В іспанській Марбельї розроблений концепт розумного будинку, який повертається за сонцем та збирає промені для власного освітлення і обігріву.
Як зазначає співзасновник стартапу Sunhouse360o Хосе Карлос Мойя, кругле житло, яке зводиться на деякому підвищенні і обертається на 360 градусів навколо власної осі, збираючи енергію за допомогою сонячних панелей, з’явиться на початку наступного року.
«Власники таких будинків зможуть не тільки насолоджуватись навколишніми краєвидами завдяки вікнам-стінам, а й економити до 70% енергії, – наголошує фахівець. – Таке житло знижує обсяги викидів вуглекислого газу на 68%, а рівень енергоспоживання для нагріву гарячої води – на 80%».
Серед нині представлених на ринку аналогічних проектів іспанський концепт Sunhouse360o вирізняється здатністю визначати найкраще положення для отримання світла, каже розробник.
«Спеціальне програмне забезпечення перевіряє температуру повітря, і будинок обертається залежно від отриманих показників, – підкреслює Хосе Карлос Мойя. – Власники “розумного” житла можуть вибрати один з трьох доступних режимів – автоматичний, в якому об’єкт сам визначає оптимальне положення, ручний, що дозволяє направляти світло в конкретне приміщення протягом всього дня, а також програмований, при якому з вікна кімнати весь день відкриваються різні краєвиди в залежності від заданих позицій».
Потенційні покупці мають можливість вибрати варіанти з різною кількістю кімнат і з різним інтер’єром. «При бажанні можна організувати, щоб, приміром, кухня була протягом дня залита сонцем», – пояснює фахівець, додаючи, що кожен оберт будинка-соняшника триває близько 15 хвилин і здійснюється таким чином, щоб мешканці не помічають руху.
Вартість будинків-соняшників становить 3 тис. євро за кв. м, або близько 760 тис. євро за об’єкт площею понад 250 кв. м.
Наразі компанія зводить незвичайне житло для приватного клієнта. За оцінками Хосе Карлоса Мойї, у 2016 році команда почне роботу ще над 5-10 такими будинками.
«У планах також робота над більш бюджетними і компактними варіантами, – каже співзасновник стартапу Sunhouse360o. – Сьогодні ідеї, що поєднують наукову та естетичну складову, входять у моду».
Примітно, що перший обертовий будинок на сонячних батареях був створений ще у 1994 році німецьким архітектором Рольфом Дишем.
Джерело: Еcotown
Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ
Прямо Хогвордс якийсь)