Еко-дім, в якому довше живуть і менше хворіють

11
У Радомишлі(Житомирська область) Сергій Боженко звів екологічно чистий будинок із саману, поєднавши давні українські традиції та сучасні технології енергозбереження.

Як зазначає майстер, наразі будівництво родинної садиби, яке тривало близько 10 років, майже завершено – залишилися останні штрихи, передає Радіо Свобода.

Серед численних новобудов, обкладених червоною цеглою і накритих черепицею, еко-будинок Сергія Боженка зовні вирізняється лише сонячними колекторами. Всередині – це традиційна українська хата з охайно побіленими стінами, доріжками ручної роботи(трапкунами) на долівці та піччю, яка обігріває оселю.

2
Стіни та підлогу зробив із саману – суміші глини, соломи та коров’яку.
3
4
Втім, майстер користувався і новітніми технологіями. Зокрема, водоізоляцію Сергій Боженко зробив з пінопласту, а на вікнах у нього – хоч і дерев’яні, але склопакети. Аби зекономити, деколи доводилося поступатися принципом екологічності. Дах довелося крити полімер-піщаною черепицею, бо глиняна занадто дорога.

Бажаючи максимально раціонально використовувати природні ресурси, Сергій Боженко продумав у будинку все до найдрібніших деталей. На даху встановив саморобні сонячні колектори, які забезпечують садибу гарячою водою у погожі дні. У похмурі дні воду підігріває грубка або бойлер, який вмикається автоматично. Газ для приготування їжі та опалення будинку Сергій Боженко виробляє завдяки біогазовій установці, облаштованій на місці вигрібної ями.

Ще однією особливістю хатини Сергія Боженка є те, що за розмірами вона – зменшена копія піраміди Хеопса. Чоловік вірить, що пірамідальна форма добре впливає на енергетику в оселі. Зокрема, в таких місцях уповільнюються всі біологічні процеси, люди живуть довше і менше хворіють.

Свій перший еко-будинок Сергій Боженко збудував ще 35 років тому. Тоді, не маючи коштів на цеглу, родина звела житло із відходів льонозаводу і мешкає у ньому і досі.

“Будували з костриці, яка залишається після обробки льону, – розповідає чоловік. – З того, що було під руками – дерево, костриця й глина, й вийшла хата».

Нині майстер саманної справи разом із командою однодумців будує еко-будинки по всій Україні. Сергій Боженко також працює над створенням палива для твердопаливних котлів та розробляє екологічно чисті добрива для сільського господарства. «Природа дала людям усе необхідне для життя, – переконаний чоловік. – Необхідно лише правильно використовувати ресурси».

Джерело: ecotown

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *