У китайському місті Чунцін розробили установку, яка дозволить не лише перетворити сміття на додаткове джерело енергії, але й уникнути наслідків шкідливого забруднення від його спалювання. Мова йде про унікальну технологію газифікації побутових відходів для виробництва електроенергії, повідомляє Агентство Сіньхуа.
Команді науково-технічного інституту Чунцін вдалося розробити механічну піч для газифікації твердих побутових відходів та в експериментальному порядку створити виробничі потужності з переробки 10 тонн сміття на добу.
Суть нової технології полягає в тому, що всередині установки органічні речовини через нестачу кисню не згоряють, а перетворюються на так званий синтез-газ. Цей газ може бути використаний при виробництві електроенергії. При подальшому спалюванні залишків сміття виникає пар, під впливом якого відбувається газифікація.
У порівнянні з традиційною технологією спалювання відходів, яка викликає проблеми високотемпературної хлористої корозії, викид діоксинів, важких металів та інших вторинних забруднювачів, нова технологія дозволить зменшити викиди диму і газу більш ніж на 30%, підвищити ефективність спалювання сміття на 50%.
З кожної тонни відходів, перероблених за допомогою нової технології, можна виробити в середньому 500 кВт-годин електроенергії.
В рамках проекту планується створити виробничі потужності з переробки 300 тонн побутових відходів на добу.
Джерело: Ecotown