Французький сучасний художник Бернар Прас (Bernard Pras) створює неймовірні, об’ємні картини з побутового сміття.
Митець, який народився у Парижі у 1952 році, робить копії всесвітньо відомих полотен виключно із знайдених предметів: ґудзиків, посуду, туалетного паперу, банок з-під лимонаду, м’яких іграшок, велосипедних шин, настінних годинників і всього, що потрапляє під руку.
Художник використовує техніку, відому як анаморфоз – мистецтво приклеювання предметів на полотно, яке надає роботі текстуру та об’ємність. Прас, який називає свої твори «анаморфною інсталяцією» (anamorphosis installation), часто дає нове тлумачення відомим фотографіях і картинам.
Картини, які з першого погляду здаються купою непотребу, здатні приголомшити навіть завзятого скептика.
Уява художника дозволяє йому знаходити окремі, не пов’язані один з одним деталі, та з’єднувати їх у цілісний образ. Одна картина Бернара Праса може займати до декількох квадратних метрів, а зрозуміти, що ж зобразив художник, можна тільки стоячи під певним кутом або дивлячись на фотознімок, зроблений самим майстром. Полотна, сконструйовані з неймовірної кількості деталей, можна розглядати годинами.
Тематичний матеріал художника, який фотографією займається з юнацьких років, досить широкий. Об’єктами його творчості стали художники і класики минулих століть, політичні діячі, знамениті поп-зірки всіх часів і народів.
Є й цікава інтерпретація картини норвезького художника Едварда Мунка «Крик»
та інсталяція портрета Луї XVI виконана з рулонів туалетного паперу, банок, пакетів з-під чіпсів та цукеркових обгорток.
За допомогою анаморфоза митець відтворив і відому «Велику хвилю» Кацусіка Хокусай.
Джерело: Ecotown