Інформація з відео про висловлювання старости Ворзеля Андрія Липовецького вже розлетілася інтернет-просторами.
От зокрема, що пише з цього приводу Людмили Першин у пабліку «Безпечна Київщина». Процитуємо дослівно.
«Ворзель був окупований, як і Ірпінь, Буча та Гостомель, а староста Ворзеля у своїй вчорашній промові назвав росіян старшими братами і родичами… А війну назвав “негараздами”.
Таких осіб, як цей тип, називають консервами, бо вони сидять і чекають свого часу, а при нагоді здадуть ворогу країну. Саме страшне, що він не один такий, їх ще багато…
Служба безпеки України зверніть увагу на цього “пана”.
P.S. О 8:35 я подзвонила в СБУ на гарячу лінію й зафіксувала звернення щодо цієї ситуації».
До цього варто додати, що усьому цьому неподобству не заперечував, а більше того – аплодував присутній Бучанський міський голова Анатолій Федорук.
Після таких «реверансів» у бік агресора вже не дивує неофіційна інформація про те, що Федорук у перші дні повномасштабного вторгнення возив у своєму авто два прапори – України та російський. А також значну частину окупації пересидів у Закарпатті, а не в Бучі, як він це любить розказувати. Принагідно у цьому контексті згадуються інші «слизькі моменти» під час окупації Бучі. А саме, саботаж з боку влади налагодження оборони міста, видачі зброї патріотам, списки військових та громадських активістів, за якими загарбники шукали й вбивали наших людей…
Та повернемося до розслідування інциденту на відео під час промови старости Ворзеля в присутності голови Бучанської громади. Старостою селища, у даному випадку нашого Ворзеля, не можна стати без згоди очільника громади, у даному випадку – А.П. Федорука. Саме він пропонує кандидатуру на старосту, яку потім має затвердити голосуванням депутатський корпус – у нашому випадку Бучанської міської ради. Не спроста старосту Ворзеля Андрія Липовецького назвали «консервою» окупантів. Можна тільки здогадуватися, що б він говорив і робив, якби був старостою не доволі швидко звільненого Ворзеля, а скажімо нині окупованої частини Донбасу чи Херсонщини.
Доречно згадати, що ворзельська громадськість вже давно розкусила і виступає проти такого старости. Так ще у квітні цього року було проведено збори громадськості Ворзеля, на яких присутні виступили проти А.М. Липовецького та запропонували йому на заміну інших кандидатів (детальніше про це читайте в нашій публікації «Громада Ворзеля запропонувала на заміну свого старости п’ятьох кандидатів (+ фото, відео)»). Проте Федорук, як це часто з ним трапляється, не дослухався думки людей, фактично «продинамив» це питання, залишивши цього скандального старосту на посаді. Тепер після таких його висловлювань і рукоплескань Федорука стало зрозуміло чому і як «рука руку миє» та ще й рукоплеще.
Звісно, такі дії Бучанської влади, м’яко кажучи, не додають натхнення нашим захисникам, які на полі бою виборюють Перемогу України. Більше того, подібні висловлювання тилових діячів уповільнюють відбудову зруйнованих тими, кого вони називають «старшими братами» — Бучі, Ворзеля та інших селищ громади. Адже іноземці, які допомагають Україні, бачать, що за «фрукти» очолюють громаду і відповідно ставляться до Федорука і Ко, тільки не озвучують це вголос з етичних міркувань.
У будь-якому разі, вже цілком офіційно, подібна діяльність Липовецького А.М. і Федорука А.П., на нашу думку, має ознаки державної зради (ст. 111 Кримінального кодексу України).
Зважаючи на вищесказане, просимо дану публікацію вважати офіційним зверненням до Бучанської районної прокуратури, Київської обласної прокуратури, Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України – з метою розслідування даного конкретного інциденту та діяльності Липовецького А.М. і Федорука А.П. загалом.
Також редакція «Зорі Приірпіння» офіційно звертається до Бучанської міської ради із закликом – звільнити Липовецького А.М. із посади старости Ворзеля.
Окрім того, редакція «Зорі Приірпіння» офіційно звертається до політичної партії «Слуга народу» із закликом відкликати свого висування Федорука А.П. з посади Бучанського міського голови.
редактор газети і сайту “Зоря Приірпіння”
