановлення лічильників заклали в міський бюджет і де проблема сьогодні повністю вирішена. Щодо вартості встановлення й придбання цих приладів, то вона коливається від 25 тисяч грн. до 12 тис. грн., залежно від техумов. Якщо дані питання вимагають опрацювання на перспективу, то наступна проблема що стосується подачі теплої води в ДНЗ «Первоцвіт», була вирішена прямо в сесійному залі. Селищний голова Юрій Прилипко запитав у згадуваного керівника, скільки знадобиться коштів для цього й дав завдання фінансовому відділу селищної ради спрямувати 18 тис. грн. для закриття проблеми, що має вирішитися протягом тижня.
Все ж, що стосується проблеми заборгованості за сплату комунальних тарифів, то від себе зауважу, жителям селища варто звернути увагу на можливість оформлення субсидій, котрими скористувалося близько 6 млн. громадян України, й котрі продовжені в автоматичному режимі на наступний опалювальний сезон. Адреса Управління праці та соціального захисту: м. Ірпінь вул. Д. Попова,26-Б, тел. 57-502.
«Бородатий» довгобуд отримав нову перспективу
Про це запевнив новий керівник «Київінвестбуд» Андрій Пределас, котрий пообіцяв найближчим часом вирішити питання заборгованості перед селищним бюджетом на 400 тис. грн. Дане підприємство, що веде спорудження житлового комплексу в районі Баланівки, також зобов’язалося спорудити тут дитячий садочок, облаштувати дитячі та спортивні майданчики, вкласти кошти в благоустрій прилеглої території тощо. Щодо «біографії» підприємства, то його керівник розповів, що воно має досвід зведення 24-х поверхових комплексів у Києві. Щодо поверховості в Гостомелі, то за його словами, вони готові будувати від 9-ти, до 12-ти поверхів, якщо вдасться затвердити дозвільні норми.
Чому спорудження ЖК на 5 тисяч жителів не підтримали депутати?
Спорудження даного комплексу має вести одна будівельна компанія в межах вулиць Набережна, Леонтовича, Чернінської. Представник даної організації на цій сесії мав намір ухвалити надання дозволу на виготовлення детального плану забудови на території 12.67 га. Окрім житлових будинків забудовники пообіцяли тут спорудження школи і двох ДНЗ, а також вкласти кошти в соціально-побутову інфраструктуру майбутнього масиву, розрахованого на 5 тисяч новоселів. Щодо створення додаткової напруги на комунальні мережі, представник даної організації запевнив, що будуть впроваджуватися власні мережі. «Якщо з водними ресурсами й справді ще можна знайти альтернативу, пробуривши свердловини, то куди дівати стоки, як не в селищну мережу, котра й так перевантажена?» — запитували депутати й не знаходили відповіді. Окрім цього, дана земельна ділянка знаходиться поки не в межах селища, бо потребує затвердження генплану. Через що в згадуваних намірах було відмовлено, з рекомендацією почекати затвердження згадуваного документу.
Інші питання
Позитивно було ухвалено рішення щодо викупу земельної ділянки понад 3 гектари, будівельним підприємством «Комфорт-лайф». На сесії також було ухвалено багато інших питань стосовно видаткових статей в бюджеті, зокрема проголосовано виділення коштів на облаштування тротуарів, доріг, реконструкції Свято-Покровської площі (290 тис грн.), реконструкція парку в районі вул. Леонтовича (216 тис. грн.) тощо. Також депутати ухвалили рішення щодо дозволу на проектні роботи з облаштування сучасного парку в районі Мостищ і так званого канадського селища, котрі ведуть київські фахівці. За словами селищного голови Юрія Прилипка даний проект розрахований на фінансування з київського бюджету в розмірі 8 млн. грн. «Це має бути кращий парк, як в Бучі,— наголосив селищний голова. – Від якої ми від стали в розвитку інфраструктур на 20-30 років, але маємо всі можливості аби змінити своє селище на краще».
Земельні питання, що стосувалися виділення ділянок та їх приватизації особливих дискусій не викликали, були лише певні обговорення стосовно розміру ділянок пораненим воїнам АТО.