За підсумками першого півріччя світові продажі електромобілів виросли відразу на 50%. У Німеччині попит на американські Tesla – на цілих 84%. Найбільший електричний парк в Європі – в Норвегії. Тут і в Австрії навіть таксі перейшли на екологічно чистий вид транспорту. До речі, не так давно перші таксі Tesla з’явилися в Москві.
Втім, це ще квіточки, а ягідки будуть трохи пізніше. Тенденцію розвитку електротранспорту та його поширення по всьому світу наочно показав автосалон, що днями закінчився у Франкфурті. Практично всі світові бренди збираються виробляти батарейкові машинки. Причому, не тільки легкові, але і кросовери і мінівени.
За підсумками перших шести місяців 2015 року електромобілі стрімко набирають популярність: у Китаї продажі таких машин виросли на 175% (!), а в Європі – на 78%. Всього ж по всій планеті вдалося продати 204 255 машин на електротязі, що відразу на 50% більше, ніж роком раніше.
Рейтинг найбільш затребуваних на всьому світовому ринку моделей (станом на початок серпня) виглядає наступним чином:
Nissan Leaf – 25068 примірників (12% ринку),
Tesla Model S – 21 552 (11%),
Mitsubishi Outlander PHEV – 17104 (8%),
BYD Qin – 16477 (8%),
BMW i3 – 10554 (5%),
Renault Zoe – 8528 (4%),
Volkswagen e-Golf – 7150 (4%),
Volkswagen Golf GTE – 6604 (3%),
Chevrolet Volt – 6362 (3%),
BAIC E-Series EV – 5803 (3%).
Перше місце Nissan Leaf пояснюється просто. Вони першими вивели на ринок доступний міський автомобіль малого класу (менше був тільки Mitsubishi I-MiEV, який покинув ринок). Хоч і аж ніяк недосконалий через малий запас ходу.
У свою чергу, рейтинг країн, де продається найбільша кількість електромобілів, зараз такий: Норвегія – 17 тис. (23,22% від всіх проданих автомобілів)
Великобританія – 14 тис. (1,01%),
Франція – 12 тис. (1,19%),
Нідерланди – 12 тис. (5,94%),
Німеччина – 10 тис. (0,60%).
Як йдуть справи з продажами електромобілів в США ви можете бачити з таблиці (дані за 7 місяців 2015 року).
А ось, наприклад, ситуація в Китаї.
Тільки за липень в Китаї було продано 25 000 електромобілів. Основна компанія, яка займається їхнім випуском – це BYD.
Основна машина в їхньому модельному ряду – це BYD E6. Вони, в основному, служать у таксі і експортуються в країни Південної Америки (Уругвай, Чилі, Венесуела, Бразилія). У звичайних покупців попитом користуються седани BYD Qin. У 2016 році на ринку з’явиться електричний кросовер BYD Tang. На даний момент в країні зареєстровано близько 250 електромобілів і зараз будуються 6 заводів з виробництва нових марок і моделей.
До 2016 року в Китаї число машин на батарейках наблизиться до мільйона, а до 2020 року – до чотирьох. Уряд країни активно субсидує будівництво заводів і просування нових технологій.
29 вересня в Америці стартували продажі кросовера Tesla Model X. Першою з конвеєра зійшла спецверсія Tesla Model X під назвою Signature.
Такий автомобіль буде оснащуватися силовою установкою, що складається з двох електромоторів потужністю 262 к.с. і 510 к.с. і комплекту батарей ємністю 90 кВт/год.
Розгін електромобіля з місця до «сотні», складе 6 секунд (у версії без пакету Ludicrous), максимальна швидкість – 250 км/год, запас ходу – 386 кілометрів.
Купити Tesla Model X Signature можна за ціною від $ 132 тис. до 144 тис. Для придбання спецверсії кросовера покупцеві буде необхідно внести передоплату $ 40 тис.
Також відомо, що Tesla Model X Signature отримає ряд додаткових опцій і спецпакетів. Приміром, спецпакет Ludicrous, що дозволяє автомобілю розганятися з місця до 100 км/год за 3,8 секунди, обійдеться в $ 10 тис.
Зимовий пакет Subzero Weather, що включає в себе підігрів керма і всіх сидінь, коштуватиме $ 1 тис.
Враховуючи інтерес з боку споживачів, Tesla і далі збирається розширювати свою присутність не тільки в США, але і в Європі. Тиждень тому компанія Ілона Маска відкрила перше виробництво моделі електромобіля Model S на території Європи. Новий автоскладальний завод був відкритий в голландському містечку Тілбург.
Попит на електромобілі Tesla виріс в Європі настільки сильно, що у Ілона Маска не було іншого виходу, як відкривати локальне виробництво на цьому континенті. З конвеєра буде сходити 450 машин на тиждень. Хоча виробничі потужності цього заводу дозволяють випускати 1 000 електромобілів на тиждень, або 50 000 одиниць на рік.
Також на заводі будуть збиратися і інші автомобілі марки.
Крім того, основні компоненти для складання моделі Tesla Model S будуть надходити на завод в Голландії з каліфорнійського заводу-виробника електромобілів Tesla. Як тільки перший електричний кросовер Tesla Model Х почне збиратися в Каліфорнії і продаватися по всьому світу, його збірка почнеться і на заводі в голландському Тілбурзі. Цілком імовірно, що це буде не останній завод компанії Tesla в Європі.
Чим же такий цікавий для споживача автомобіль бренду Tesla?
По-перше, величезною мережею безкоштовних зарядних станцій на території США і Європи, в деяких з яких (так званих Supercharge) можна поповнити заряд і запас ходу до 400 км всього за 15 хвилин.
Причому, це не просто зарядні станції, а виключно тільки для авто цієї марки. Іншим машинам тут просто неможливо зарядитися. При цьому всі зарядки здійснюються довічно й абсолютно безкоштовно.
По-друге, це безкоштовні парковки скрізь, де власники машин з двигуном внутрішнього згоряння повинні їх оплачувати.
По-третє, це нульовий транспортний податок.
По-четверте, це динаміка і безшумність автомобіля. Є ще й така перевага. Зараз Tesla активно працює над створенням нових, більш потужних батарей, які дозволять збільшити пробіг автомобіля до 1000-1200 кілометрів. Тоді вже точно настане початок кінця епохи двигунів внутрішнього згоряння. А про дизелі в даному випадку – краще взагалі промовчати.
Джерело: drive-news.net