Генплан Гостомеля: повернути споконвічні землі громаді

22-го грудня о 14:00 в Центральному Будинку Культури (вул. Свято-Покровська, 81-Б) відбудуться громадські слухання з приводу корегування Генерального плану розвитку селища Гостомель. З цього приводу наші кореспонденти поспілкувалися з головним спеціалістом, архітектором Гостомельської селищної ради Людмилою Борисовою.

Генплан Гостомеля: повернути споконвічні землі громаді

 

– Це Генеральний план, який вирішує розвиток, планування, забудову,  інше використання території селища  та корегується згідно закону кожні 5 років, – розповідає Людмила Василівна. – Туди входять і детальні плани забудови території, і зонування території, яке дає змогу чітко визначитися з районами житлової забудови, промислової, зони відпочинку, рекреаційних зон. Вноситься багато змін для того, враховуючи перспективу розвитку Гостомеля на 50 років уперед. Відтак, планується розміщення нових підприємств, нових житлових кварталів, садочків, шкіл, місць відпочинку, зелених зон, водоймищ, парків.

– Відомо, що наразі є певні питання невизначеності приналежності деяких земель: до області вони відносяться чи до Гостомеля…

– Для того, зокрема, розробляється і погоджується Генеральний план та зонування, щоб вони були визначені в межах селища Гостомель. Відповідно меж селища до  рішення № 791 виконкому Київської Обласної Ради від 27 жовтня  1968-го року, ті землі й були в Гостомелі. Через адміністративні реформи ті межі скасовані. Внаслідок чого значно зменшилася територія нашого селища. У даний час розробляється Генплан з урахуванням тих земель, що споконвік належали Гостомелю.

– Що це за земля? Де вона знаходиться?

– В адміністративній одиниці Гостомель. Фактично, у центрі селища, але юридично – за межами населеного пункту.

– Як це можливо?

– Можливо, бо це землі, які були розпайовані й роздані працівникам колишнього радгоспу «Бучанський». Зараз вирішується питання, щоб їх повернути у межі населеного пункту селища Гостомель.

– Люди, прості громадяни, які прийдуть на слухання, якось можуть впливати на вирішення цього чи іншого питання планування?

– Громадські слухання – відкриті. Люди можуть ставити запитання, вносити пропозиції й побажання згідно чинного законодавства. Всі ці зауваження, відповідно до закону, будуть враховані. Це ж не перші й не останні слухання з приводу корегування Генплану. Весь час при слухання детальних планів  забудови селища виникають якісь зауваження, вносяться пропозиції.  Кожне слухання – це спірні питання та їхні обговорення. Власне, для того й проводяться громадські слухання, щоб людина могла зайти, дізнатися про перспективи розвитку свого селища.

Генплан Гостомеля: повернути споконвічні землі громаді

Наразі, нагальне питання дитячих садків і шкіл, які проектуються на перспективу з урахуванням щільності населення. Також планується  будівництво нових житлових масивів. Проте, це будуть не лише будинки, а й нові школи, дитсадки та уся інша необхідна соціальна інфраструктура. У тім числі планування передбачає також і  вирішення питання водопостачання та каналізації.

– Людмило Василівно, яка зараз кількість населення Гостомеля?

– Офіційно – 18 тисяч чоловік, але проживає на багато більше з урахуванням незареєстрованих мешканців.

– Які перспективи його зростання? Очевидно, вони залежить від спорудження нових житлових масивів…

– Так. Наприклад, по вулиці Свято-Покровській, де раніше був колгоспний двір, зараз логістичні склади. Пропозиція по Генеральному плану – винести їх на землі, які зараз вводяться в межі селища Гостомель, а в центрі залишити тільки житлову забудову. Планується, що на цьому місці буде сформована багатоповерхова житлова забудова громадського призначення.

Генплан Гостомеля: повернути споконвічні землі громаді

Також розробляється детальний план забудови в районі вулиці Леонтовича. Там планується поселення на 6 тисяч мешканців. Це буде такий окремий район екологічного містечка. Енергозберігаючі будинки із сонячними батареями. Вже є його проект, розроблений приватною компанією.

– Хто розробляє Генеральний план Гостомеля? Як триває робота?

– У нас укладений договір з державним підприємством «Науково-дослідний інститут містобудування», яке розташоване в Києві на бульварі Лесі Українки, 26-А. Це дуже кропітка робота, яку проектувальники виконують вчасно і якісно.

 

Спілкувалися: Надія ФЕДЦОВА,

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *