Фото вихідного дня: в Ірпінь-річці купатися «заборонено» чи «не заборонено» ?

Дивні речі спостерігаємо на підходах до найвідомішого історичного пляжу на річці Ірпінь. Біля колишньої дачі Чоколова, а нині Будинку творчості письменників «Ірпінь».

Фото вихідного дня: в Ірпінь-річці купатися «заборонено» чи «не заборонено» ?

У суботу, 17 червня, на підході до цього місця з боку воріт на територію колишньої меблевої фабрики була встановлена табличка «Купатись заборонено».

Фото вихідного дня: в Ірпінь-річці купатися «заборонено» чи «не заборонено» ?

Сьогодні, у неділю, 18 червня, на цьому місці вже не було цієї таблички. Купалися на пляжі всі кому захотілося. Власне, така «заборона» ні вчора, ні сьогодні, ні раніше не ставала на заваді охочим поплавати у цьому історичному місці. Біля самої води така табличка із забороною допоки що залишалася незворушно і в суботу, і в неділю.

Фото вихідного дня: в Ірпінь-річці купатися «заборонено» чи «не заборонено» ?

З усього цього виникає чимало закономірних запитань. Насамперед, стосовно авторства такої таблички. Ким вона встановлена? По-друге, на яких підставах? Хто має повноваження стежити за дотримуванням цієї заборони? Чому анонімний автор заборонив саме купатися, а не засмагати чи плавати на прокатних човнах?

Якраз саме в цьому місці розташований прокат плавзасобів, а також заклад торгівлі. Але не має ні рятувального чи медичного пункту та елементарного туалету.

Тому не зрозуміло, якими мотивами керувалися анонімні автори вибіркової заборони. Звісно, було б зовсім не зайве перевірити русло Ірпінь-річки та навколишні береги на предмет можливих вибухонебезпечних предметів. А також  провести комплексний аналіз  якості води в період купального сезону. Туалети, медичні пункти та рятувальні станції природно мають функціонувати на місцях такого велелюдного скупчення відпочивальників.

Найпростіше встановити анонімну табличку з надписом «заборонено» (купатися, напиватися, наїдатися, перегріватися, опорожнятися…), щоби по-страусячому заховатися у пляжний пісок від цілого клубка проблем в одній історичній локації Ірпеня.

Юля СВІЧКОГАС

Олександр НАКАЗНЕНКО

One thought on “Фото вихідного дня: в Ірпінь-річці купатися «заборонено» чи «не заборонено» ?

  1. Заборонено – то найпростіший спосіб уникнути відповідальності за свою бездіяльність. От всі мабудь помітили, що аналіз якості води було зроблено у багатьох місцях, навіть Романівське джерело перевірили! А от у річці Ірпінь чомусь не стали перевіряти. Дивно! А всі пам’ятають що у серпні-вересні 2022 року в річці стався массова загибель риби. А потім продовж всієї осені та зими фекаліі з Будинку письменників текли у річку і нукого це не турбувало. Коли нарешті відреагували на звернення до гарячої лінії Маркушина, то приїхали з КП Житлокомунгосп та відкачали переповнені ями, але цього на довго не хватило, їм прийшлося виїзжати ще декілька разів!. Але це лише усуванння наслідків, а от причини не торкнулися. І ніких гарантій що це неповториться немає. Чому і досі немає централізованої каналізації у Будинку письменників?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *