Фестиваль «Дивосвіт Марії Примаченко» відбувся у Вишгороді (+ фото)

Фестиваль «Дивосвіт Марії Примаченко» відбувся у Вишгороді (+ фото)Захід, присвячений 110-річчю з дня народження видатної української художниці, який відбувся у Музеї давньоруського гончарства, викликав інтерес і в дорослих, і в дітей

Понад місяць у Музеї давньоруського гончарства відбувались різнопланові заходи, творчі заняття, які супроводжуватись цікавими розповідями, у межах мистецького фестивалю, який анонсував «Погляд». Це  – мистецький фестиваль “Дивосвіт Марії Примаченко” приуроченого 110-річчю з дня народження всесвітньовідомої української художниці Марії Примаченко.

Фестиваль «Дивосвіт Марії Примаченко» відбувся у Вишгороді (+ фото)

Талановиті митці Тетяна Ягодкіна, Ольга Гальчинська, Анна Бат та Яна Власенко-Бернацька, Геннадій Тітов, Надія Онищенко учили дорослих і дітей малювати фантастичних звірів за мотивами творчості Примаченко, інтегрувати їх у пейзаж Вишгорода; створювати картини «ебру» – у давній техніці живопису на воді екологічними фарбами на натуральній основі; опановувати самчиківський розпис;  малювати пейзажі з натури; робити рельєфи з глини, малювати рослинні та анімалістичні мотиви. Усе це – тільки невелика частинка того, чому можна було навчитися під час фестивалю.

Фестиваль «Дивосвіт Марії Примаченко» відбувся у Вишгороді (+ фото)

То ж не дивно, що на подвір’ї  музею постійно було людно, усі, хто прийшов на фестиваль, отримували не лише нові творчі навички, а й неабиякий позитивний заряд.

Фестиваль «Дивосвіт Марії Примаченко» відбувся у Вишгороді (+ фото)

«На фестивалі я виступила в ролі куратора. Для фестивалю територію музею було декоровано відповідно до теми свята та облаштовано фотозони. Протягом фесту проходили майстер класи для дітей з дитячих садочків, шкіл та дітей з психологічно-реабілітаційного центру м.Києва і м. Вишгород. Завдяки нашій спільній роботі понад двісті дітей отримали новий досвід творення робіт в нових техніках і стилях та ближче познайомилися з творчістю художниці Марії Примаченко. найбільш затребуваний майстер клас – самчиківський розпис. Загалом було проведено дев’ятнадцять занять», зауважила художник Тетяна Ягодкіна.

Куратор фестивалю висловила вдячність усім, завдяки кому фестиваль став можливим і відбувся. Це директор ВІКЗ, кандидат історричних наук Влада Литовченко, а також завідувач музею давньоруського гончарства Ірина Кириченко. А ще – організації “Мистецький міст” і Ірині Білокінь за підтримку проєкту, Олесі Трофіменко за розробку найкращого дизайну для фесту, та всім, хто долучився до цієї цікавої справи.

Фото автора та з Фейсбук-сторінки Тетяни Ягодкіної

 

 

Фото автора та з Фейсбук-сторінки Тетяни Ягодкіної

Джерело: Погляд

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *