Багато батьків проблему мобільного зв’язку з дитиною, коли вона знаходиться на відствні (в дитячому саду, під наглядом няні або під опікою бабусі), вирішують просто: віддають їй свій старий мобільник. Чому цього робити не можна? Яким повинен бути ідеальний дитячий телефоен? І врешті-решт, чи потрібен він малюкові?
Дитячий стільниковий телефон – не бюджетний варіант вирішення проблеми знаходження «в контакті» з власним чадом, а, скоріше, вузько спеціалізований. Це означає, що в ідеалі дитячий мобільник повинен бути адаптований для споживача (маленького власника), відповідати деяким особливим вимогам і володіти набором відповідних властивостей. Поговоримо про них докладніше.
1. ФУНКЦІОНАЛЬНІСТЬ
Причини, з яких дорослі задаються питанням покупки першого в житті дитини мобільного телефону, різні. Мабуть, одна з основних все-таки – не потурання примхам малюка, який хоче власну «іграшку», а нормальне батьківське бажання знати, що з чадом все гаразд. Прагнення дати малюкові впевненість у тому, що ви завжди з ним на зв’язку (щоб він міг у будь-який момент зателефонувати вам і розповісти про те, що з ним сталося – як погане, так і хороше), теж не скидається з рахунків.
Плюси: постійний зв’язок з дитиною (це буває не зайвим у тому випадку, якщо він гостює у родичів, а відносини з ними натягнуті – наприклад, у зятя і тещі); привчання дитини до акуратності, самостійності і відповідальності за свої речі.
Мінуси: потенційна можливість маніпулювання батьківським гаманцем. Власний телефон – річ статусна, в якійсь мірі означає долучення до світу дорослих. Де гарантія, що через рік чадо не зажадає серйозніший гаджет? Подумайте і про те, що мобільний зв’язок не завжди буде можливий (вам цілком справедливо можуть заборонити приносити мобільник в дитячий сад).
2. ВІКОВІ ОБМЕЖЕННЯ
Дитячі мобільники – це телефони, розраховані на користувачів 3-6 років. Що з цього випливає? Вони відрізняються невеликим набором кнопок (зазвичай 4-8) і функцій (набір номера, припинення дзвінка, виклик SOS). Виходить, набрати незнайомий номер або смс-повідомлення малюк просто не зможе. Зате зуміє зателефонувати татові чи мамі, навіть якщо він ще не вміє читати і рахувати (телефонні номери вводяться в пам’ять телефону за допомогою sms-команд).
Плюси: відсутність розважального контенту. Мобільні додатки – чудовий відволікаючий фактор і єдина причина того, що малюки готові не випускати гаджет з рук годинами. У дитячому мобільнику ігри не те що не обов’язкові, вони просто не потрібні! Вихід в Інтернет на дитячих телефонах теж не можливий. Цей факт (а також той, що багато дитячих мобільних телефонів мають обмеження по тривалості дзвінка) означає, що заряд такі телефони можуть «тримати» тижнями.
Мінуси: зателефонувати з дитячого телефону можна максимум на 4-6 заздалегідь запрограмованих телефонних номерів, але ж часом цього буває недостатньо!
3. ДИЗАЙН І БЕЗПЕКА
Все частіше в сім’ях можна спостерігати наступну ситуацію: під Новий рік добрий Дід Мороз приносить мамі (або татові) новий гаджет, а старий знаходить нового власника в особі молодшого домочадця. Малюки з радістю приватизували б батьківські смартфони, от тільки на користь їм би це не пішло. Але смартфон – продукт, розроблений для дорослого покоління. Його використання дітьми просто не передбачалося. Його екран, яким би він не був великим, не розрахований на крихкий дитячий зір, а довготривале сидіння в одній позі (найчастіше – скоцюбленій) псує поставу. Дитячий мобільний телефон для цього не призначений, і ви точно не переплутаєте ні з яким іншим! Часто він такий милий і глянсовий, що схожий на іграшку.
Плюси: легкі (вага близько 40-80 грам), компактні (розміром з дитячу долоньку) і яскраві.
Мінуси: деякі моделі дитячих телефонів (як і дитячих ігрових комп’ютерів) мають чорно-білий дисплей, що може знижувати їхню привабливість для дитини. Занадто «дитячий» дизайн може збентежити ваше чадо вже через рік – сучасні діти дуже швидко ростуть.
ВИБИРАЄМО ДИТЯЧИЙ МОБІЛЬНИК
Отже, ідеальний дитячий телефон повинен бути:
- ергономічним (зручним для утримання в дитячій руці і легким);
- простим і зрозумілим в управлінні (з великими кнопками, досить гучним звуком і потужним вібросигналом);
- надійним (краще всього, якщо корпус мобільника буде не розкладним, а моноблоковим: за статистикою «розкладачки» частіше ламаються навіть у дорослих);
- ударостійким (а по можливості ще і водовідштовхувальним);
- недорогим (дітям дошкільного віку абсолютно ні до чого функції більш просунутих дорогих мобільників, а висока вартість стільникового телефону до того ж – потенційна приманка для шахраїв).
Зверніть увагу на додаткові функції дитячого гаджета, які можуть виявитися корисними.
* Аудиомоніторинг – одна з найнеобхідніших функцій в дитячому мобільному телефоні. Відправивши смс-повідомлення на дитячий номер, ви активуєте зворотний виклик (на ваш телефон), а одночасно з ним і мікрофон. Прослуховування відбувається в односторонньому порядку, тобто те, що відбувається на іншому кінці дроту, чуєте тільки ви (зручно, коли дитина знаходиться, наприклад, з нянею).
* Автоматичне визначення місцезнаходження абонента. Якщо мобільник оснащений вбудованим GPS-модулем, його геопозиція постійно відстежується супутником, а повідомлення про вихід за межі дозволеної зони (наприклад, територія дитячого садка) автоматично відправляється на батьківський гаджет. Другий варіант – використання відповідних мобільних сервісів. У цьому випадку, якщо того вимагає ситуація, на телефон дитини відправляється повідомлення, у відповідь на яке приходить sms з приблизним місцерозташуванням абонента.
* Заборона вхідних дзвінків з незнайомих номерів. Активувавши дану функцію, ви будете впевнені, що ваша дитина навіть випадково не відповість на дзвінок незнайомця, а значить, уникне потенційних конфліктних ситуацій (у тому числі і телефонного шахрайства).
* Програвання аудіоказок і mp-3 файлів. Може бути корисним, коли вам потрібно чимось зайняти дитину (наприклад, в пробці).
Джерело: Счастливые родители