Допомоги переселенцям: Приклад покаже Київщина

Допомоги переселенцям: Приклад покаже КиївщинаУ Київській обласній державній адміністрації презентували спільний проект Служби у справах дітей та сім’ї КОДА і Міжнародної благодійної організації «Партнерство «Кожній дитині». Назва проекту – «Соціальна інтеграція та примирення внутрішньо переміщених сімей та дітей у Київській області». А реалізований він буде за фінансування Європейського Союзу.

Метою доброї справи є створення умов для соціальної інтеграції й соціального забезпечення внутрішніх переселенців та їхніх дітей у Київській області  на територіях проживання великих груп. До того ж пріоритетними завданнями названо поліпшення умов проживання та системи соціальних послуг, а також зміцнення процесів примирення та взаємодопомоги.

Під час презентації проекту своїми поглядами на проблему ділилися Сергій Устименко – заступник міністра соціальної політики України, Володимир Шандра – голова Київської обласної державної адміністрації, Тетяна Шульга – координатор сектору «Регіональний розвиток. Культура. Молодь» Представництва ЄС в Україні, Сергій Андріяш – начальник служби у справах дітей та сім’ї облдержадміністрації, Василина Дибайло – директор МБО «Партнерство «Кожній дитині», Віра Шелест – помічник з правових питань Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, Нойман Сречко – старший регіональний радник з питань програм УВКБ ООН, Роман Корнійко – президент МБФ «Отчий Дім».

Передусім усі учасники розмови зупинялися на гострих проблемах внутрішньо переміщених осіб, із-поміж яких – стреси, відсутність матеріального забезпечення, брак обладнаних приміщень для тимчасового розміщення, відсутність затверджених інструкцій та положень щодо правового захисту та встановлення опіки в таких ситуаціях, коли діти переміщені в різні адміністративні одиниці, наявність серед переміщених осіб дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які тимчасово залишилися без піклування батьків та дітей без супроводу батьків.

Тож хто, власне, охоплений благими планами? Насамперед це – 8000 внутрішньо переміщених осіб, у тому числі 3500 дітей; 500 сімей з дітьми, зокрема 100 багатодітних сімей; 200 дітей, позбавлених батьківського піклування; 70 дітей, які розлучені з батьками; 300 фахівців соціальної сфери та волонтерів; члени місцевих громад.

Організатори збираються задовольнити найнеобхідніші потреби внутрішньо переміщених осіб, а саме: підтримати їх психологічно, допомогти здолати стрес, отримати документи, роботу, житло, адаптуватися в іншому середовищі, налагодити зв’язки з членами  сімей, які залишилися в зоні АТО, тощо.

Для впровадження проекту обрано 6 пілотних територій: «Біла Церква» (м. Біла Церква, Білоцерківський та Миронівський райони; «Бориспіль» (м. Бориспіль, Бориспільський та Баришівський райони; «Києво-Святошино» (Києво-Святошинський та Макарівський райони), «Вишгород» (Вишгородський район); «Ірпінь» (міста Ірпінь та Буча); «Бровари» (м. Бровари та Броварський район); «Київщина» (включає інші адмінодиниці області).

Ініціатори проекту переконані, що він дасть змогу забезпечити внутрішньо переміщеним особам належний рівень життя на території Київської області, а також стане прикладом для формування стратегії допомоги на всій території України.

Довідка. Станом на 22 лютого 2015 року на Київщині налічувалося 34552 вимушених переселенця, у тому числі 17076 родин та 7874 дитини. У закладах централізованого розміщення внутрішньо переміщених осіб перебуває 554 особи, з яких 258 – діти. 91 дитина перебуває у центрах соціально-психологічної реабілітації дітей.

На території Київщини розміщено 8 дитячих будинків сімейного типу та 10 прийомних сімей, в яких виховується 79 дітей, 60 з яких – прийомні діти та вихованці. Одному з дитячих будинків сімейного типу надано житлове приміщення в тривале користування, ще одному дитячому будинку сімейного типу виділено земельну ділянку з недобудованим житловим приміщенням. Також на Київщину переїхала 51 дитина, котра перебуває під опікою та піклуванням 35 опікунів/піклувальників.

Джерело: Віче

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *