ЧЕТВЕРТИЙ ВАЛ МОБІЛІЗАЦІЇ В ІРПЕНІ

20 січня розпочалася четверта хвиля часткової мобілізації, про те як вона проходитиме в нашому регіоні розмова з військовим комісаром Ірпеня, підполковником Сергієм Кайданом, який щойно повернувся з зони АТО. Власне наша розмова відбулася в його перший робочий день, тож пропонуємо її вашій увазі.

 

У бій підуть одні «старики»?

— Сергію Петровичу,  на початку бесіди,  розкажіть про себе, адже певний час ви були на лінії оборони в зоні АТО.

— Так, я скористався відомими розпорядженням, згідно якого військові комісари мають право воювати в зоні АТО. Я стояв на блокпосту з автоматом, і був його командиром, а ще виконував функції заступника військового коменданта міста Маріуполя. Ми охороняли південний напрямок Мангуш-Ялта, контролювали, щоб в місто не було прориву диверсійних груп і перевезень зброї.

— Як зараз забезпечені військові, і чи готові піти в зону АТО знову, коли виникне така необхідність?

— Щодо забезпечення, воно наразі значно покращено, у нашому підрозділі були бійці, які вже мали по два бронежилети і дві каски — один комплект вони отримали від збройних сил — інші від волонтерів чи органів місцевого самоврядування. А щодо того чи повернувся б знову на фронт — так, там особливий дух побратимства, саме там відчуваєш високу місію захисника Вітчизни, особливо, коли ти офіцер.

— Тепер давайте поговоримо про особливості четвертої хвилі мобілізації. Як було заявлено на всіх владних рівнях, молодих новобранців в зону АТО не посилатимуть.

— Дійсно це так, встановлено віковий ценз — від 25 до 60 років.

— Виходить , як в цьому відому фільмі «У бій ідуть одні «старики»», а от чи багато з нашого військкомату пішли на фронт ті, кому за 50?

— Ви знаєте, навіть сьогодні приходили 5 чоловік з цієї вікової категорії записатися добровольцями. За три хвилі мобілізації в нас було 27 добровольців, кому виповнилося за 50 років, серед них і професори податкового університету. Варто зауважити, акцент нинішньої мобілізації робитиметься на військових спеціалістах, зокрема: артилеристах, танкістах, зв’язківцях. А  щодо, як ви сказали, «стариків», то на них, в першу чергу, робитиметься розрахунок щодо забезпечення тилів, ремонту техніки тощо. От на нашому блокпосту саме вони пристосували привезені пічки й буржуйки до польових умов, а ще облаштували баню, котрої раніше не було. Отже там, так би мовити, є де прикласти свої руки, не обов’язково на передовій.

 

Медичний вердикт — один із основних для мобілізованого.         

— Сергію Петровичу, сьогодні можна почути чимало розмов про те, що до війська беруть навіть з вадами здоров’я.

— Це неправда однією з особливостей нинішньої мобілізації будуть саме висновки поглибленої медичної комісії. У нас було кілька випадків під час минулих мобілізацій, коли хлопці приховали свої хронічні болячки, один не зізнався, що має проблеми зі спиною, інший — з астмою, та коли вони потрапили  на полігон навчального центру, де одягли бронежилети й отримали певне навантаження, недуги відразу загострилися. Їх відправили в санчастину, а нам зробили зауваження, мовляв, кого взяли. Хотів би наголосити про  ще одну особливість мобілізації — всі проходитимуть навчальні центри протягом 45 днів, і лише після цього відправлятимуться в зону АТО.

— Сергію Петровичу, Ви сказали, що під час мобілізації буде поглиблена медична комісія, чи здаватимуться аналізи й де?

— Аналізи братимуть в міській поліклініці, там же робитимуться й інші види діагностування, як от кардіограми.

— Скільки часу знадобиться, щоб отримати позитивний вердикт щодо придатності для служби?

— Якщо з медичною карткою буде все в порядку, то можна й за день.

— Що можете сказати про такий неприємний момент, як ухилення від служби, чи були в нас такі випадки, яка передбачена відповідальність?

— На жаль, такі випадки мали місце. Користуючись нагодою, хотів би зробити зауваження, на сьогодні Верховна рада прийняла рішення щодо посилення відповідальності. Так збільшено до 1700 гривень суму штрафних санкцій, це якщо було два випадки ухилень без поважних причин, за третє ухилення настає кримінальна відповідальність. У цьому сенсі хочу звернутися до всіх військовозобов’язаних — не чекати доки вам принесуть повістку, а самим прийти до військкомату.

— Як відомо, до зброї за час четвертої хвилі мобілізації покличуть  50 тисяч мобілізованих, яка кількість буде в нашому регіоні?

— Приблизно біля 160 чоловік.

—А скільки було мобілізовано під час минулих хвиль мобілізацій.

— Близько трьохсот бійців,  я тішуся з того, що серед них — багато патріотів і добровольців, які незважаючи на вік, захищають нашу Вітчизну.

Автор: Валентин СОБЧУК

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *