Сьогоднішня 34-та сесія Ірпіньради відбулася досить швидко, без зовнішніх «спецефектів», проте з очевидною внутрішньою напругою. Очевидно, що головуючий на цьому засіданні міський голова Ірпеня Володимир Карплюк не отримав достатньої підтримки депутатів, внаслідок чого змушений був дослухатися до думки громадськості й не мав можливості «протягувати» потрібні йому рішення. Хоч в деяких випадках проводив друге й третє голосування з одного питання, цим самим вже хронічно порушуючи Регламент міської ради.
Спочатку виступив представник Громади кварталу, де знаходиться табір «Дружба». Він розказав про прийняті Громадою пропозиції проти намірів ТОВ «Розбудова» знести будівлі на території табору «Дружба» та забудувати його висотними будинками, чим «передбачено збільшити щільність населення кварталу в 21 раз – до 450 чоловік на гектар» для чого «передбачено знесення наших будинків, які споруджувалися роками – нашим трудом і потом. Строк оренди землі спливає через рік. Протягом минулого року ми ходили по судах і не бачили добросусідських намірів з боку ТОВ «Розбудова», а бачили нищення і забруднення території та вирубку лісу на трьох з лишком гектарах». Відтак, представник Громади кварталу табору «Дружба» закликав зберегти ліс і землю на цій території для нащадків без зміни цільового призначення.
На що Володимир Карплюк повідомив про подану міською радою «заяву у правоохоронні органи із проханням з’ясувати, яким чином ТОВ «Розбудова» внесла зміни до цільового призначення земельної ділянки, оскільки це повноваження тільки міської ради». Карплюк наголосив на тому, що «були вчинені злочинні дії представників ТОВ «Розбудова» і працівників реєстраційної служби, які поміняли цільове призначення цієї земельної ділянки». Відтак, зі слів міського голови це питання перебуває у судовому процесі. Міський голова переконував присутніх у тому, що нинішня влада відстоює рекреаційне цільове призначення цієї території дитячого табору й нікому не надавала дозволу на будь-які дії, які б цьому суперечили. Проте, коли його напряму запитали, хто дав дозвіл на знесення дерев на території «Дружби», то Карплюк уникнув конкретної відповіді, одразу перевівши розмову на іншу тему. До речі, також цікаву – роботи електронної системи голосування Ірпіньради.
Зокрема, очільник міста повідомив «про заяву в міліцію з приводу попередньої сесії». Зі слів Карплюка суть заяви зводилася до того, що «були виявлені факти подвійного голосування депутатом» Артемом Калічкою та «депутатом Молчановим, зареєстрованим на початку сесії, який жодного разу не брав участі у голосуванні». Відтак, влада зажадала «перевірити факти можливого втручання у систему персонального голосування Ірпінської міської ради сторонніх осіб, перевірити факти можливих маніпуляцій під час голосування з боку депутатів 7-го скликання Калічки та Молчанова…».
Невдовзі з цього приводу з депутатським запитом виступив депутат Сергій Глиняний. Він повідоми про факт, коли голосував на попередній сесії, проте його голос не був зарахований. А також про факти затримки оприлюднення на офіційному сайті міськради результатів поіменного голосування. Відтак, депутат зажадав визнати голосування попередньої сесії недійсними, а також наголосив на необхідності оприлюднення поіменного результату одразу після кожного голосування, аби «депутати могли негайно пересвідчитися, чи їхній голос враховано вірно». Проте, Карплюк проігнорував пропозицію Глиняного поставити цей запит на голосування, і ніяких висновків зі сказаного Сергієм Миколайовичем не зробив.
Це стало ясно з подальших дій, коли за відсутності бажаного результату Карплюк міг вдруге і втретє поставити на голосування одне і теж питання. При цьому висвітлення на табло поіменного волевиявлення використовував вибірково, як засіб психологічного тиску, мовляв, ану покажіть, хто там не проголосував так, як треба! Одного разу це спрацювало на початку засідання, коли не вистачило одного голосу ухвалення самого порядку денного звітної сесії. Повторне голосування набрало мінімально необхідні 19 «так».
Натомість питання №7 «Про надання дозволу Комунальному підприємству «Управління житлово-комунального господарства «Ірпінь» на передачу нежитлових приміщень за адресою: м. Ірпінь, вул. Пушкінська, 53» – навіть після трьох переголосовувань «на біс» не набрало потрібної кількості голосів «так». Вже потім Карплюк намагався «робити гарну міну при поганій грі», пригніченим голосом нарікаючи на «відпустки», через які «не вистачило одного голосу». Мовляв, на наступній сесії з голосуванням все буде в ажурі. Хоча, обізнаним з «підводними течіями» Ірпінської влади зрозуміло, що «сезон відпусток» у депутатів-прихильників мера тільки розпочинається. Власне, як і в самого очільника міста.
Втім, одне з важливих питань сьогоднішньої сесії таки відголосували, як потрібно було Карплюку. Йшлося про подолання його вето на звернення Ліневича В. В. «щодо пайового внеску на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Ірпінь».
Провладна більшість не захотіла долати вето міського голови з цього приводу.
На практиці це означає протистояння КіНО (Карплюк і «Нові обличчя») з черговим неугодним забудовником – Ліневичем.