Прадавнє індійське свято релігії сікхі – Васакхі, яке можна вважати відповідником нашого Великодня, відзначається 13 квітня. Цього дня на святкування до ресторану індійської кухні «New Bombay Palace», що на бульварі Лесі Українки в Києві, сікхська діаспора запросила українських волонтерів та громадських діячів, серед яких була й делегація з нашого Ірпеня.
Почалося із чаювання, яке одразу навіяло спорідненість української та індійської культур. Українці вигадали горілку з перцем, а індуси – чай з перцем. (Насправді у тому чаї багато різноманітних приправ, але на смак – наче п’єш чай з перцем). У будь-якому разі, і в будь-якому вигляді – перець корисний лікувальний і профілактичний засіб. Чаювання було прелюдією перед святковою вечерею індійської кухні з її вишуканими ставами, спеціями і прянощами. Але їй передувало знайомство і невимушене спілкування.
Представниця сікхської діаспори США, пані Харбір, яка зараз перебуває в Україні, активно допомагає нашим волонтерам. Вона розповіла про свої відвідини різних регіонів України, у тім числі й нашого Приірпіння, де надавалася допомога багатьом людям, які її потребували. Кожен регіон України потребує особливої підтримки. Все це враховує команда пані Харбір Бхатія у своїй діяльності.
Далі був імпровізований телеміст з батьками пані Харбір Бхатія, які зараз живуть у США. Пан Джасбір Сінгх Бхатія у своєму зверненні до присутніх на святкуванні Васакхі зазначив, що це свято відкрите для людей усіх віросповідань і усіх соціальних верств населення. Участь у святкуванні Васакхі людей різних народів, рас та релігій – цілком відповідає ідеології релігії сікхі. Адже, найвища правда, яка є у світі – це Бог. І Бог – це Правда!
«Я дуже радий, що ви зібралися разом з нами відзначити цей великий і важливий для сікхі день. Цей день важливий не тільки для сікхі, а й для всього людства. Ми віримо в те, що існує один Бог. Як би його не називали – це один космічний дух, перед яким все людство рівне. Ми маємо однакові моральні якості і для соціального життя і для приватного. Ми всі маємо поважати людські права і гідність. Поважати справедливість і завжди виступати проти несправедливості. У принципі весь світ має стояти на цих базових засадах. Це свято налаштовує нас жити етичне життя. Тільки це є шляхом до миру у світі», – сказав пан Джасбір Сінгх Бхатія.
Спікерка цього заходу волонтерка Надія Лєдньова від ірпінської делегації подякувала пані Харбір Бхатія і всій сікхській спільноті за ту підтримку, яку вона надає у цей нелегкий час нашому Приірпінню і всій Україні.