«Енергоефективність як шлях сталого розвитку місцевих громад»

Курортний Миргород поділився досвідом впровадження альтернативної енергетики.  26-27 лютого відбувся навчальний візит до Миргорода на тему: «Енергоефективність як шлях сталого розвитку місцевих громад». Учасники – міські голови, керівники управлінь і відділів рад з міст Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської областей.

Привітав учасників навчального семінару Миргородський міський голова С.Соломаха. Він розповів про великий обсяг роботи щодо запровадження якнайширшого використання альтернативних джерел енергії та про Ресурсно-логістичний центр розвитку біоенергетики, що діє в міській раді. Міський голова охарактеризував особливості цьогорічного бюджету й умови роботи Миргорода в рамках нововведень бюджетного й податкового кодексів.

Учасників візиту також привітали аналітик Асоціації міст України Я.Рабошук та директор Департаменту житлово-комунального господарства Полтавської ОДА О.Тонков, які запевнили присутніх у тому, що миргородці набули цікавого й вартого уваги досвіду в застосуванні енергоефективних технологій.

Для впровадження енергоефективних заходів місто залучає грантові та кредитні кошти міжнародних організацій. Про досвід міста щодо співпраці з іноземними інвесторами та донорами у сфері енергоефективності розповів заступник міського голови М.Верещак.

Енергоменеджер міської ради І.Йощенко представив систему енергоменеджменту, розроблену у Миргороді, та моніторинг споживання енергоносіїв.

Фахівці Миргородської міської ради розповіли про результати енергоефективної санації дитячого садочка «Сонечко» та проекту з модернізації вуличного освітлення з використанням енергії сонця.

Другий день навчального візиту відкрив представник проекту USAID «Місцеві альтернативні джерела енергії: м. Миргород (МАДЕМ)». Він розповів про успішні результати та окреслив перспективи проекту.

У ході вивчення практичного досвіду запровадження енергоефективних заходів учасники відвідали Ресурсно-логістичний центр з розвитку біоенергетики, а також пілотну котельню (на якій будується біо-модуль, що працюватиме на соломі), та базу підприємства КП «Спецкомунтранс», де складуватимуться запаси біопалива.

Обговоривши підсумки візиту на заключному засіданні, учасники обмінялися контактами та висловили переконання, що досвід Миргорода допоможе їм впроваджувати енегоефективні технології у своїх містах.

За інформацією АМУ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *