Електромобільний бум набирає обертів і зовсім зрозуміло, що дуже скоро електричні транспортні засоби складуть серйозну конкуренцію, а потім взагалі витіснять настільки звичні авто з двигунами внутрішнього згоряння. Занадто багато всього збіглося.
Тут і обмежена кількість нафтових запасів на планеті, і забруднення навколишнього середовища, і нові технології, які вже дозволяють проїхати пристойну відстань на одному заряді батарей.
Наразі найбільш серйозним каменем спотикання залишається час перезарядки акумуляторів. Навіть у найбільш просунутих електричних апаратів він незрівнянний з часом заправки звичайного автомобіля. А проїхати на повному заряді можна поки-що дуже далеко. Чи можна вирішити цю проблему? І вирішує її хто-небудь? Так.
Невелика компанія nanoFlowcell, що базується в Цюріху, заявляє, що не просто вирішує завдання швидкої перезарядки батарей, а й фактично її вже вирішила.
Заснована в 2013 році компанія заявила про себе в 2014 році, коли на Женевському автосалоні продемонструвала свій перший електрокар nanoFlowcell Quant e-Sportlimousine.
Але особливого ажіотажу не викликав, як наступне дітище невеликої фірми. Все стандартно. Чотири електродвигуна, по одному на колесо, нечувана потужність і обертальний момент. Наразі справа не в цифрах. Цілком пристойна гідна дальність ходу, але… Перезарядка відбувається практично миттєво! Точніше, на неї витрачається стільки ж часу, стільки потрібно, щоб залити бак бензину.
Просто тому, що заряджаються батареї саме рідиною. До спеціального баку заливається електроліт, який і піднімає заряд батарей, якщо висловлюватися зовсім просто…
Технологія була розроблена NASA ще в 1976 році. Використовуючи її, американці намагалися підняти життєздатність своїх космічних апаратів. Називалася ця річ «потокова батарея».
У цій батареї електроактивні речовини знаходяться в рідині. Точніше в двох. Саме вони, ці рідини, і стали предметом досліджень nanoFlowcell. Відтак, компанія заявляє, що досягла дуже серйозних результатів.
В одному літрі їх іонної рідини зберігається 11 400 кВт/г. Поки ніхто зрівнятися не може. Як часто її потрібно міняти? Справа смаку. Рідина заряджається так само, як і звичайний акумулятор. Встромив в розетку на ніч – вранці поїхав. Але якщо потрібна миттєва зарядка, то можна й не шукати розетку і не чекати годинами. Просто потрібно залити вже заряджену чарівну рідину.
Питань, як і раніше багато: куди подіти стару? Її багато і вона «двокомпонентна». У тому ж первістку Quant e-Sportlimousine її 400 літрів. Де шукати заправку, якщо розетку не знайшов?
NanoFlowcell обіцяє всі ці питання вирішити. Чи вийде – поживемо-побачимо. Якщо так, то скромна компанія з Цюріха зможе претендувати на світове панування.
Джерело: motorglobe